PlusLiga: GKS Katowice - Asseco Resovia 2:3 ZDJĘCIA KIBICÓW, RELACJA, WYNIK GieKSa odrobiła straty, ale poległa w tie-breaku

W meczu 3. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 2:3 Arkadiusz Gola
W piątek 25.09.2020 r. w meczu 3. kolejki PlusLigi siatkarzy GKS Katowice przegrali z Asseco Resovią Rzeszów 2:3. Mecz rozegrano w hali w Szopienicach. Zobaczcie ZDJĘCIA KIBICÓW ze spotkania siatkarzy GieKSy z Resovią.

GKS przystąpił do piątkowego meczu jako wicelider tabeli po wygranych na wyjeździe z MKS-em Ślepsk Suwałki 3:0 i u siebie ze Stalą Nysa 3:2. Resovia była ostatnia, ale rozegrała jeden mecz - wyjazdowy z Jastrzębskim Węglem, ulegając 0:3.

Zobacz zdjęcia kibiców na meczu GKS Katowice - Asseco Resovia

Drużynę z Rzeszowa z trybun wspierała głośna grupka fanów, która miała powody do zadowolenia w pierwszym secie. Wprawdzie początek tej partii był wyrównany, ale przy stanie 7:9 trener GKS Katowice Grzegorz Słaby poprosił o czas, jakby przewidując, że coś się święci. Nic to nie pomogło, bo od stanu 9:10 goście zaczęli uciekać katowiczanom - 10:14, 11:15, 11:16, 12:17. Gdy było 12:19 gospodarze wzięli drugi czas, również bez efektu - set skończył się 15:25 gdy najpierw piłka po zagrywce wróciła na stronę Resovii, a dzieła dokończył Timo Tammemaa.

Drugi set był bardziej zacięty. Wprawdzie goście zaczęli od prowadzenia 4:1, ale przerwa dla trenera GKS-u przyniosła efekt - 5:6. Resovia znów zaczęła uciekać, było 6:11, 8:13, ale ambitni gospodarze doprowadzili do stanu 15:16. W hali zrobiło się głośno, ale rzeszowianie ostudzili zapał GKS-u - 15:20 i nie wypuścili już tej partii z rąk.

Dwa przegrane sety nie załamały GieKSy - wręcz przeciwnie. Gospodarze zaczęli grać z polotem, zdecydowanie mocniej wykonywali zagrywki i prowadzili 22:12. Resovia nieco zniwelowała straty - 22:17, jednak GKS na nic więcej już nie pozwolił. Katowiczanie poszli za ciosem i wygrali też czwartego seta, doprowadzając do remisu. Na więcej zabrakło już sił - w tie-braku lepsza okazała się Resovia.

GKS Katowice - Asseco Resovia 2:3 (15:25, 18:25, 25:19, 25:22, 7:15)

GKS Katowice: Firlej, Jarosz, Buchowski, Kwasowski, Zniszczoł, Nowakowski, Watten (libero) oraz Musiał, Nowosielski, Drzazga, Ogórek (libero)

Asseco Resovia: Szerszeń, Butryn, Tammemaa, Jendryk, Cebulj, Drzyzga, Potera (libero), Mariański (libero) oraz Krulicki, Domagała, Woicki