sportowy24
  [PKO SILESIA MARATHON TRASA] Śląsk jest coraz bardziej...

  [PKO SILESIA MARATHON TRASA] Śląsk jest coraz bardziej rozbiegany. Nagrodę mogą dostać nawet kibice

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Sroka

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Silesia Marathon 2015

  Silesia Marathon 2015 ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polska Press

  Ponad 2 tysiące biegaczy, wielu kibiców wzdłuż liczącej 42 km i prowadzącej przez trzy miasta trasy – tak będzie wyglądać 8. edycja PKO Silesia Marathon, która w niedzielę rozegrana zostanie w Katowicach, Mysłowicach i Siemianowicach Śląskich. - Śląsk jest coraz bardziej rozbiegany. Biegaczy widać u nas praktycznie wszędzie – powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.
  Silesia Marathon 2015

  Silesia Marathon 2015 ©Fot. Arkadiusz Lawrywianiec/Polska Press

  Start i meta PKO Silesia Maratonu usytuowana będzie obok Silesia City Center. - Cieszymy się, że już po raz trzeci biegacze wyruszą na trasę spod naszego centrum handlowego i tutaj też będą finiszować – powiedziała Monika Pyszkowska, dyrektor SCC.

  W tym roku po raz pierwszy w organizację imprezy włączyło się województwo śląskie. - Obecność słowa Silesia w nazwie maratonu zobowiązuje. Obiecuję, że nie wspieramy go po raz ostatni. Za rok do użytku zostanie oddany Stadion Śląski i marzymy o tym, żeby trasa kolejnego PKO Silesia Marathon zahaczyła o ten obiekt – stwierdził marszałek Saługa.

  Dołączenie do mapy Silesia Marathonu Chorzowa to na razie melodia przyszłości. W niedzielę większość trasy przebiegać będzie przez Katowice.

  - Silesia Marathon to jedno z największych biegowych wydarzeń w Polsce, w dodatku bardzo dobrze sformatowane, bo oprócz maratonu rozgrywany jest też półmaraton i minimaraton, więc każdy może znaleźć coś dla siebie. To, że jego trasa biegnie przez trzy miasta pokazuje siłę naszej aglomeracji – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

  SILESIA MARATHON NAGRODY


  Zwycięzca PKO Silesia Marathon otrzyma 3,5 tys zł nagrody. Specjalne pieniężne premie przygotowali też dla zawodników pochodzących z tych miast prezydenci Katowic, Mysłowic i Siemianowic oraz marszałek Saługa, który nagrodzi najlepszego biegacza z naszego województwa. Katowice organizują także konkurs dla kibiców – grupa, która najlepiej będzie dopingować biegaczy na trasie może dostać nawet 1,5 tys zł.

  ZOBACZ, JAK BYŁO NA TRASIE SILESIA MARATHONU 2015


  Każdy z biegaczy startujących w PKO Silesia Marathon dostanie pamiątkową koszulkę i medal. Każdy może też włączyć się w akcję charytatywną pomagając dwóm nieuleczalnie chorym braciom z Katowic. - Max i Mateusz cierpią na postępującą chorobę genetyczną Sanfilippo i wymagają całodobowej opieki. Fundacja PKO Banku Polskiego postanowiła im pomóc, a suma wsparcia zależy od liczby uczestników tej akcji i przebiegniętych przez nich kilometrów. W ubiegłym roku w trakcie Silesia Marathonu wzięło w niej udział 1115 biegaczy – stwierdziła Grażyna Krakowska, dyrektor Regionu Bankowości Detalicznej PKO Banku Polskiego w Katowicach.

  W tym roku trasa PKO Silesia Marathon została zmieniona i zawodnicy pobiegną w odwrotnym kierunku niż ostatnio.
  - Ostatni podbieg na 40 km dawał się zawodnikom mocno we znaki, więc cieszę się, że teraz będzie trochę łatwiej. Dwa kolejne zwycięstwa bardzo mnie motywują, a doping znajomych na trasie pomaga, więc marzę o odniesieniu trzeciej wygranej, Nie będzie to jednak łatwe, bo popularność maratonu jest coraz większa i z roku na rok startuje w nim coraz więcej zawodników – powiedziała Patrycja Włodarczyk z Jaworzna, która wygrała dwa ostatnie biegi wśród kobiet.

  Silesia Marathon TRASA


  8. PKO Silesia Marathon wystartuje w niedzielę o godz. 9 z ul. Ściegiennego w Katowicach. Biegacze pobiegną ulicami Chorzowską, Olimpijską, Góreckiego, Dobrowolskiego, Dudy-Gracza, Graniczną, Pułaskiego, Lotnisko, Trzech Stawów, Francuską, Gospodarczą, Górniczego Dorobku, Szopienicką Krawczyka, Pl. Wyzwolenia, Rymarską, Nałkowskiej, Św. Anny, Górniczego Dorobku, Szopienicką i Mysłowicką. W Mysłowicach trasa prowadzić będzie ul. Mikołowską i Obrzeżną Zachodnią. Po powrocie do Katowic biegacze pobiegną ul. Oswobodzenia, Lwowską, Bednorza, Roździeńską, Obrońców Westerplatte, 1-go Maja, Bohaterów Monte Cassino, Leopolda, Le Ronda, Grzegorzka i Strzelców Bytomskich. W Siemianowicach trasa prowadzi ul. Mysłowicką, Powstańców, Staszica, 27 stycznia, Głowackiego, Sienkiewicza, pl. Skargi, Katowicka i Telewizyjną. Ostatni odcinek w Katowicach przebiega al. Korfantego oraz ul. Misjonarzy Oblatów NMP, Stęślickiego i Chorzowską do mety obok SCC. Na czas biegu ulice będą zamykane dla ruchu kołowego. Pierwsi biegacze powinni pojawić się na mecie około godz. 11.20, a zakończenie zawodów zaplanowano na 15.30.

  Do udziału w maratonie zgłosiło się 2030 biegaczy nie tylko z Europy, ale także z Kanady, Kenii i USA. W półmaratonie, który wystartuje w niedzielę o godz. 10.30, wystąpi 2277 zawodników, a w rozgrywanym w sobotę od godz. 11 mini maratonie o Puchar Radia RMF FM 1957 dzieci i młodzieży.

  *Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
  *Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
  *Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
  * Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  :D

  MIsio (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Bardzo dobrze wspominam ten bieg, suoer było wziąć udział

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Utrudnienia

  Arturo (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  I znowu k...a pół centrum dużego miasta zostanie zablokowana

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  biegać będę

  Filik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  trasa na pko Silesia Marathon jest dobra

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl