Plaga kradzieży w Żorach. 5 okradzionych osób, złodzieje...

  Plaga kradzieży w Żorach. 5 okradzionych osób, złodzieje poszukiwani

  SKA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Plaga kradzieży w Żorach. 5 okradzionych osób, złodzieje poszukiwani

  ©Arch.

  We wtorek 10 lipca policjanci odnotowali sporo zgłoszeń mieszkańców Żor, którzy zostali zaatakowani przez złodziei. Łupem padł m.in. portfel, telefon, rower i przesyłki kurierskie.
  Plaga kradzieży w Żorach. 5 okradzionych osób, złodzieje poszukiwani

  ©Arch.

  Wczoraj rano na ulicy Dworcowej nieznany sprawca okradł kuriera. - Gdy ten doręczał przesyłki z jego samochodu złodziej wyniósł 2 paczki z dziesięcioma telefonami komórkowymi, wartymi ponad 10 tys. złotych. W godzinach popołudniowych okradziona została natomiast 61-letnia mieszkanka Żor, która robiła zakupy w sklepie przy Alei Zjednoczonej Europy. Amator cudzego mienia ukradł jej torebkę i portfel z dokumentami, a potem za pomocą skradzionej karty wypłacił w bankomacie 2 tys. złotych - informuje Kamila Siedlarz, rzecznik prasowa żorskiej policji.

  Podobna historia spotkała 44-latka, którego okradziono na ulicy Centralnej. Mężczyzna stracił iphone'a o wartości 1,5 tys. zł. - Przestępczym łupem padł też portfel z pieniędzmi, który złodziej ukradł z niezamkniętego samochodu w rejonie dworca PKS. Jego 68-letni właściciel stracił w ten sposób 850 zł. Listę niepokojących zdarzeń zamyka kradzież jednośladu, który "zniknął" kilka dni temu z klatki schodowej na osiedlu Pawlikowskiego. W tym przypadku 42-letni właściciel roweru wycenił straty na 1 500 złotych - dodaje Kamila Siedlarz. Policjanci apelują o czujność.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Mazda Mirai Motors Challange 2018
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo