Dziennik Zachodni

  Barbara Dziuk

  Barbara Dziuk – posłanka PiS, prezes Stowarzyszenia na Rzecz utworzenia Śląskiego Instytutu Onkologii w Gliwicach. Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu.
  Propagatorka profilaktyki i zdrowego życia: w 2006 r. współpracuje z małżonką Prezydenta RP - Marią Kaczyńską i Kancelarią Prezydenta RP poprzez promowanie profilaktyki w ramach ogólnopolskiej kampanii Wybierz Życie ( a także na rzecz działalności ponad podziałami politycznymi). Od 2009 do 2015 była Prezesem Fundacji na Rzecz Zapobiegania i Zwalczania Nowotworów przy Instytucie Onkologii w Gliwicach. Jest autorką i inicjatorką programu: Zdrowa Gmina XXI w. Ekologia i zdrowie zgodnie ze standardami UE, a także Śląskiego Festiwalu Zdrowia w tym VI edycji Śląskiej Wiosny i Jesieni ze Zdrowiem. Upowszechnia i propaguje badania profilaktyczne związane z chorobami nowotworowymi w regionie, promuje bezpłatne badania dla kobiet i mężczyzn zalecane przez NFZ i Ministerstwo Zdrowia, wspiera osoby dotknięte chorobą nowotworową i ich rodziny. Organizatorka Przemarszów Różowej Wstążeczki w Województwie Śląskim i konferencji z udziałem europejskich, medycznych autorytetów.
  Laureatka Nagrody Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry statuetki "Srebrne Skrzydło" 2006r. za wybitna działalność społeczną na rzecz środowiska

  Barbara Dziuk

  39 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  2087 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo