Dziennik Zachodni

  Uniwersytet Trzeciego Wieku przy wydziale zamiejscowym w Tychach Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

  W budynku przy ulicy Ciasnej wcale nie jest nam ciasno. Władze miasta postarały się aby cały , nowy i dobrze wyposażony budynek służył od poniedziałku do piątku tyskim seniorom. Nie ma chyba w Polsce takiego miasta gdzie władze są tak przychylne seniorom. Jest nas ponad 1200 słuchaczy UTW. Możemy realizować swoje zainteresowania i pasje w czasie wykładów ,które odbywają się w aulach oraz w kilkudziesięciu sekcjach. W ubiegłym roku po raz pierwszy na wyraźną prośbę słuchaczy działał tzw. Letni uniwersytet trzeciego Wieku w zajęciach którego brało prawie 400 osób.
  Na seniorów czeka codziennie nowo powstała mini kawiarenka oraz mini czytelnia gdzie można poczytać przed zajęciami książki, czasopisma lub porozmawiać przy kawie. W tym NASZYM miejscu w środku miasta gościliśmy już wielu wspaniałych ludzi, tutaj powstają pomysły na organizacje różnorakich imprez. To również tutaj zawiązały się nowe znajomości, przyjaźnie i koleżeństwa.
  Dla nas to miejsce jest ucieczką od samotności nudy i wyobcowania. Sami staramy się upiększyć ściany wewnątrz budynku naszymi rysunkami. Istotnym jest również fakt, że budynek posiada windę i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
  Tyscy SENIORZY głosujcie na nasz Uniwersytet.

  Uniwersytet Trzeciego Wieku przy wydziale zamiejscowym w Tychach Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

  1 Miejsce

  Głosowanie zakończone!

  6018 głosów

  Ostatnie plebiscyty

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo