Jastrzębscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego podsumowali weekend. W ciągu zaledwie jednego dnia, mundurowi zatrzymali trzy osoby, które wsiadły za kierownicę mimo, że wcześniej spożywały alkohol.
Pierwszy pijany kierowca został obywatelsko zatrzymany na ulicy Wielkopolskiej. - W sobotę około godziny 18.55 jastrzębianin widząc, jak pijany kierujący usiłuje odjechać samochodem, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zadzwonił na policję - informuje asp. Halina Semik, rzecznik prasowy jastrzębskiej KMP.
Pijanym mężczyzną okazał się być 53-letni mężczyzna u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking.
Kolejne zatrzymania nietrzeźwych kierowców były już bardziej poważne. W obu przypadkach doszło bowiem do kolizji.
Około godziny 21.00 na ulicy Ruchu Oporu kobieta, widząc, jak kierujący osobówką uderza w inny pojazd, także natychmiast zaalarmowała policjantów. - Kiedy mundurowi dotarli na miejsce, okazało się, że kierujący już odjechał z tego miejsca. Stróże prawa jednak nie odpuścili, ustalili adres właściciela pojazdu, następnie uzyskali informacje, kto w tym dniu mógł jechać osobówką, dotarli do kierowcy - mówi asp. Halina Semik. Był nim 57-letni mężczyzna, który również wydmuchał dwa promile.
Na koniec dnia jastrzębskim stróżom prawa trafił się rekordzista. Po 22:00 dyżurny jastrzębskiej jednostki otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierowcy. Mundurowi na miejscu ustalili od pracownika ochrony, że podszedł do niego mężczyzna, przekazał mu kluczyki z pojazdu ford i powiedział, aby nie oddawał tych kluczy, gdyż kierowca jest nietrzeźwy i doprowadził na parkingu do kolizji drogowej.
Nie przegap
- Mundurowi zmierzyli się i z tym wyzwaniem, wiedzieli tylko, że nietrzeźwy miał czerwoną bluzę, ale nie odpuścili. Patrolując przyległy teren, odnaleźli 38-letniego mieszkańca Rybnika. Mężczyzna miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu - relacjonuje asp. Halina Semik.
Policjanci apelują o reakcję do osób, które są świadkami sytuacji, w których pijani kierowcy wsiadają za kółko. - Pijani kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - dla nas i naszych bliskich. Dlatego też, zawsze reagujmy na tego typu przypadki. Nawet informacja przekazana policjantom anonimowo może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców i tym samym poprawy bezpieczeństwa - słyszymy od mundurowych.
Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.
Bądź na bieżąco i obserwuj
Polski przemysł motoryzacyjny, szanse i zagrożenia - debata
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?