Piłka nożna kobiet: Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 6:1 ZDJĘCIA, RELACJA Liderki z Sosnowca nie zwalniają tempa

04.10.2020. Ekstraliga piłki nożnej kobiet: Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 6:1.  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
04.10.2020. Ekstraliga piłki nożnej kobiet: Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 6:1. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugala Polska Press
W niedzielę, 4.10.2020 r. w meczu 8. kolejki Ekstraligi piłkarki Czarnych Sosnowiec wygrały z AZS UJ Kraków 6:1 (3:1). Liderki z Sosnowca mają komplet punktów! Zobacz ZDJĘCIA ze spotkania Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków.

Czarne Sosnowiec wygrały ósmy mecz z rzędu, tym razem odsyłając z kwitkiem AZS UJ Kraków. Ekipa gości wracała do domu z bagażem aż sześciu bramek. Dla krakowianek była to czwarta porażka w tym sezonie.

Zobacz ZDJĘCIA z meczu Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków

Na godzinę przed meczem w Sosnowcu padało, ale spotkanie rozgrywane było już przy słonecznej pogodzie. Piłkarkom przeszkadzały jednak silne podmuchy wiatru. Trzy bramki dla Czarnych w niedzielnym meczu zdobyła Bułgarka Liliana Kostowa. Sosnowiczanki mają komplet 24 punktów, z imponującym bilansem bramkowym 30 do 3. Drugi w tabeli UKS SMS Łódź w ośmiu meczach zgromadził 21 punktów.

GKS Katowice zremisował z Olimpią w Szczecinie 2:2. Tuż przed końcem I połowy czerwoną kartkę dostała zawodniczka gości Nadja Stanović. Po przerwie GieKSa przegrywała 1:2, ale mimo gry w „10” doprowadziła do remisu za sprawą bramki Klaudii Maciążki.

Beniaminek ROW Rybnik postawił się na wyjeździe trzeciej drużynie w tabeli, Medykowi Konin. Mimo "szpitala" w składzie rybniczanki przegrywały do przerwy 1:2, aby ulec ostatecznie 2:5. ROW pozostaje z jednym punktem i jest na ostatnim miejscu.

Ekstraliga kobiet, 8 kolejka

Czarni Sosnowiec - AZS UJ Kraków 6:1 (3:1)
Liliana Kostowa (5, 56, 60-karny), Veronika Slukova (24), Olha Zubczyk (45), Martyna Wiankowska (66-karny) - Justyna Maziarz (31)

Olimpia Szczecin - GKS Katowice 2:2 (0:1)
Zuzanna Radochońska (52), Matilda Böhm (68) - Zofia Buszewska (8-karny), Klaudia Maciążka (78)

Medyk Konin - ROW Rybnik 5:2 (2:1)
Anna Gawrońska (1, 29), Natalia Chudzik (57), Gabriela Grzywińska (78), Julia Krzyżok (90-samobój) - Patrycja Matla (45), Edyta Bator (81)

Pozostałe mecze: APLG Gdańsk - UKS SMS Łódź 0:4 (0:1), Górnik Łęczna - KKP Bydgoszcz 4:2 (2:0), Rolnik Biedrzychowice - Śląsk Wrocław (odwołany z powodu złego stanu boiska).