Uważajcie na plastik w pomidorach z Lidla - sieć wycofuje ze sprzedaży w Polsce część partii pomidorów w puszkach. Znaleźć w nich się może plastik, a dokładniej, jak informuje Lidl, zanieczyszczenie w postaci "platikowego ciała obcego". Sieć handlowa przeprasza i apeluje do klientów, którzy kupili produkty, aby oddali je do sklepów.

Plastik w pomidorach z Lidla

Ostrzeżenie, które wystosował Lidl, dotyczy krojonych pomidorów w puszkach:

  • „Freshona” Krojone pomidory sort bazylia
  • „Italiamo” Krojone pomidory sort bazylia

Oba produkty z datą minimalnej trwałości 31.12.2020 r. i numerem partii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224 mogą zawierać zanieczyszczenia w postaci "plastikowego ciała obcego", co skutkować może zranieniem w trakcie ich spożywania.

ZOBACZ, JAK WYGLĄDAJĄ KWESTIONOWANE PUSZKI Z POMIDORAMI Z LIDLA
Zobacz galerię

Sieć przeprasza i apeluje do klientów, którzy kupili powyższe produkty, żeby zwrócili je do sklepu. Mają taką możliwość w dowolnym Lidlu, bez okazania paragonu. Każdemu zwracającemu towar przysługuje zwrot pieniędzy.

Pozostałe produkty wyżej wymienionych marek nie podlegają wycofaniu - czytamy w komunikacie sieci.

To nie pierwsza wpadka Lidla

Pod koniec lipca 2018, Lidl zdecydował się na wycofanie całej partii papryki ze swoich sklepów. Powodem było przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ethephonu - informowała wówczas sieć.

UWAGA na plastik w pomidorach z Lidla. Sieć wycofuje ze sklepowych półek kolejny produkt pixabay.com

Konsekwencją spożycia papryki z przekroczonym poziomem Ethephonu mogło być wystąpienie łagodnych, przejściowych objawów, takich jak: biegunka oraz częste oddawanie moczu.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień