Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze 2019 ZDJĘCIA Ojciec Tadeusz Rydzyk i premier Mateusz Morawiecki w Częstochowie

Bartłomiej Romanek/BPJGZaktualizowano 
XXVIII Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze Bartłomiej Romanek/BPJG
Na Jasnej Górze odbywa się dzisiaj, 14 lipca, XXVIII Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja. Wśród uczestników są czołowi politycy, m.in. premier Mateusz Morawiecki oraz Stanisław Karczewski, marszałek Senatu. W pielgrzymce uczestniczy kilkadziesiąt tysięcy wiernych.

Przed rozpoczęciem mszy świętej głos zabrał ojciec Tadeusz Rydzyk, który przestrzegał m.in. przed gorszeniem dzieci, na które ma wpływ ideologia LGBT. Ojciec Rydzyk podkreślał, że dzieci w Warszawie już są "gorszone". Dziękował ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu i wojewodzie śląskim za pracę służb podczas Marszu Równości, który odbył się w czerwcu w Częstochowie.

Dziękował również przedstawicielom organizacji narodowych i patriotycznych, które uniemożliwiły wejście Marszu Równości na Jasną Górę.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

- Ta rewolucja dotarła do Polski w sposób zmasowany. To nie jest żart, ale bardzo poważna sytuacja. Damy radę, jeżeli każdy z nas się weźmie do tego, aby jeszcze bardziej kochać Pana Jezusa i Matkę Najświętszą, by tę miłość, to, co jest w naszych sercach, przekazać dzieciom i młodzieży. Wiek młodzieńczy jest trudny. Każdy z nas przechodził przez to. Ale właśnie wtedy tę miłość trzeba przekazać – mówił ojciec Tadeusz Rydzyk, który wezwał Polskę do odrzucenia konwencji antyprzemocowej (tzw. konwencji stambulskiej).

W imieniu ojców paulinów wiernych powitał o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry:

- Bóg zapłać za to pielgrzymowanie, świadectwo wiary i dar modlitwy wynagradzającej za zniewagi, bluźnierstwa, świętokradztwa przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu, przeciw Eucharystii, przeciw Maryi – naszej Matce i Królowej, a tego nie było na tej ziemi nawet w mrocznych czasach komunizmu – mówił o. Marian Waligóra - Ta 28. Pielgrzymka wielkiej Rodziny Radia Maryja, to ogromna łaska, ale też owoc waszej wielkiej oddanej pracy, posługi, za którą dziś z Wałów jasnogórskich wam dziękujemy. Bóg zapłać! - mówił o. Marian Waligóra.

Przed mszą świętą biskup Ignacy Dec poświęcił nowy wóz transmisyjny, który został kupiony na kredyt, ale jak podkreślali organizatorzy pielgrzymki, mają oni nadzieję, że pożyczkę „uda się spłacić”, zwracając się w ten sposób do pielgrzymów z prośbą o datki.

Nie przegapcie

Podczas homilii biskup Ignacy Dec ostro skrytykował marsze równości, które odbywają się w Polsce, a jeden z nich odbył się w Polsce. Zdaniem biskupa był on "propagowaniem i promowaniem grzesznych zachowań środowisk LGBT, wspieranych przez ofensywę zagranicznych ośrodków usiłujących narzucić Polsce neopogańską ideologię gender".

- Środowiska te, będące w Polsce zaledwie nieznaczną mniejszością, nie mogą swoich celów osiągnąć metodami demokratycznymi, dlatego posługują się metodami drobnych kroków, to jest faktów dokonanych, mających posłużyć za precedensy, jak również zuchwałymi prowokacjami – mówił biskup Dec.

Hierarcha podkreślał, że podczas Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja, wierni mówią głośne „NIE” wyśmiewaniu symboli religijnych, szkodliwej ideologii gender, liberalizmowi moralnemu zawartemu w ideologii gender, seksualizacji dzieci i związkom partnerskim.

Biskup Ignacy Dec podkreślał, że to chrześcijaństwo ukształtowało kulturę europejską, dało Europie uniwersytety i powszechne szkolnictwo, przyczyniło się do powstania szpitali, ochronek, sierocińców, domów opieki i wielu innych instytucji dobra publicznego.

- Tolerancja to postawa odnosząca się do osoby, uznania jej niezbywalnej godności, ale nie odnosi się ona do akceptacji zła i kłamstwa. Tolerancja to nie akceptacja czyichś poglądów czy przekonań. Tolerancja - tak, ale nikt nie może być zmuszany do działań sprzecznych ze swoim sumieniem mówił biskup Dec.

Zdaniem hierarchy dzisiaj spotykamy się z potopem, ale nie szwedzkim czy bolszewickim, a ideologicznym, który zalewa Polskę z zachodu.

- W Europie nie ma dziś gilotyny i więzień dla wyznawców Chrystusa, ale jest dyktatura relatywizmu, zjawisko chrystianofobi, demoralizacji, ośmieszania tego, co chrześcijańskie. Słusznie się mówi, że katolicyzm jest dzisiaj najbardziej prześladowaną religią. W mediach liberalnych panoszy się poprawność polityczna, dyktowana przez ideologię neomarksizmu. W imię wzniosłych haseł: nowoczesność, wolność, tolerancja czy demokracja, chce się zniszczyć tradycyjne małżeństwo i rodzinę podcina się korzenie, z których wyrosła kultura europejska i cywilizacja chrześcijańska – dodawał Ignacy Dec, który dodawał, że europejscy politycy przestrzegają przed państwem wyzwaniowym, a w rzeczywistości wiele krajów w Europie jest już krajami wyznaniowymi. Wiarą nie jest w nich katolicyzm, a ideologia lewicowo-liberalna.

Pielgrzymka Rodzin Radia Maryja na Jasnej Górze 2019 ZDJĘCIA...

- Każde prawo ludzkie powinno być zgodne z prawem Bożym: naturalnym i pozytywnym. Dlatego Kościół protestuje, gdy parlamenty czy inne podmioty stanowiące prawo, uchwalają prawa niezgodne z prawem Bożym, z dekalogiem, np. prawo do aborcji, do zapłodnienia in vitro, prawo do eutanazji, prawo do zawierania związków homoseksualnych – dodawał arcybiskup.

Zobaczcie koniecznie

Premier Morawiecki na Jasnej Górze

Na zakończenie mszy świętej głos zabrał premier Mateusz Morawiecki, który został powitany gorącymi oklaskami.

- Dziękuję za walkę o wiarę, o lepszą Polskę. Jasna Góra to miejsce niezwykłe, miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu. Miejsce, w którym obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa. Ta obrona nas ukształtowała, a owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić – mówił premier Mateusz Morawiecki.

- W dziejach Polski są momenty i miejsca uprzywilejowane. Jasna Góra jest takim miejscem. Jesteśmy dumni z tych naszych wielkich zmagań, one zawsze potwierdziały, że Polacy nie poddają się w walce o wolność, solidarność o chrześćijaństwo. Dlatego dziękuję Wam drodzy pielgrzymi i rodacy, którzy macie odwagę walczyć o Polskę. Stawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Rdzeniem chrześcijaństwa, rdzeniem naszej wiary jest piękne łączenie tradycji, osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg – dodawał premier RP.

Premier przypomniał słowa częstochowskiego poety, Jerzego Lieberta: :Uczyniwszy na wieki wybór, w każdej chwili wybierać muszę”.

- My też musimy wybierać drogę w kierunku wielkiej, wspaniałej Rzeczpospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. (…). Polska musi być jednością, chcemy zjednoczenia całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – mówił premier Morawiecki, dodając, że Polka jest na drodze ku wielkiej i sprawiedliwej Rzeczpospolitej.

TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 26

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

M
Magda Tatarczyk

Rydzyk z PiS nigdy się nie lubili, nic w tym nadzwyczajnego

Z
ZenSli

Jak zwykle trafne słowa ojca Tadeusza Rydzyka. Biskup Ignacy Dec również podkreślił ważne kwestie. Mamy mądrych i inteligentnych kapłanów!

B
Brzeszczotto
2019-07-16T22:07:16 02:00, Mieszkaniec:

Prawdę powiedział Rydzyk. To co się obecnie w naszym kraju dzieje jest skandaliczne. To co jest dobre się krytykuje, a to co złe pochwala. To jakiś absurd. Dlatego w pełni popieram to, co powiedział o. Rydzyk.

No właśnie. Czcigodny i Zacny Ojciec Dyrektor, jak każdy Katolik, potępia zło, jakie szerzą wszelkiej maści dewianci, ateiści czy genderyści, a nie ich samych. Potępić człowieka może tylko sam Bóg.

M
Mieszkaniec

Prawdę powiedział Rydzyk. To co się obecnie w naszym kraju dzieje jest skandaliczne. To co jest dobre się krytykuje a to co złe pochwala. To jakiś absurd. Dlatego w pełni popieram to co powiedział o. Rydzyk.

G
Gość
2019-07-15T13:08:41 02:00, Brzeszczotto:

Niektórym tolerancja myli się z afirmacją. Nie można tolerować homoseksualizmu, komunizmu, nazizmu, islamizmu, neopogaństwa, czy genderyzmu. To promocja zła i jako takie musi być wyraźnie potępione, czy nawet zwalczane. Nie ma to nic wspólnego z tolerowaniem innych przekonań czy światopoglądów. To ważne. Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte wyraźnie wskazuje, że: „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” oraz „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”. Zatem kto promuje ideologię "lgbt", genderyzm, kryptokomunizm, nazizm, neopogaństwo, islamizm czy sekciarstwo, nie jest godny miana Polaka, a po śmierci naraża się na wieczne potępienie.

2019-07-15T22:52:06 02:00, Antypis:

Debil

2019-07-16T11:40:06 02:00, Brzeszczotto:

Jeżeli brakuje argumentów, to włącza się tzw. "mowa nienawiści", które to pojęcie wymyślili właśnie wrogowie naszego Narodu i wszelkiej maści lewactwo.

no wy to q, rwa rzeczywiście "narodek" jesteście

W
Waldzio

no a kartofel, tez ojczulka zaszczyci?

B
Brzeszczotunio
2019-07-15T13:26:04 02:00, Brzeszczotunio:

Już w "Potopie" Henryk Sienkiewicz ustami Księdza Kordeckiego ostrzegał: "Ksiądz Kordecki stanął na wzniesionym załomie skały i rzekł - Bramy piekielne nie przemogą mocy niebieskich. Uspokójcie się i otuchy w serca nabierzcie. Nie wstąpi noga pedała w te święte mury, nie będzie pedalski ani lesbijski zabobon guseł swych odprawował w tym przybytku czci i wiary. Nie wiem zaiste, azali przyjdzie tu zuchwały nieprzyjaciel, ale to wiem, iż gdyby przyszedł, ze wstydem i hańbą odstąpić musi, bo moc jego większa moc pokruszy, złość jego złamie się, potęga startą będzie i odmieni się szczęście jego. Otuchy w serca nabierzcie! Nie ostatni raz wy tę Patronkę naszą widzicie, w większej owszem chwale oglądać Ją będziecie i nowe cuda ujrzycie. Nabierzcie otuchy, otrzyjcie łzy i wzmocnijcie się w wierze, gdyż powiadam wam - a nie ja to mówię, jeno duch boży mówi przeze mnie - że nie wejdzie pederasta do tych murów - łaska stąd spłynie i ciemności tak nie zgaszą światła, jako ta noc, która się dziś zbliża, bożemu słońcu wstać nie przeszkodzi." Mówiąc krótko, ten Święty Przybytek ma służyć nam Polakom Katolikom i wszystkim ludziom dobrej woli. Nie ma tam miejsca dla heretyków, kacerzy, sodomitów, ateistów, czy dla wszelkiej maści dewiantów, bluźnierców i świętokradców.

2019-07-15T19:22:39 02:00, Olo:

Ludzie, puknijcie się w łepetyny, mamy XXI wiek, a wy barany promujecie Średniowiecze. Jak tak dalej będziemy cofać się intelektualnie, to wkrótce zaczniemy biegać z maczugami. STOP CIASNYM UMYSŁOM!!!!!!

Ludzie, puknijcie się w łepetyny, mamy XXI wiek, a wy barany promujecie dewiacje seksualne, zabijanie nienarodzonych i ludzi nieuleczalnie chorych. Jak tak dalej będziemy cofać się intelektualnie, to wkrótce zaczniemy biegać z organami rozrodczymi na wierzchu. Stop ciasnym lewackim, zboczonym i genderowym umysłom!

k
katolik z fary
2019-07-15T13:17:33 02:00, katolik z fary:

Czcigodny i Zacny Ojciec Dyrektor to ważne i nierozerwalne ogniwo w wielkim łańcuchu polskiego Kościoła Rzymskokatolickiego. Wszystko co On robi, to robi dla nas, dla Kościoła i Ojczyzny. Nic dla siebie. Zatem kto podnosi rękę na tego skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, ten podnosi rękę na Boga, Kościół i na Polskę. Dlatego więc powstrzymajcie się niedouczeni absolwenci z upadłych i wygasłych gimnazjów, i nie obrażajcie tego Niezłomnego Kapłana, Wiernego Syna Kościoła i Ojczyzny, Żarliwego Obrońcę naszej Jedynej Prawdziwej Wiary.

2019-07-15T20:50:20 02:00, Tadek:

To na sto procent napisał jakiś mocno zaburzony czubek, albo jakiś kiecak od rydzola! Papka na starcze mózgi dewotów!

A to na sto procent napisał jakiś lewak, który ma do cna przeżarty mózg jadem antypolskiej i antykatolickiej propagandy nieustannie sączonej przez całą dobę przez polskojęzyczne szczekaczki i gadzinówki o esbeckiej genezie i eurobolszewickiej proweniencji.

B
Brzeszczotto
2019-07-15T13:08:41 02:00, Brzeszczotto:

Niektórym tolerancja myli się z afirmacją. Nie można tolerować homoseksualizmu, komunizmu, nazizmu, islamizmu, neopogaństwa, czy genderyzmu. To promocja zła i jako takie musi być wyraźnie potępione, czy nawet zwalczane. Nie ma to nic wspólnego z tolerowaniem innych przekonań czy światopoglądów. To ważne. Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte wyraźnie wskazuje, że: „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” oraz „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”. Zatem kto promuje ideologię "lgbt", genderyzm, kryptokomunizm, nazizm, neopogaństwo, islamizm czy sekciarstwo, nie jest godny miana Polaka, a po śmierci naraża się na wieczne potępienie.

2019-07-15T22:52:06 02:00, Antypis:

Debil

Jeżeli brakuje argumentów, to włącza się tzw. "mowa nienawiści", które to pojęcie wymyślili właśnie wrogowie naszego Narodu i wszelkiej maści lewactwo.

M
Marlenaa

również byłam w Czestochowie, wspaniałe uroczystości, serdecznie wszystkich zapraszam za rok !

A
Antypis
2019-07-15T13:08:41 02:00, Brzeszczotto:

Niektórym tolerancja myli się z afirmacją. Nie można tolerować homoseksualizmu, komunizmu, nazizmu, islamizmu, neopogaństwa, czy genderyzmu. To promocja zła i jako takie musi być wyraźnie potępione, czy nawet zwalczane. Nie ma to nic wspólnego z tolerowaniem innych przekonań czy światopoglądów. To ważne. Akceptacja i promowanie homoseksualizmu i innych dewiacji to sianie zgorszenia. Pismo Święte wyraźnie wskazuje, że: „biada temu, przez którego przychodzą zgorszenia, lepiej by mu było uwiązać kamień młyński u szyi i pogrążyć go w głębokościach morskich” oraz „ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, a ich krew spadnie na nich”. Zatem kto promuje ideologię "lgbt", genderyzm, kryptokomunizm, nazizm, neopogaństwo, islamizm czy sekciarstwo, nie jest godny miana Polaka, a po śmierci naraża się na wieczne potępienie.

Debil

T
Tadek
2019-07-15T13:17:33 02:00, katolik z fary:

Czcigodny i Zacny Ojciec Dyrektor to ważne i nierozerwalne ogniwo w wielkim łańcuchu polskiego Kościoła Rzymskokatolickiego. Wszystko co On robi, to robi dla nas, dla Kościoła i Ojczyzny. Nic dla siebie. Zatem kto podnosi rękę na tego skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, ten podnosi rękę na Boga, Kościół i na Polskę. Dlatego więc powstrzymajcie się niedouczeni absolwenci z upadłych i wygasłych gimnazjów, i nie obrażajcie tego Niezłomnego Kapłana, Wiernego Syna Kościoła i Ojczyzny, Żarliwego Obrońcę naszej Jedynej Prawdziwej Wiary.

To na sto procent napisał jakiś mocno zaburzony czubek, albo jakiś kiecak od rydzola! Papka na starcze mózgi dewotów!

O
Olo
2019-07-15T13:26:04 02:00, Brzeszczotunio:

Już w "Potopie" Henryk Sienkiewicz ustami Księdza Kordeckiego ostrzegał: "Ksiądz Kordecki stanął na wzniesionym załomie skały i rzekł - Bramy piekielne nie przemogą mocy niebieskich. Uspokójcie się i otuchy w serca nabierzcie. Nie wstąpi noga pedała w te święte mury, nie będzie pedalski ani lesbijski zabobon guseł swych odprawował w tym przybytku czci i wiary. Nie wiem zaiste, azali przyjdzie tu zuchwały nieprzyjaciel, ale to wiem, iż gdyby przyszedł, ze wstydem i hańbą odstąpić musi, bo moc jego większa moc pokruszy, złość jego złamie się, potęga startą będzie i odmieni się szczęście jego. Otuchy w serca nabierzcie! Nie ostatni raz wy tę Patronkę naszą widzicie, w większej owszem chwale oglądać Ją będziecie i nowe cuda ujrzycie. Nabierzcie otuchy, otrzyjcie łzy i wzmocnijcie się w wierze, gdyż powiadam wam - a nie ja to mówię, jeno duch boży mówi przeze mnie - że nie wejdzie pederasta do tych murów - łaska stąd spłynie i ciemności tak nie zgaszą światła, jako ta noc, która się dziś zbliża, bożemu słońcu wstać nie przeszkodzi." Mówiąc krótko, ten Święty Przybytek ma służyć nam Polakom Katolikom i wszystkim ludziom dobrej woli. Nie ma tam miejsca dla heretyków, kacerzy, sodomitów, ateistów, czy dla wszelkiej maści dewiantów, bluźnierców i świętokradców.

Ludzie, puknijcie się w łepetyny, mamy XXI wiek, a wy barany promujecie Średniowiecze. Jak tak dalej będziemy cofać się intelektualnie, to wkrótce zaczniemy biegać z maczugami. STOP CIASNYM UMYSŁOM!!!!!!

B
Brzeszczotunio

Już w "Potopie" Henryk Sienkiewicz ustami Księdza Kordeckiego ostrzegał: "Ksiądz Kordecki stanął na wzniesionym załomie skały i rzekł - Bramy piekielne nie przemogą mocy niebieskich. Uspokójcie się i otuchy w serca nabierzcie. Nie wstąpi noga pedała w te święte mury, nie będzie pedalski ani lesbijski zabobon guseł swych odprawował w tym przybytku czci i wiary. Nie wiem zaiste, azali przyjdzie tu zuchwały nieprzyjaciel, ale to wiem, iż gdyby przyszedł, ze wstydem i hańbą odstąpić musi, bo moc jego większa moc pokruszy, złość jego złamie się, potęga startą będzie i odmieni się szczęście jego. Otuchy w serca nabierzcie! Nie ostatni raz wy tę Patronkę naszą widzicie, w większej owszem chwale oglądać Ją będziecie i nowe cuda ujrzycie. Nabierzcie otuchy, otrzyjcie łzy i wzmocnijcie się w wierze, gdyż powiadam wam - a nie ja to mówię, jeno duch boży mówi przeze mnie - że nie wejdzie pederasta do tych murów - łaska stąd spłynie i ciemności tak nie zgaszą światła, jako ta noc, która się dziś zbliża, bożemu słońcu wstać nie przeszkodzi." Mówiąc krótko, ten Święty Przybytek ma służyć nam Polakom Katolikom i wszystkim ludziom dobrej woli. Nie ma tam miejsca dla heretyków, kacerzy, sodomitów, ateistów, czy dla wszelkiej maści dewiantów, bluźnierców i świętokradców.

k
katolik z fary

Czcigodny i Zacny Ojciec Dyrektor to ważne i nierozerwalne ogniwo w wielkim łańcuchu polskiego Kościoła Rzymskokatolickiego. Wszystko co On robi, to robi dla nas, dla Kościoła i Ojczyzny. Nic dla siebie. Zatem kto podnosi rękę na tego skromnego Pracownika Winnicy Pańskiej, ten podnosi rękę na Boga, Kościół i na Polskę. Dlatego więc powstrzymajcie się niedouczeni absolwenci z upadłych i wygasłych gimnazjów, i nie obrażajcie tego Niezłomnego Kapłana, Wiernego Syna Kościoła i Ojczyzny, Żarliwego Obrońcę naszej Jedynej Prawdziwej Wiary.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3