Piast Gliwice - Wisła Płock ZDJĘCIA, WYNIK, RELACJA Strzelanina przy Okrzei! Pierwsza domowa wygrana drużyny Waldemara Fornalika

14.08.2021. Piast Gliwice - Wisła Płock.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
14.08.2021. Piast Gliwice - Wisła Płock. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W sobotę 14.08.2021 r. w meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice wygrał z Wisłą Płock 4:3 (3:1). Od 66. minuty goście grali w "dziesiątkę", ale doprowadzili do remisu. Decydujący cios zadał kapitan Piasta Jakub Czerwiński. Zobacz ZDJĘCIA z meczu przy Okrzei.

Piast po dwóch wyjazdach wrócił na swój stadion z nadzieją na pierwszą domową wygraną w tym sezonie. Wcześniej, w 1. kolejce, gliwiczanie przegrali u siebie z Rakowem Częstochowa 2:3.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Piast Gliwice - Wisła Płock, 14.08.20211

Cztery bramki do przerwy

Przed meczem przy stadionie Piasta była Wojskowa Strefa Kibica, w związku z przypadającym w 15 sierpnia Świętem Wojska Polskiego. Piłkarze też postanowili sobie postrzelać, ale już na zielonym boisku.

14.08.2021. Wojskowa Strefa Kibica przed meczem PKO Ekstraklasy: Piast Gliwice - Wisła Płock. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Wojskowa Strefa Kibica przed meczem Piast - Wisła Płock ZDJĘ...

Zaczęło się od efektownej przewrotki Tiago Alvesa - piłka przeleciała niedaleko słupka. Następnie po nie mniej efektownej akcji młodzieżowca Piasta Arkadiusz Pyrki, który zgubił sprytnym zwodem Antona Krywociuka i dośrodkował w pole karne, Kristopher Vida głową skierował piłkę do siatki (13. minuta).

- Udało mi się zgubić obrońcę bez dotykania piłki, potem dobrze dograć do Vidy - cieszył się Pyrka.

Cztery minuty później było już 2:0. Z rzutu rożnego piłkę posłał Michał Chrapek. Jakub Rzeźniczak tak przyłożył nogę, że pokonał własnego bramkarza.

Wydawało się, że zamroczona Wisła nie jest w stanie zareagować, jednak w 38. minucie „złapała kontakt”. Z rzutu wolnego podał Piotr Tomasik wprost na głowę Krywociuka, który pokonał Frantiska Placha.

Piast zareagował najlepiej jak to było możliwe, czyli golem jeszcze przed przerwą. Vida dośrodkował z lewej strony i Alberto Toril uderzeniem głową zaliczył pierwsze trafienie w polskiej Ekstraklasie. W 43. minucie mogło być 4:1. Pyrka zagrał do Tiago Alvesa, który strzelił tylko w boczną siatkę. Niektórzy z kibiców myśleli, że piłka jest w bramce i przez chwilę cieszyli się z gola.

Piast do przerwy oddał dwa celne strzały i miał trzy bramki. Wisła celnie strzeliła tylko raz.

Czerwona kartka dla Dominika Furmana i... dwa gole Damiana Warchoła. Ostatnie słowo Piasta

Od 66. minuty Wisła musiała grać w „dziesiątkę”. Sędzia zobaczył na analizie VAR bardzo ostry faul Dominika Furmana na Pyrce. Zawodnik gości wyprostowaną nogą „wjechał” wślizgiem w rywala i zobaczył czerwoną kartkę.

Goście nie nie zamierzali się poddać. Tuż po wejściu na boisko strzałem z woleja Damian Warchoł dał Wiśle drugą bramkę. To nie był koniec, bo ponownie Warchoł w 79. minucie wpakował piłkę do siatki, tym razem z bliska. Przez chwilę sytuację sprawdzał VAR i gol został uznany. To był szok dla Piasta!

W 88. minucie kapitan gospodarzy Jakub Czerwiński głową z ostrego kąta zdołał skierować piłkę do bramki. Piłka odbiła się jeszcze od bramkarza i znalazła się w siatce.

Piast Gliwice - Wisła Płock 4:3 (3:1)

Bramki: 1:0 Kristopher Vida (13), 2:0 Jakub Rzeźniczak (17-samobójcza), 2:1 Anton Krywociuk (38), 3:1 Alberto Toril (41), 3:2 Damian Warchoł (75), 3:3 Damian Warchoł (79), 4:3 Jakub Czerwiński (88)

Piast: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Arkadiusz Pyrka (90+2. Ariel Mosór), Patryk Sokołowski, Michał Chrapek, Tiago Alves (62. Patryk Lipski), Kristopher Vida (73. Damian Kądzior) - Alberto Toril (73. Michał Żyro).

Wisła: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski (46. Kristian Vallo), Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk - Dawid Kocyła (62. Radosław Cielemęcki), Dominik Furman, Damian Rasak (74. Filip Lesniak), Mateusz Szwoch, Rafał Wolski (74. Damian Warchoł), Piotr Tomasik - Marko Kolar (46. Łukasz Sekulski).

Żółte kartki: Czerwiński - Jakub Rzeźniczak

Czerwona kartka: Dominik Furman (66', Wisła Płock)

Sędziował: Sebastian Krasny (Kraków)