Piast Gliwice - Zoria Ługańsk 2:1. Piłkarze Fornalika wygrali swój pierwszy sparing

Mecz Piasta Gliwice z Zorią Ługańsk rozegrano przy słonecznej pogodzie
Mecz Piasta Gliwice z Zorią Ługańsk rozegrano przy słonecznej pogodzie fot. piast-gliwice.eu
Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze Piasta Gliwice rozegrali swój pierwszy zimowy sparing. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika pokonali ukraińską Zorię Ługańsk 2:1. Bohaterem spotkania był Patryk Lipski, który strzelił gola i miał asystę przy drugim trafieniu.

Piast Gliwice - Zoria Ługańsk Piłkarze Fornalika wygrali swój pierwszy sparing

Piłkarze Piasta od niedzieli przebywają na zgrupowaniu w Turcji. Podopieczni trenera waldemara Fornalika codziennie przed południem mają treningi na siłowni, a po południu zajęcia z piłką na boisku. Mecz z Zorią był miłym przerywnikiem w tej codziennej ciężkiej pracy.

Brązowy medalista poprzedniego sezonu ukraińskiej Premier Lihi jest stałym sparingpartnerem gliwiczan podczas zimowych zgrupowań. Dwa ostatnie spotkania Piasta z zespołem z Ługańska zakończyły się remisami (0:0 i 2:2), ale w dzisiejszym pojedynku wyższość trzeciej drużyny ostatniego sezonu PKO Ekstraklasy nie podlegała dyskusji.

Gliwiczanie już w 6 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego do siatki trafił środkowy obrońca Piasta Tomas Huk. Popularny "Lipa" był pierwszoplanową postacią tego sparingu, bo po przerwie do asysty dołożył jeszcze bramkę przypieczętowując zwycięstwo drużyny Waldemara Fornalika, a na koniec jako jedyny ukarany został żółtą kartką.

Zoria, która we wtorek zremisowała w Turcji z Rakowem Częstochowa 2:2, świetną okazję do zdobycia bramki miała zaraz po przerwie. Po uderzeniu Vladislava Kabaieva głową piłka trafiła w słupek. W końcówce honorowego gola dla Ukraińców strzelił z rzutu karnego Właden Jurczenko.

W końcówce na boisku pojawił się Mateusz Winciersz. Pozyskany z Ruchu Chorzów młodzieżowiec zaliczył debiut w barwach Piasta. Piłkarze z Gliwic w Turcji przebywać będą do 22 stycznia. Dzień przed powrotem do Polski 21 stycznia zmierzą się z serbskim klubem Proletar Nowy Sad.

Piast Gliwice - Zoria Ługańsk 2:1 (1:0)
1:0 Tomas Huk (6), 2:0 Patryk Lipski (56), 2:1 Właden Jurczenko (85-karny)

Piast Plach (46. Szmatuła) - Konczkowski (66. Borkała), Huk (46. Rymaniak), Czerwiński, Holúbek (80. Winciersz) - Pyrka (46. Badía), Lipski (85. Zachciał), Sokołowski (46. Milewski), Chrapek (46. Jodłowiec), Vida (66. Huk) - Żyro (46. Steczyk).