Piast Gliwice – Zagłębie Lubin 1:0 ZDJĘCIA KIBICÓW Kibice Piasta wściekli na sędziego po kartce dla Jorge Felixa. Hiszpan przeprosił

Tomasz KuczyńskiZaktualizowano
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin ZDJĘCIA KIBICÓW Arek Gola
W meczu 32. kolejki Lotto Ekstraklasy w grupie mistrzowskiej Piast Gliwice grał we wtorek z Zagłębiem Lubin. Gospodarze od 22. minuty musieli grać w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Jorge Felixa. Decyzja sędziego rozwścieczyła kibiców. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Piast – Zagłębie Lubin.

Zanim rozpoczął się mecz mieliśmy minutę ciszy poświęconą Alojzemu Jarguzowi. Były sędzia i działacz piłkarski zmarł 22 kwietnia w wieku 85 lat. Jarguz był pierwszym polskim arbitrem, który poprowadził mecz w mistrzostwach świata.

Zobaczcie zdjęcia kibiców:

Kibice w 15. minucie fetowali bramkę Piotra Parzyszka, który popisał się efektownymi nożycami. Siedem minut później nastroje na trybunach zupełnie się zmieniły. Sędzia Łukasz Szczech z Warszawy po konsultacji z VAR ukarał pomocnika Piasta Jorge Felixa czerwoną kartkę, za kopnięcie Alana Czerwińskiego w głowę. Pierwotnie Hiszpan dostał tylko żółtą kartkę. Zawodnik gości nie mógł kontynuować gry został zniesiony na noszach.

Piast Gliwice - Zagłębie Lubin 1:0 RELACJA + ZDJĘCIA Heroicz...

W internecie natychmiast pojawiła się teoria spiskowa, że Felix przy dwóch meczach zawieszenia nie będzie mógł zagrać przeciw Legii, a sędzia jest przecież z okręgu warszawskiego. Wprawdzie teoria sformułowana była z przymrużeniem oka, ale poszła w świat.

Od tego momentu kibice bardzo nerwowo reagowali na decyzje (lub ich brak) sędziego, jednocześnie „młyn” nadal głośno wspierał zawodników Piasta.

Jorge Felix wieczorem na Twitterze zamieścił przeprosiny:

W środę okazało się, że Alan Czerwiński nie ma poważniejszych urazów.

Mecz oglądało 4541 widzów, w tym 430 dzieci do 13 roku życia, 502 kobiety, 58 obcokrajowców i 336 nowych kibiców. Piast wygrał 1:0.