PlusLiga: MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 ZDJĘCIA, RELACJA Będzinianie walczyli do końca, ale Skra była za mocna

15.11.2020. PlusLiga. MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3.
15.11.2020. PlusLiga. MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3. Karina Trojok
W niedzielę 15.11.2020 r. w meczu 13. kolejki PlusLigi siatkarzy MKS Będzin przegrał z PGE Skrą Bełchatów 0:3. Zobacz ZDJĘCIA z meczu w hali przy ulicy Żeromskiego w Sosnowcu, gdzie w roli gospodarzy gra MKS Będzin.

PGE Skra Bełchatów wróciła do gry po miesięcznej przerwie. Powodem był oczywiście koronawirus. Bełchatowianie pierwszy wspólny trening mieli 11 listopada, a w niedzielę zagrali w Sosnowcu z MKS-em Będzin.

Zobacz zdjęcia z meczu MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów

MKS Będzin po wygranych 3:0 z Cuprum Lubin i 3:2 na wyjeździe ze Stalą Nysą, w środę u siebie został zastopowany przez Ślepsk Malow Suwałki - 0:3.

Mateusz Bieniek rządził na siatce

W I secie niedzielnego meczu goście od początku do końca byli stroną dominującą. Prowadzili 4:1, 5:2. Przy stanie 9:4 dla Skry trener MKS-u Jakub Bednaruk poprosił o czas. Nic to nie dało. Przy siatce świetnie spisywał się środkowy Mateusz Bieniek, a ekipa z Bełchatowa uciekała - 11:5, 16:10, aby wygrać tę partię 25:17 po ataku Karola Kłosa.

Nic nie dały przerwy Jakuba Bednaruka

Gospodarze również na początku drugiego seta nie potrafili się przeciwstawić Skrze, przegrywając 1:5. MKS jednak zerwał się do walki i mieliśmy 6:7. Od stanu 9:11 "zrobiło się" 9:15 i nic nie dały przerwy na żądanie Bednaruka. Skra wypracowała sobie 8 punktów przewagi - 12:20 i goście spokojnie zmierzali do końca seta. Ostatni atak znów należał do Kłosa, który "wbił gwoździa" w parkiet.

MKS walczył do końca

Trzeci set też zaczął się od prowadzenia Skry 5:1. W tym momencie zareagował trener Bednaruk, próbując jeszcze przemówić do swych podopiecznych. Gospodarze próbowali coś wskórać (było 4:7), ale bełchatowianie znów uciekli - 6:11. Przy stanie 20:13 dla Skry nikt nie miał wątpliwości, że mecz skończy się w trzech setach. W ekipie gości pojawili się rezerwowi, z czego skorzystał MKS redukując przewagę do trzech punktów (17:20), a potem do dwóch - 20:22! Końcówka należała już do gości.

MKS Będzin - PGE Skra Bełchatów 0:3 (17:25, 17:25, 22:25)

MKS: Sobański, Ratajczak, Kalembka, Thiago, Faryna, Santana, Gregorowicz (libero) oraz Makowski, Gawryszewski, Bobrowski, Schmidt, Godlewski i Teklak

PGE Skra: Filipiak, Kłos, Katić, Ebadipour, Łomacz, Bieniek, Piechocki (libero) oraz Adamczyk, Mitić i Sawicki