sportowy24
  PKO Silesia Marathon 2017 Będzie rekord. Już zgłosiło się...

  PKO Silesia Marathon 2017 Będzie rekord. Już zgłosiło się ponad tysiąc biegaczy

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Sroka

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W PKO Silesia Marathon startuje spora grupa kobiet
  1/13
  przejdź do galerii

  W PKO Silesia Marathon startuje spora grupa kobiet ©Marzena Bugala- Azarko / Polska Press

  9. edycja PKO Silesia Marathon odbędzie się 1 października, ale do startu w nim już zgłosiło się ponad tysiąc biegaczy. Organizatorzy liczą na pobicie rekordu frekwencji z 2016 roku.
  PKO Silesia Marathon to największa impreza biegowa na Śląsku. W ubiegłym roku wystartowało w niej 4647 biegaczy. To nie tylko uczestnicy rywalizacji w maratonie i półmaratonie, ale także mnóstwo dzieciaków uczestniczących w rozgrywanym dzień przed główną imprezą Mini Silesia Marathonie. To prawdziwe święto biegania, w którym startują zarówno profesjonalni lekkoatleci jak i ludzie, którzy po prostu lubią się ruszać i biegają dla zdrowia, bo nie każdy musi przecież od razu porywać się na pokonanie morderczego dystansu 42 km i 195 m.

  - Zapisy do PKO Silesia Marathon wystartowały w grudniu i do udziału w imprezie już zgłosiło się ponad tysiąc biegaczy. W marcu ruszyły natomiast zapisy do półmaratonu i w tej chwili mamy już ponad setkę chętnych. Do udziału w obu biegach można się zgłaszać na naszej stronie internetowej www.silesiamarathon.pl - powiedział Bohdan Witwicki, dyrektor imprezy.

  Do udziału w PKO Silesia Marathon zachęcają jego ambasadorzy, którzy sami zgłosili się do organizatorów chcąc propagować zarówno modę na bieganie jak i sam bieg w swoim środowisku. Jednym z 14 ambasadorów jest Agnieszka Piecuch.  - Z wykształcenia jestem psycholożką, a moją wielką pasją jest sport. To właśnie aktywność fizyczna nauczyła mnie pokonywania własnych słabości zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Często powtarzam, że maratony biegnie się głową, a nie nogami. Dzięki wiedzy z zakresu psychologii przeżywam bardziej świadomie każdy dzień i dostrzegam piękno chwil. Urodziłam się i wychowałam na Śląsku. Wbrew powszechnej opinii uważam, że to piękny region. W ostatnich latach obszar Katowic, Mysłowic i Siemianowic przeszedł ogromną metamorfozę, którą Silesia Maratonu doskonale ukazuje. Poza tym ta impreza ma niepowtarzalną atmosferę, tworzoną przez cudnych Ludków: organizatorów, wolontariuszy i biegaczy. Dlatego cieszę się, iż mogę być jego częścią - powiedziała psycholog z Tarnowskich Gór.  W ostatnich latach trasa PKO Silesia Marathonu wiodła przez Katowice, Mysłowice i Siemianowice Śląskie. W tym roku będzie wyglądać podobnie, ale w tej chwili trwają jeszcze ostatnie ustalenia odnośnie jej przebiegu. Tradycyjnie już patronami imprezy są minister sportu i turystyki Witold Bańka, marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa i prezydent Katowic Marcin Krupa.

  Zawodnicy biorący udział w tej imprezie w ramach pakietu startowego dostają m.in. pamiątkowe koszulki. Trykoty rozdawane w Katowicach od lat cieszą się wśród biegaczy zasłużoną sławą. Oficjalna koszulka PKO Silesia Marathonu zajęła 3. miejsce w konkursie na najpiękniejszą koszulkę z zawodów biegowych w Polsce w 2016 roku, a w poprzedniej edycji tego plebiscytu w 2015 roku zwyciężyła.  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  duzy event

  Jarek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  No nie jest to dziwne, że takie zainteresowanie jest, silesia pko maraton, to naprawdę bardzo duża impreza.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  dd

  Michał (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Już nie mogę się doczekać - też biegnę. Na razie szlifuję formę ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zapisan

  Ja (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Obowiązkowy start - już jestem zapisany!

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl