PlusLiga. Jurajscy Rycerze nie zwalniają tempa, wygrali z MKS-em Będzin [wynik, relacja]

MKS Będzin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3
MKS Będzin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 Marzena Bugała-Azarko
Zamykający ligową tabelę siatkarze MKS-u Będzin zdobyli punkt, ale pozostają nadal tylko z jedną wygraną w tym sezonie. Aluron Virtu pokonał podopiecznych Gido Vermeulena 3:2, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Poniedziałkowy mecz MKS-u Będzin z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie zakończył 8. kolejkę PlusLigi. Następna rozpocznie się już w piątek.

Spotkanie rozpoczął Łukasz Kozub asową zagrywką, ale potem trwała zacięta walka o każdy punkt. Gospodarze wypracowali sobie lekką przewagę (10:7) i trener gości Mark Lebedew od razu zareagował prosząc swoich zawodników na krótką rozmowę.

Zobaczcie zdjęcia:

Niewiele to pomogło, bo gospodarze utrzymywali przewagę i choć rywale próbowali różnych sposobów dowieźli ją do końca seta. Prowadzenie uspokoiło siatkarz MKS-u, co miało zły wpływ na ich grę w drugim secie. Tym razem lepiej spisywali się siatkarze z Zawiercia. Przede wszystkim w polu zagrywki, ale także w ataku.

Gospodarze próbowali wybić z rytmu rywali, gonili wynik, jednak proste błędy nie pozwoliły im zbliżyć się punktowo do prowadzącego zespołu z Zawiercia. Aluron Virtu skończył seta już po pierwszej piłce, choć Artur Ratajczak nie skończył kontrataku. Taichiro Koga popisał się ładną obroną a Michal Masny pewnie zagrał do Grzegorza Boćka, który wyrównał stan meczu.

Zacięty i wyrównany był też trzeci set. Końcówkę tej partii lepiej rozegrali podopieczni trenera Lebedewa i objęli prowadzenie 2:1. Będzinianie nie rezygnowali jednak i podjęli rękawicę rzuconą przez rywala. Szybko wypracowali sobie przewagę (4:1, 8:4, 19:14), w końcówce zrobiło się jednak nerwowo, kiedy goście zniwelowali stratę do dwóch punktów.

Mecz przerywany był wideoweryfikacjami, które trwały wyjątkowo długo. To mogło wybić z rytmu zawodników, którzy w oczekiwaniu na werdykt arbitra nerwowo krążyli po parkiecie. W decydującą, piątą partię, lepiej weszli siatkarze z Za-wiercia, którzy objęli prowadzenie 5:1. Kiedy jednak oba zespoły zmieniały strony przewaga była już tylko dwupunktowa. Goście nie wypuścili jednak szansy wygrania kolejnego meczu i choć w końcówce było nerwowo to ostatecznie zgarnęli dwa punkty.

PlusLiga
MKS Będzin - Aluron Virtu Warta Zawiercie 2:3 (25:20, 21:25, 21:25, 25:20, 12:15)

MKS Będzin Kozub, Buchowski, Kowalski, Williams, Peszko, Ratajczak, Potera (libero) oraz Kowalski, Fornal, Faryna, Langlois

Aluron Vitu Masny, Semeniuk, Rejno, Bociek, Waliński, Gawryszewski, Koga (libero)