Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0:0 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK...

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 0:0 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Mecz za złotówkę, darmowe szaliki dla kibiców

0 1 połowa

• Nie oglądaliśmy bramek w Gliwicach, ale trzeba pochwalić grę obu drużyn. Na takiej trudnej nawierzchni grali naprawdę nieźle. Remis zdecydowanie ze wskazaniem na gospodarzy!

• Co tu się wydarzyło! Jakub Czerwiński znakomicie uderzył, ale Hładun końcówkami palców odbił piłkę! Po tej akcji sędzia kończy mecz!

• Jeszcze rzut rożny dla Piasta! Będzie okazja!

• Vassiljev fatalnie marnuje jedną z ostatnich szans swojej drużyny... beznadziejne podanie.

• Szczepaniak miał piłkę meczową na nodze, ale jego strzał w ostatniej chwili został zablokowany! 3 minuty doliczone!

• Jakub Mares na spalonym! Szkoda, gdyż czeski napastnik miał świetną okazję!

• Jakub Czerwiński świetnie przerywa kontratak Zagłębia! Wypożyczony z Legii stoper zachował się kapitalnie.

• Ależ bomba Vassilejeva! Piłka zmierzała w bramkę, ale na jej drodze stanął Hładun!

• Konstantin Vassiljev wchodzi, a Sasa Zivec schodzi i komplet zmian wykorzystany również przez Waldemara Fornalika.

• Adam Matuszczyk również ogląda żółtą kartkę.

• Łukasz Moneta zmienia Sasę Balicia i komplet zmian wykorzystany!

• Bardzo dobra okazja Jakuba Maresa! Zabrakło centymetrów!

• Michal Papadopulos ukarany żółtą kartką.

• Seria dośrodkowań ze strony Piasta, ale każde jest niedokładne.

• Michal Papadopulos głową zdecydowanie zbyt lekko.

• Piast stara się, ale piłkarza z Gliwic są bardzo niedokładni.

• A w ekipie z Lubina schodzi Filip Starzyński, a wchodzi Jarosław Kubicki.

• Zmiana w obu drużynach. Gerard Badia zmieniony przez Joela Valencię.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Bardzo słaby dzisiaj Patryk Tuszyński schodzi, a Bartłomiej Pawłowski wchodzi.

• Jakub Czerwiński ukarany żółtą kartką.

• Szczepaniak głową i znowu broni golkiper Miedziowych.

• Sasa Zivec dograł w pole karne, ale Hładun wyprzedził Papadopulosa i pewnie piąstkuje.

• Piłka po zagraniu Pietrowskiego, ląduje w "koszyczku" Hładuna.

• Karol Angielski opuszcza murawę, a melduje się na niej Michal Papadopulos.

• Bardzo mocne uderzenie Tomasza Jodłowca! Zabrakło centymetrów, a piłka zatrzepotałaby pod poprzeczką bramki Zagłębia!

• Sasa Balić został uderzony łokciem przez Badię i potrzebna mała pomoc medyczna dla gracza Zagłębia.

• Mares strzelił głową w stronę bramki. Niestety niecelnie.

• Karol Angielski porwał się na taki bardzo sytuacyjny strzał, który jednak został zablokowany.

• Dominik Hładun bardzo dobrze gra na przed polu i wyłapuje futbolówkę.

• Wracamy do Gliwic! Czy doczekamy się bramek w tym spotkaniu!?

• 3 celne strzały, 2 po stronie Zagłębia i 1 Piasta. To wiele mówi o tym meczu.... czekamy na drugie, lepsze 45 minut!

• Jeszcze Badia oddał celny, ale słaby strzał i sędzia po tym uderzeniu kończy pierwszą połowę.

• Cieżko ogląda się ten mecz. Typowy poziom, który występuje w piątki o 18.

• Znowu golkiper Piasta stoi na posterunku! Tym razem odbija uderzenie Macieja Dąbrowskiego!

• W końcu bardzo dobre uderzenie! Tym razem to Jakub Tosik próbował zaskoczyć Szmatułę, który jednak końcówkami palców paruje piłkę na rzut rożny!

• Uros Korun przerywa akcję Jakuba Mares i znowu nie będzie strzału na bramkę.

• Marcin Pietrowsizostał przypadkiem kopnięty przez Starzyńskiego w głowę. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Zrobiło się małe zamieszanie na skraju pola karnego Zagłębie, lecz Szczepaniak nie zdołał oddać strzału.

• Tom Hateley huknął z dystansu! Piłka dostała fajnej paraboli lotu, ale ostatecznie wylądowa ponad bramką!

• Murawa w Gliwicach na pewno nie sprzyja ładnej, szybkiej grze po ziemi.

• Kompletnie nieudany strzał, a jego autorem Gerard Badia. Fatalnie to wyglądało...

• Oba bramkarze na razie czekają i marzną. Oprócz jednej interwencji Szmatuły nie mieli żadnej pracy.

• Mateusz Szczepaniak wpadł w pole karne, ale zabrakło wykończenia.

• Dobre uderzenie Alana Czerwińskiego, ale na posterunku był Jakub Szmatuła.

• Maciej Dąbrowski znakomicie przerwał akcję gospodarzy. Bardzo dobra interwencja byłego stopera Legii.

• Karol Angielski podaje zbyt lekko do Szczepaniaka i Piast traci okazję.

• Pierwsze, bardzo dobre dośrodkowanie graczy Zagłębia, jednak spokojnie wyłapał to Szmatuła.

• No i rozbrzmiał pierwszy gwizdek! Gramy!

• Łukasz Szczech wyprowadza obie ekipy! Zaraz rozbrzmi pierwszy gwizdek!

• Piast pod wodzą Waldemara Fornalika powoli odbija się od dna. Po zwycięstwie nad Sandecją 3:0 udało im się wskoczyć na 12 pozycję w tabeli. Gdyby jednak nie zachowanie kibiców w meczu z Górnikiem to byłoby jeszcze lepiej!

• Zagłębie równo przed tygodniem wyszarpało remis przeciwko Górnikowi Zabrze grając w 10. Zagrali bardzo dobre spotkanie. Dzisiaj do składu Miedziowych wraca m.in Filip Starzyński. Popularny "Figo" w poprzedniej kolejce zdobył bramkę na wagę 1 punktu, ale to jego pierwszy po przerwie mecz od 1 minuty.

• Z tej strony nisko kłania się Bartłomiej Modzelewski! Za niecałe 20 minut ruszamy z tym pojedynkiem!

• Kolejny piątek, więc czas na kolejną kolejkę Lotto Ekstraklasy! 28 serię gier rozpoczną drużyny Piasta i Zagłębia! Kto dzisiaj wróci do domu z tarczą?

W Lubinie Piast remisował z Zagłębiem 2:2.

W Lubinie Piast remisował z Zagłębiem 2:2. ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W meczu 28. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice zagra w piątek z Zagłębiem Lubin. Początek o godz. 18. Będzie to pierwszy mecz na Okrzei po zadymie kibiców na derbach z Górnikiem Zabrze. Tutaj na dziennikzachodni.pl będzie relacja LIVE z meczu Piast – Zagłębie Lubin.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Zanim Piast dostał kary od Komisji Ligi Ekstraklasy SA, sam zdecydował o zamknięciu sektorów „młyna” (O, P, R, S) do końca sezonu. Na dodatek osoby, które w czasie meczu z Górnikiem Zabrze miały bilety na sektory P i R nie mogą kupić wejściówek na inne sektory do końca rundy zasadniczej.

Działacze gliwickiego klubu postanowili przyciągnąć na trybuny kibiców na mecz z Zagłębiem Lubin biletami za symboliczną złotówkę.
    Każdy kto dziś przyjdzie na stadion dostanie w prezencie szalik z napisem „Zawsze z Piastem”. Jest to hasło kampanii towarzyszącej meczowi, w którą zaangażował się m.in. stadionowy spiker Andrzej Sługocki.

Relacja na żywo: KLIKNIJ TUTAJ!

Piłkarze Piasta nie będą liczyć na doping z „młyna”, natomiast Zagłębie ma wesprzeć zorganizowana grupa kibiców.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin TRANSMISJA NA ŻYWO

W meczu z Górnikiem gliwiczanie prowadzili 1:0, ale mecz został przerwany w 81. minucie i Piast został ukarany walkowerem 0:3. Drużyna trenera Waldemara Fornalika zagrała potem w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz i wygrała 3:0. Był to piąty mecz z rzędu, w którym Piast nie stracił bramki (nie licząc trzech „strzelonych” przez Komisję Ligi). Gliwicki zespół jest 12. w tabeli i ma 28 punktów. Zagłębie w poprzednim spotkaniu zremisowała w Zabrzu 2:2, zdobywając wyrównującego gola w doliczonym czasie. Lubinianie są na 8. miejscu i mają 38 punktów.

- To jest naprawdę dobry zespół, mający w składzie kilku zawodników wyróżniających się w naszej ekstraklasie – ocenia Zagłębie trener Fornalik. - Gra o czołową ósemkę, czują na plecach oddech konkurencji. My też wiemy, o co walczymy. Zapowiada się więc kolejny zacięty i twardy mecz.

W Piaście nadal brakować będzie rekonwalescentów Martina Bukaty, Aleksandra Sedlara i Mateusza Maka.

W Zagłębiu nie zagrają byli zawodnicy Piasta Mateusz Matras, który w Zabrzu zobaczył czerwoną kartkę oraz leczący kontuzję Martin Nespor.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin WYNIK

Typy ekspertów Dziennika Zachodniego na mecz Piast – Zagłębie Lubin: Magdalena Figura 1:1, Jan Furtok 1:1, Edward Socha 2:1, Mariusz Śrutwa 1:2, Jan Żurek 3:1.

W październiku w Lubinie Piast zremisował 2:2.

Mecz transmitować będzie stacja Eurosport 2.

W spocie pod hasłem „Zawsze z Piastem” wzięli udział [ZOBACZ WIDEO[

Drużyna: trener Waldemar Fornalik oraz Gerard Badia, Jakub Szmatuła, Marcin Pietrowski, Uros Korun, Michal Papadopulos, Patryk Dziczek.

Partnerzy: Andrzej Grabowski (partner Klubu Biznesu Piast), Andrzej Sługocki (spiker Piasta), Igor Murawski (piłkarz Akademii Piłkarskiej Piasta), Joanna Tokaj (Członek Zarządu Hospicjum Miłosierdzia Bożego w Gliwicach), Paweł Leśnik (koordynator Klubu Rodzica Fundacji "JiM" w Gliwicach), Aleksandra Łaczniak (Wychowawczyni Przedszkola Miejskiego nr 41 w Gliwicach), Adam Pańtak (Członek Zarządu Klubu Seniora „AS Stare Gliwice”).