Plany na turystykę i ścieżki rowerowe w powiecie lublinieckim. Gminy pytają mieszkańców o zdanie

Piotr Ciastek
Piotr Ciastek
Plany na turystykę i ścieżki rowerowe w powiecie lublinieckim. Gminy pytają mieszkańców o zdanie
Plany na turystykę i ścieżki rowerowe w powiecie lublinieckim. Gminy pytają mieszkańców o zdanie arc
Powiat Lubliniecki oraz Gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Lubliniec, Pawonków i Woźniki podjęły się wspólnego opracowania „Strategii Rozwoju Turystyki na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021-2030” oraz „Programu Rozwoju Ścieżek Rowerowych na lata 2021–2030”.

Gminy powiatu lublinieckiego chcą wspólnie stworzyć narzędzia wspierające zarządzanie na rzecz rozwoju turystyki i ścieżek rowerowych oraz wypracowanie podstaw do ubiegania się o zewnętrzne środki finansowe (w tym środki z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021–2027) oraz do wydatkowania środków własnych w sposób celowy, zgodnie ze zidentyfikowanymi priorytetami.

W ramach prac nad dokumentami przewidziany jest aktywny udział szerokiego grona interesariuszy z terenu gmin powiatu lublinieckiego oraz miłośników i sympatyków ziemi lublinieckiej poprzez udział w badaniach ankietowych, w badaniach fokusowych i warsztatach strategicznych.

Bieżące informacje na temat postępów w realizacji tego wspólnego projektu będą pojawiały się na stronach internetowych JST oraz na specjalnie dedykowanym temu przedsięwzięciu profilu o nazwie „Turystyka i ścieżki rowerowe na ziemi lublinieckiej”, w serwisie społecznościowym Facebook. Zachęcamy do śledzenia wszelkich informacji związanych z realizacją tego ważnego dla ziemi lublinieckiej projektu.

Ankieta zbierająca opinie mieszkańców

W marcu gminy zaprosiły do wzięcia udziału w badaniach ankietowych dotyczących rozwoju turystyki i ścieżek rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego. Ankietę można wypełnić drogą internetową od 8 marca 2021 r. do 1 kwietnia 2021 r. poprzez internet oraz korzystając z wersji papierowej dystrybuowanej na terenie gmin.

Nie przeocz

Ankietę można również pobrać w postaci pliku pdf/docx. zamieszczonego poniżej i wypełnić. Wypełnioną ankietę proszę złożyć najpóźniej do 1 kwietna 2021 r. w siedzibie właściwego Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy z terenu powiatu lublinieckiego lub w Starostwie Powiatowym w Lublińcu.

W przypadku Miasta Lubliniec ankietę można złożyć w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego 7A w Lublińcu. Możliwe jest również przesłanie wypełnionego scanu Ankiety drogą elektroniczną z wykorzystaniem systemu SEKAP, ePUAP lub pocztą e-mail na adres właściwego urzędu miasta lub gminy lub starostwa powiatowego.

Mieszkańcy gminy Woźniki proszeni są o składanie ankiet do referatu Komunikacji Społecznej i Promocji przy ul. Koziegłowskiej 2. Można też wysyłać ankiety na adres: ankiety@wozniki.pl.

Zobacz koniecznie

Opinie wyrażone w badaniu ankietowym będą elementem wspierającym określenie kluczowych uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych oddziałujących na funkcjonowanie miast i gmin w zakresie turystyki i rozwoju ścieżek rowerowych oraz pomogą zaplanować konkretne rozwiązania we wskazanych obszarach.

Jak na rower, to przez powiat lubliniecki!

Powiat lubliniecki to świetne miejsce do rowerowych wycieczek. Przez sam Lubliniec biegnie aż pięć ciekawych szlaków rowerowych: Szlak Papieski, Szlak Koszęciński, Szlak Jasnogórski, Szlak Steblowski i Szlak Świętej Anny. Szlak Papieski liczy w sumie 61 kilometrów i przebiega wzdłuż ulicy Stalmacha oraz Majdanek poprzez Kokotek, Piłkę i Dziewczą Górę. Po drodze rowerzyści mogą m.in. zobaczyć Kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1505 roku, siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Halka, Cmentarz Wojskowy oraz Dąb Papieski Jana Pawła II, posadzony we wrześniu 2007 roku, podczas otwarcia ścieżek wybudowany przez Lubliniec za kilka milionów złotych.

Warto zatem wziąć udział w ankiecie, by w powiecie powstało jeszcze więcej, dobrze zbudowanych tras rowerowych.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

Kibice muszą sięgnąć do kieszeni

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie