PlusLiga siatkarzy: Cenne zwycięstwo Banimexu Będzin z AZS Olsztyn [RELACJA + ZDJĘCIA]

PlusLiga wymaga, by zespół wygrał w trakcie sezonu co najmniej pięć meczów. Inaczej grozi mu relegacja. Będzinianie są na dobrej drodze do spełnienia tego warunku, właśnie odnieśli czwarte zwycięstwo.

Zamykający ligową tabelę MKSBanimex potrzebował zaledwie 80 minut by odprawić z kwitkiem AZS Olsztyn. Goście jedynie w pierwszym secie dotrzymywali kroku beniaminkowi PlusLigi. Przy stanie 19:19 w polu zagrywki pojawił się jednak Mariusz Gaca i przechylił szalę zwycięstwa na stronę gospodarzy.

Olsztynianie w niczym nie przypominali zespołu, który w poprzedniej kolejce pokonał ZAKSĘ. Nie potrafili sobie poradzić z blokiem MKS-u, popełniali błędy w przyjęciu. Będzinianie tylko na to czekali. Wykorzystali słabszą dyspozycję rywali i sięgnęli po cenne zwycięstwo, z którego podwójnie cieszył się obchodzący wczoraj 33. urodziny kapitan Maciej Pawliński

Dla MKS-u był to czwarty ligowy triumf i do wypełnienia norm wyznaczonych przez Plus-Ligę brakuje mu jeszcze jednej wygranej. Być może na osiągniecie celu nie będzie trzeba długo czekać. Już w środę będzinianie zmierzą się bowiem na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała, a w sobotę z Politechniką Warszawską.