Alicja Gowarzewska - UKS JUDO Mysłowice

Alicja Gowarzewska. Mieszkanka Mysłowic. Na co dzień – uczennica I Gimnazjum w Mysłowicach. Łamie stereotypy o trudnym okresie wieku gimnazjalnego. Jej pasją jest judo, które trenuje od 8 lat. Jest zawodniczką klubu UKS „JUDO” Mysłowice. W 2016 roku wywalczyła w swojej kategorii wiekowej: tytuł Wicemistrzyni Polski, Drużynowej Mistrzyni Polski, Mistrzyni Śląska, I miejsce w rankingu Młodziczek PZJudo (w swojej kategorii wagowej). Z wszystkich zawodów (m.in. Pucharów Polski i Węgier) przywoziła medale. Startowała też (z powodzeniem) w starszej kategorii wiekowej (Junior Młodszy) zdobywając tytuł Mistrzyni Polski oraz wiele medali Pucharów Polski. Swoich sił próbowała również na Mistrzostwach Polski Ju-Jitsu, gdzie wygrała wszystkie walki i wywalczyła kolejny tytuł Mistrzyni Polski 2016 roku.
    Trenerzy tej skromnej multimedalistki to: Ryszard Dziewulski i Mariusz Figlus.