Play-off w Zawierciu: Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU

Wiktoria Żesławska
Aluron CMC Warta Zawiercie, ku radości Jurajskiej Armii, wygrał 3:1 z Asseco Resovią RzeszówZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Wiktoria Żesławska
12 kwietnia w ramach fazy play-off w Zawierciu drużyna Aluron CMC Warta Zawiercie zmierzyła się z Asseco Resovią Rzeszów. To był kawał dobrej siatkówki i wiele emocji. Mecz zakończył się w czterech częściach, wygraną 3:1 Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Aluron CMC Warta Zawiercie vs Asseco Resovia Rzeszów 3:1

Pierwszy mecz fazy play off dla Aluronu CMC Warty Zawiercie okazał się meczem domowym z Asseco Resovią Rzeszów. Spotkanie to na początku po stronie gospodarzy zdominował Facundo Conte. Rzeszowianie dość szybko jednak zapewnili sobie przewagę. Wystarczył jednak as serwisowym Miguela Tavaresa, a chwilę później Urosa Kovacevica by Zawiercie wróciło na dobre tory. Coraz częściej punktowali Uros i Konarski. Końcówka seta pełna emocji, bo po stronie dwóch drużyn pojawiały się regularne błędy. Przy trzeciej piłce setowej Zawiercianie wygrali pierwszego seta.

Drugiego seta Zawiercie zaczęło od pierwszego bloku w tym meczu. Kovacevic pomógł już na początku tej części zbudować sporą przewagę. Po stronie Resovii niezmiennie skuteczny był Klemen Cebulj. Cała drużyna gospodarzy dzielnie broniła swojej przewagi, choć goście nie dawali za wygraną. Im bliżej końca tym bardziej Rzeszowianie byli skuteczni. Zaczęła się walka o każdy punkt. Z 26 punktami na koncie to goście wygrali ta część spotkania.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA KIBICÓW I MECZU ALURON CMC WARTA - ASSECO RESOVIA

Trzecia część spotkania, po wyrównaniu wyniku przez Asseco nie mogła być ostatnią. Okazała się jednak zwycięską dla Aluronu, choć kolejną nie łatwą. Drużyny popełniały trochę błędów, ale cały czas regularnie punktowały w ataku. Ostatecznie, trzecią część spotkania wygrali gospodarze, rozpoczynając walkę o zakończenie tego spotkania.

W czwartej partii zapewnili sobie przewagę, choć wymiany nie były łatwe. Wciąż punktowali przede wszystkim Kovacevic i Konarski. Zawodnicy z Rzeszowa nie zamierzali oddać tego punktu i odebrali przewagę gospodarzom. Świetnie po stronie Resovii grał Maciej Muzaj.

Gospodarze wypracowali remis dopiero pod sam koniec czwartego seta. Tym samym, był to już trzeci set tego spotkania grany na przewagi. Po błędzie Rzeszowian, drużyna gospodarzy wygrała czwartego seta i tym samym całe spotkanie 3:1.

Aluron CMC Warta Zawiercie - Asseco Resovia Rzeszów 3:1 (27:25, 24:26, 25:20, 27:25)