Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 3:1 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK Pucharowa przegrana Niebieskich

W meczu ligowym Ruch Chorzów wygrał w tym sezonie z Pniówkiem Pawłowice 2:0
W meczu ligowym Ruch Chorzów wygrał w tym sezonie z Pniówkiem Pawłowice 2:0 Marzena Bugala Polska Press
W meczu I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Pniówek Pawłowice wygrał z Ruchem Chorzów 3:1. Tutaj możesz śledzić wynik na żywo i relację live z meczu Pniówek - Ruch Chorzów.

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów na żywo, live, wynik

Koniec meczu. Pniówek zasłużenie wygrywa 3:1 i awansuje do ćwierćfinałów PP na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

90+3 - Kwaśniewski kropnął z 30 m i trafił w słupek

86' - Paszek przymierzył z 25 m, ale bramkarz Zapała złapał piłkę

80' - Żółta karta dla Kozlenki

Spratek uderzył zza pola karnego i piłka odbijając się jeszcze od słupka wpadła do bramki Ruchu

75' 3:1 Kamil Spratek

72' - Ładna indywidualna akcja Paszka, który minął kilku rywali, ale jego dośrodkowanie było niecelne

67' Kolejna zmiana w Ruchu - za Guzdka wchodzi Kwaśniewski

57' Kawula doznał kontuzji i musiał opuścił boisko. Na jego miejsce wszedł Kasolik i zaraz po pojawieniu się na boisku groźnie strzelał głową

54- Pniówek lepiej zaczął II połowę - świetną okazję zmarnował Glenc

52' -Żółta kartka dla Szkatuły z Pniówka

Kibice Ruchu dopingują Niebieskich zza płotu stadionu Pniówka

Trener Łukasz Bereta nie zamierza kończyć pucharowej przygody Ruchu i dokonuje dwóch zmian w składzie Niebieskich. Na boisko wchodzą Biskup i Kawula zastępując Siwka oraz Neugebauera.

Rozpoczęła się II połowa

Koniec I połowy. Pniówek prowadzi do przerwy z Ruchem 2:1

Kulejewski za krótko wybił piłkę. Przejęli ją gracze Pniówka i Szkatuła mocnym uderzeniem pokonał Grzywaczewskiego

45' 2:1 Przemysław Szkatuła

40' Seria rzutów rożnych Ruchu, ale na tablicy wyników wciąż remis 1:1

37' Po wrzutce Paszka strzelał Wyroba - było groźnie

Ruch szybko wyrównuje. Po dośrodkowaniu z rogu Lechowicz głową posłał piłkę do bramki

30' 1:1 Mateusz Lechowicz

Bramkę zapisano na konto Szatkowskiego, ale tak naprawdę ma ją na sumieniu Grzywaczewski. Bramkarz Ruchu popełnił koszmarny błąd po dośrodkowaniu Szatkowskiego próbując łapać piłkę, ale ta przeleciała mu między nogami i wtoczyła się do siatki

25' 1:0 Mateusz Szatkowski

23' - Jakub Siwek z Ruchu ukarany żółtą kartką

21' - kapitan gospodarzy Szymon Ciuberek groźnie strzelał, ale Jakub Grzywaczewski popisał się kapitalną interwencją i wybił piłkę na róg

15' - kwadrans gry za nami - na razie 0:0. Ruch próbuje atakować, ale na razie niewiele z tego wynika

Niebiescy próbują strzelać z dystansu, ale ich uderzenia blokują obrońy gospodarzy i kończy się na rzutach rożnych

7' Grożna akcja Pniówka. Glenc zagrał w pole karne, ale Weis nie zdołał dosięgnąć piłki

W Pawłowicach pojawili się kibice Ruchu, którzy zebrali się pod stadionem

Rozpoczął się mecz Pniówek - Ruch. Chorzowianie dziś grają w białych strojach

W składzie Ruchu znalazło się wielu zawodników, którzy w III lidze grają mniej, natomiast gospodarze wystawili jedenastkę zbliżoną do tej, która ostatnio grała o ligowe punkty

Skład Pniówka: Zapała - Weis, Glenc, Szatkowski, Spratek, Ciuberek, Szkatuła, Płowucha, Mazurkiewicz, Hanzel, Musioł.

Rozpoczynamy relację live z meczu Pniówek - Ruch. Tak prezentuje się skład Niebieskich:
Grzywaczewski - Kulejewski, Wyroba, Kozłenko - Lechowicz, Neugebauer, Siwek, Wójtowicz - Rudek, Guzdek, Paszek.

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów: Pucharowa przygoda Niebieskich

Dziś rozegrane zostaną mecze I rundy Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Występują w nich zwycięzcy pucharowej rywalizacji w podokręgach.

Najciekawiej zapowiada się konfrontacja dwóch czołowych drużyn grupy trzeciej III ligi. W Pawłowicach czwarty w tabeli Pniówek, który wygrał zmagania PP w Podokręgu Tychy, zmierzy się z liderem Ruchem Chorzów triumfującym w Podokręgu Katowice.

Pniówek i Ruch grały już w tym sezonie ze sobą w lidze. W listopadowym spotkaniu tych zespołów na Cichej Niebiescy wygrali 2:0, ale teraz gospodarze bardzo chcą wziąć rewanż.

Pniówek nieźle radzi sobie w pucharowej rywalizacji. W ubiegłym roku piłkarze z Pawłowic zdobyli Puchar Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej pokonując w finale rezerwy Rakowa Częstochowa 3:1.

Transmisję z meczu Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów można obejrzeć w systemie pay-per-view na platformie Polsport LIVE. Koszt dostępu wynosi 15,90 zł, a część zysków ze sprzedaży dostępów trafi na konto Ruchu.

W innych meczach I rundy PP na szczeblu Śląskiego ZPN Szombierki Bytom zagrają z Rekordem Bielsko-Biała, Kuźnia Ustroń z rezerwami Górnika Zabrze, a LKS Krzyżanowice z MKS Myszków.

Zwycięzcy tych potyczek za tydzień 19 maja zagrają w ćwierćfinale z Orłęm Łękawica, ROW-em 1964 Rybnik, Unią Dąbrowa Górnicza i Unią Kalety, które w I rundzie miały wolny los.