PLFA: Gliwice Lions - Warriors Zabrze 20:11

MT
Gliwice Lions
W rozegranym w niedzielę w Gliwicach meczu Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego miejscowy zespół Gliwice Lions wygrał w meczu debiutantów z Warriors Zabrze 20:11.

Dla obu zespołów był to pierwszy w historii występ w rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Oba zespoły zagrały, jak na debiutantów, nadspodziewanie dobrze, a licznie zgromadzonych na stadionie Kolejarz widzów raczyły licznymi, efektownymi akcjami podaniowymi.

Pierwsze punkty w meczu zdobyli goście z Zabrza, jednak to gliwicki zespół zszedł na przerwę prowadząc 6:3 po pięknym podaniu Łukasza Bachmana do Dawida Panfila.

Bardzo dobrze grający tego dnia duet Panfil - Bachman ponownie błysnął w czwartej kwarcie podwyższając prowadzenie gospodarzy na 14:3.

Ambitnie Wojownicy nie byli w stanie dogonić Lwów, a na osłodę pozostało im pierwsze w historii swoich występów w PLFA przyłożenie gdy Sebastian Tyrka odebrał ładne, 23-jardowe podanie Andrzeja Chojaka i wbiegł z piłką w pole punktowe rywali.

Mecz zakończył się zasłużonym, choć niewysokim, zwycięstwem Lions 20:11.

Lwy z Gliwic w swoim kolejnym meczu w PLFA II 24 maja zagrają na wyjeździe z zespołem Scyzory Kielce. Kolejnym meczem Wojowników z Zabrza będzie starcie z Zagłębie Steelers Interpromex. Mecz ten zostanie rozegrany 9 maja.

Gliwice Lions - Zabrze Warriors 20:11 (6:3, 0:0, 0:0, 14:8)

I kwarta
0:3 kopnięcie z pola za trzy punkty w wykonaniu Sebastiana Bartosiewicza
6:3 przyłożenie Dawida Panfila po 46-jardowym podaniu Łukasza Bachmana

IV kwarta
14:3 przyłożenie Dawida Panfila po 8-jardowym podaniu Łukasza Bachmana (podwyższenie za dwa punkty Łukasza Koral po podaniu Pawła Klawendera)
20:3 przyłożenie Pawła Klawendera po 13-jardowej akcji biegowej
20:11 przyłożenie Sebastiana Tyrki po 23-jardowym podaniu Andrzeja Chojaka (podwyższenie za dwa punkty Kacper Staniszewski)