Jeden z mężczyzn przedstawił w banku sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu.
Na poczet pożyczki wypił sporo alkoholu, bo po odbiór pieniędzy przyszedł do banku kompletnie pijany. Miał 3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pieniędzy nie dostał, ale nie dlatego, że był w stanie upojenia alkoholowego.
Jego zaświadczenie o zatrudnieniu wzbudziło podejrzenie pracownicy banku.
Swoje wątpliwości zgłosiła przełożonym, a oni zawiadomili policję.
Kiedy więc 34-letni oszust przyszedł po kredyt, czekali na niego policjanci. W toku dochodzenia okazało się, że mężczyzna nie miał stałej pracy, a przedłożone przez niego zaświadczenie o zatrudnieniu było spreparowane.
Mężczyzna nie działał sam. Miał 35-letniego wspólnika. I on został zatrzymany przez policję. Również był bardzo pijany. Miał 3,5 promila alkoholu.w wydychanym powietrzu.
Obaj oszuści trafili do policyjnego aresztu. Za próbę wyłudzenia kredytu bankowego grozi każdemu z nich kara do pięciu lat więzienia.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?