Pierwsza perła

Siatkarki BKS Aluprof Bielsko-Biała sięgnęły po pierwszą perłę do swojej korony. W finałowym turnieju Pucharu Polski podopieczne Igora Prielożnego nie dały szans najpierw drużynie Centrostalu Bydgoszcz, a następnie Muszyniance-Fakro Muszna. W obu tych spotkaniach straciły zaledwie jednego seta. Teraz następnym celem drużyny z Bielska-Białej jest kolejna perła czyli mistrzostwo Polski.

W hali Urania w Olsztynie siatkarki BKS nie miały sobie równych. W półfinale dosłownie rozbiły drużynę z Bydgoszczy i nawet strata seta nie podważa ich zdecydowanej przewagi. Nie pomogły mocne, ostre słowa trenera Centrostalu Piotra Makowskiego. W drugim półfinałowym pojedynku broniący trofeum Farmutil Piła przegrał, po zaciętym pojedynku z Muszynianką 2:3.

Finałowe spotkanie nie dostarczyło już tyle emocji. Bielszczanki bez problemu pokonały zmęczone sobotnim pojedynkiem rywalki.

- Sądziłam, że mecz będzie bardziej wyrównany - przyznała oglądająca to spotkanie, oczekująca dziecka Małgorzata Glinka.

Tylko początek tego meczu był wyrównany, potem bielszczanki włączyły piąty bieg i szybko "odjechały" drużynie z Muszyny i set zakończył się zwycięstwem BKS 25:15!

Gdyby nie przestoje w grze, dwa następne sety wyglądałyby podobnie. O dominacji bielszczanek świadczy fakt, że zdobyły prawie wszystkie nagrody. Najlepszą zawodniczką wybrano Annę Barańską, nagrody indywidualne otrzymały także Katarzyna Skorupa (rozgrywająca), Natalia Bamber (zagrywająca), Agata Sawicka (przyjmująca), Helena Horka (atakująca) i Joanna Studzienna (blokująca).