PlusLiga. MKS Będzin lepszy od beniaminka z Katowic [RELACJA + ZDJĘCIA]

MKS Będzin - GKS Katowice 3:1
MKS Będzin - GKS Katowice 3:1 Jakub Jaźwiecki/Dziennik Zachodni
Po niespodziewanym zwycięstwie w poprzedniej kolejce z Jastrzębskim Węglem siatkarze MKS Będzin poszli za ciosem i pokonali beniaminka PlusLigi GKS Katowice 3:1. To druga porażka GKS z rzędu, w środę przegrał w Spodku z Effectorem Kielce 0:3.

Mecz dobrze rozpoczęli gospodarze, wypracowali sobie niewielka przewage głównie dobra zagrywką, z którą podopieczni Piotra Gruszki mieli problemy. Potem jednak gra się wyrównała, a po raz pierwszy na prowadzenie katowiczanie wyszli po asowej zagrywce Gerta Van Walle. Wcześniej GKS objął prowadzenie 17:16 po autowym ataku Marcina Walińskiego, jednak po weryfikacji okazało się, że piłka była w polu gości z Katowic i punkt przyznano drużynie MKS.

W drugim secie katowiczanie wreszcie pokazali to co prezentowali wcześniej, kiedy wygrywali z AZS Olsztyn czy też z akademikami z Częstochowy. Poprawili przyjęcie, lepiej też zagrywali. Efektem tego było prowadzenie różnicą nawet 6 punktów (19:13). Siatkarze z Będzina podjęli jednak walkę i zaczęli odrabiać starty. Przewaga GKS stopniała nawet do dwóch punktów (22:20). Ostatecznie katowiczanie nie pozwolili już wydrzeć sobie zwycięstwa w tym secie, a decydujący punkt zdobył atakiem ze środka Tomasz Kalembka.

Wydawało się że po przerwie katowiczanie złapali właściwy rytm, prowadzili 8:5, ale szybko roztrwonili tą przewagę. Potem grano punkt za punkt, w końcówce więcej dokładności pokazali gospodarze i wygrali seta. Głównie dzięki Marcinowi Walińskiemu, który potrafił wykorzystać błędy siatkarzy GKS.

Będzinianie "poczuli krew" i już nie wypuścili okazji do zdobycia kolejnych trzech punktów. Grali skutecznie w ataku, lepiej zagrywali i skrzętnie gromadzili punkty. Katowiczanom znowu przytrafiały się koszmarne błędy w przyjęciu, po których trudno było myśleć o punktowaniu. Nie pomogły także zmiany jakie dokonał trener Gruszka. Zmiennicy nie potrafili odwrócić losów tego spotkania.

MKS Będzin - GKS Katowice 3:1 (25:22, 22:25, 25:21, 25:

MKS Kozub, Waliński, Roberts, Rejno, Araujo, Ratajczak, Potera (libero) oraz Peszko, Seif

GKS Falaschi, Kapelus, Kalembka, Pietraszko, Van Walle, Sobański, Mariański (libero), Stańczak (libero) oraz Butryn, Fijałek, Stelmach, Krulicki

Inne wyniki PlusLigi

BBTS Bielsko-Biała - AZS Olsztyn 0:3 (22:25, 23:25, 16:25), Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 3:0 (25:18, 30:28, 25:16), Cuprum Lubin - Espadon Szczecin 3:0 (25:14, 25:23, 25:13), Effector Kielce - Łuczniczka Bydgoszcz 3:2 (15:25, 25:23, 22:25, 25:18, 15:11)