Piłka ręczna: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34. Zabrzanie przegrali z wicemistrzem [ZDJĘCIA]

Agata Zielińska
Piłka ręczna: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34
Piłka ręczna: Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 30:34 Maciej Gapiński
Górnik Zabrze, w wypełnionej niemal po brzegi hali Pogoń, nie sprostał wyzwaniu - przegrali mecz na szczycie z wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock 30:34 (16:16).

- Jestem bardzo zawiedziony. Nie z powodu przegranej, ale ze stylu w jakim tę porażkę odnieśliśmy – mówił na pomeczowej konferencji trener Patrik Liljestrand.

W pierwszej, bardzo wyrównanej połowie, żadna z drużyn nie potrafiła znaleźć sposobu na wypracowanie i utrzymanie przewagi większej niż dwa gole. W bramce Górnika świetnie spisywał się Sebastian Suchowicz. Po 30 minutach na tablicy widniał wynik remisowy (16:16) w pełni odzwierciedlający to, co działo się na boisku.

Najgorzej w trakcie pierwszej połowy wyglądała… koszulka obrotowego Górnika - Jurija Gromyki. To już trzecia rozerwana podczas walki w meczu w tym sezonie.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli Nafciarze, szybko wychodząc na trzybramkowe prowadzenie (20:17). Górnicy doprowadzili co prawda do remisu po 20, ale od tego momentu zespół z Płocka zaczął budować przewagę 2-3 bramek. W bramce Wisły błyszczał Wichary, nie pozwalając zabrzanom odrabiać strat. Trzy minuty przed końcem spotkania goście wyszli na czterobramkowe prowadzenie, którego nie oddali już do końcowej syreny. Bardzo dobre spotkanie w barwach Górnika rozegrał Michał Kubisztal, który pokonał bramkarza rywali 8 razy (w tym 4 z rzutów karnych).

- Zabrakło nam skuteczności, zwłaszcza podczas gry w przewadze – powiedział po meczu skrzydłowy Górnika Patryk Kuchczyński. – Szkoda, że przed własną publicznością nie udało się urwać Wiśle chociaż punktu – dodał skrzydłowy Górnika.

Po siedmiu kolejkach Trójkolorowi zajmują czwarte miejsce w tabeli, do lidera – Vive Kielce - tracą cztery punkty. Kolejny mecz rozegrają już w sobotę u siebie z Chrobrym Głogów.

Górnik Zabrze – Orlen Wisła Płock 30:34 (16:16)

Górnik: Suchowicz, Kornecki - Niedośpiał, Daćko 4, Orzechowski, Gromyko 4, Kuchczyński 2, Kubisztal 8, Jurasik 3, Bushkov, Tatarincew, Tomczak 4, Niewrzawa 5, Twardo
Trener Patrik LILJESTRAND

Orlen Wisła: Corrales, Wichary, Morawski, - Kwitkowski, Daszek, Racotea 5, Tioumencew 3, Wiśniewski 1, Pusica, Ghionea 3, Rocha 5, Syprzak6, Zelenović 5, Montoro 1, Nikcević 5.