Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Piknik Policyjny w Legendii. Funkcjonariusze pomagają chorym dzieciom

Redakcja
Za tą inicjatywą stoją funkcjonariusze policji z Siemianowic Śląskich, policyjni związkowcy z województwa śląskiego oraz Fundacja „Iskierka”.
Za tą inicjatywą stoją funkcjonariusze policji z Siemianowic Śląskich, policyjni związkowcy z województwa śląskiego oraz Fundacja „Iskierka”. Patryk Drabek
To największa akcja charytatywna organizowana przez policjantów nie tylko w województwie śląskim, ale w całej Polsce. Już we wrześniu na terenie chorzowskiej Legendii odbędzie się wyjątkowy piknik, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie Daniela Wrobla, zmagającego się z chorobą nowotworową.

W organizację pikniku zaangażowali się nie tylko policjanci, ale także przyjaciele naszej formacji - zaznacza Grzegorz Budis, przewodniczący zarządu terenowego NSZZ Policjantów w Siemianowicach Śląskich. Dodaje, że za tą inicjatywą stoją funkcjonariusze policji z Siemianowic Śląskich, policyjni związkowcy z województwa śląskiego oraz Fundacja „Iskierka”. Pomysłodawcy mają już doświadczenie w organizacji tak dużej imprezy, ponieważ pierwsza edycja Pikniku Policyjnego na terenie Legendii odbyła się 4 września ubiegłego roku. W imprezie wzięło wówczas udział około 7 tysięcy osób i zbierano pieniądze dla chorego na nowotwór Kamila Sewery. W efekcie na jego leczenie przeznaczono prawie 7 tysięcy złotych.

W tym roku podczas pikniku będą zbierane pieniądze dla Daniela Wrobla, który pochodzi z Mikołowa. W pierwszych dniach września 2015 roku stan nastolatka pogorszył się i trafił on na oddział onkologii szpitala w Katowicach, gdzie wstępne badania potwierdziły przypuszczenia lekarzy - ostrą białaczkę limfoblastyczną. Daniel przeszedł ciężką chemioterapię, która spowodowała kolejne problemy zdrowotne. Doszło nawet do tego, że nastolatek walczył o życie na oddziale intensywnej terapii.

- Taki piknik to podwójna pomoc. Z jednej strony jest dedykowana konkretnemu dziecku i zebrane środki wspierają proces leczenia, a z drugiej strony nasi podopieczni uczestniczą też w tej imprezie i jest to dla nich duża przyjemność. Uczestniczenie w pikniku i korzystanie z tylu atrakcji powoduje, że pacjenci wracają na oddział naładowani pozytywną energią, a to ma przełożenie na proces leczenia - podkreśla Jolanta Czernicka-Siwecka, prezes Fundacji „Iskierka”.

Jakie atrakcje przewidziano w tym roku? Na początek wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani słynnymi „michałkami” z cukierni „Hanka”. Oprócz tego, co oferuje sama Legendia, nie zabraknie między innymi przedstawicieli klubu motocyklowego „ORMot” oraz pokazu pierwszej pomocy w wykonaniu policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku - Białej. Zaplanowano również koncerty i występy kabaretowe. Swój udział zapowiedzieli: Grzegorz Poloczek (były członek Kabaretu Rak), Kabaret 44-200 oraz gwiazda muzyki disco polo - zespół Long & Junior. W programie są także pokazy tańca, a podczas pikniku uczestnicy mogą też porozmawiać z policjantami. - Później dzieci inaczej postrzegają funkcjonariuszy. To nie są już ci panowie w niebieskich mundurach, którymi się straszy, ale normalni ludzie, z którymi można się spotkać i porozmawiać - wskazuje Jacek Bryła, wiceprzewodniczący zarządu wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa śląskiego.

Impreza jest zamknięta, a liczba miejsc jest ograniczona. Wejściówki - cegiełki zostały rozprowadzone wśród policjantów oraz ich rodzin. Spore grono uczestników będą stanowili także podopieczni Fundacji Iskierka.

Piknik odbędzie się 3 września (od godziny 10 do 22). Imprezę honorowym patronatem objął prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

**Obserwuj autora na Twitterze TWITTER_FOLLOW https://twitter.com/PatrykDrabek

**

MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA [email protected]
DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień

Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo