PKP uruchomiło stacje ładowania samochodów elektrycznych...

  PKP uruchomiło stacje ładowania samochodów elektrycznych przy dworcach. Są w Katowicach, Gliwicach, Częstochowie

  js

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Jedna ze stacji ładowania samochodów elektrycznych stanęła przy dworcu głównym w Częstochowie
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©janusz strzelczyk

  PKP S.A. uruchomiło stacje do ładowania samochodów elektrycznych przy czterech dworcach w woj. śląskim: przy dworcu głównym w Częstochowie, w Katowicach, Katowicach Ligocie i Gliwicach. W pierwszym etapie kolej planuje montaż 10 stacji do ładowania samochodów elektrycznych.
  Kolejne ładowarki staną przy dworcach: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Wrocław Główny, Opole Główne, Gdynia Główna i Gdańsk Wrzeszcz. Stacje będą mogły również stanowić bazę dla usługi e-carsharing’u, umożliwiając pasażerowi wypożyczenie lub pozostawienie samochodu elektrycznego.

  Zobaczcie zdjęcia:
  Zobacz galerię


  Przez trzy miesiące ładowanie ma być darmowe.
  Potem PKP ma pobierać opłaty, ale jeszcze nie są znane ceny. Wiadomo jednak, że niższa cena będzie dla pasażerów, którzy przesiądą się z auta do pociągu. Korzystanie ze stacji nie będzie wymagało żadnej wcześniejszej rejestracji przez kierowcę.

  Podobne stacje mają się pojawiać przed kolejnymi dworcami w całym kraju.

  Zadbano o bezpieczeństwo. Urządzenia zostały wyposażone w system zabezpieczeń, uniemożliwiający odłączenie kabla i przerwanie ładowania przez osobę postronną. Miejsca postojowe przy dystrybutorach do ładowania pomalowano na zielono i oznaczono specjalnym piktogramem.

  – Oddana dzisiaj do użytku inwestycja doskonale wpisuje się w „Program dla Śląska” – niezwykle ważny dla naszego województwa dokument, zawierający najważniejsze kierunki dalszego rozwoju. Patrząc z punktu widzenia ekologii, czystego powietrza, stacja do ładowania pojazdów elektrycznych zapewne zachęci wielu mieszkańców do zastanowienia się nad zakupem auta na prąd. Do tej pory wiele wątpliwości wiązało się właśnie z brakiem możliwości doładowania takich samochodów. Dzięki takim inwestycjom, jakie realizują PKP, ładowarki będą bardziej dostępne. Bezemisyjny transport jest dla nas priorytetem – mówi Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

  Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA


  Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Zdjęcie autora komentarza
  Polacy też przejda na elektromobilnosc

  Ewa Szczypiorek

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  U nas tez coraz wiecej osób decyduje sie zamienic spalinowe auto na elektryka. Widac zreszta po ostatnich statystykach, ze kupuje sie w Polsce wiecej aut na prad niz w poprzednich latach. Polska...rozwiń całość

  U nas tez coraz wiecej osób decyduje sie zamienic spalinowe auto na elektryka. Widac zreszta po ostatnich statystykach, ze kupuje sie w Polsce wiecej aut na prad niz w poprzednich latach. Polska nabiera tempa jesli chodzi o elektromobilnosc a widac to tez chociazby po rozwoju infrastruktury. Coraz wiecej pojawia sie stacji ładowania greenway'a co znacznie ułatwia poruszanie sie elektrykami po polskich drogachzwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  elektryki nie dla Polaka?

  micha (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Ale nadal to Niemcy kupują, a my? ... www.motoryzacja.wnp.pl/polscy-kierowcy-sa-na-wskros-tradycyjni-podobnie-jest-tylko-w-3-krajach-w-europie,334069_1_0_0.html

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  PRZEPISY

  PORADY