Pierwsza sensacja Mundialu 2014: Urugwaj pokonany przez Kostarykę! [RELACJA + ZDJĘCIA]

Urugwaj - Kostaryka
Urugwaj - Kostaryka EPA
Mundial 2014: Urugwaj do mistrzostw przystępował w roli jednego z faworytów turnieju. Tymczasem na dzień dobry został sensacyjnie rozbity 3:1 przez Kostarykę!

MUNDIAL 2014

Gdy w 24 minucie Edinson Cavani wykorzystał rzut karny, wszystko wskazywało na to, że mecz Urugwaju z Kostaryką potoczy się według przewidywanego scenariusza. Tymczasem skazywany na pożarcie zespół nie tylko zdołał odpowiedzieć strzałem Joela Campbella w 54 minucie, ale dodatkowo wstrząsnął faworytami 180 sekund później główką Oscara Duarte.

ZOBACZ KONIECZNIE:
MUNDIAL 2014: URUGWAJ - KOSTARYKA 1:3 JAK TO SIĘ STAŁO? [WIĘCEJ ZDJĘĆ]

Ostatnim akcentem spotkania w Fortalezie było trafienie Marco Ureny w 84 minucie i pierwsza sensacja mundialu stała się faktem. Wszystkie trzy gole padały po dośrodowaniach ze skrzydła, przy czym drugi po rzucie wolnym, a pozostałe po szybkich akcjach.

Nie zabrakło jednak także kontrowersji - Duarte wyprowadzając Kostarykę na prowadzenie był na minimalnym spalonym.
Kostarykanie nigdy wcześniej nie zdołali pokonać Urugwajczyków, a sobotnie zwycięstwo należy do największych sukcesów tej reprezentacji w dziejach jej występów. W dodatku stawia zespół Urugwaju w bardzo trudnej sytuacji, bo przecież grupa D nie przez przypadek została przez angielskie media jest rozwijana jako Death. O skali frustracji Urusi świadczy też czerwona kartka jaką w 94 minucie zobaczył Maxilimiano Pereira za kopnięce rywala, co oznacza, że nie wystąpi przeciwko Anglii (w grupie znajdują się jeszcze Włosi).