Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 1:1 ZDJĘCIA Niebiescy zakończyli rok w fotelu wicelidera

Piłkarze Ruchu Chorzów są niepokonani od siedmiu ligowych spotkań
W swoim ostatnim tegorocznym meczu Ruch Chorzów zremisował w Pawłowicach z Pniówkiem 1:1. Niebieskich na wyjeździe dopingowała kilkusetosobowa grupa kibiców, która oglądała spotkanie zza płotu okalającego boisko. Ruch spędzi zimową przerwę w fotelu wicelidera tabeli grupy trzeciej III ligi.

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów

Działacze Pniówka nie zgodzili się na przyjęcie na swoim stadionie zorganizowanej grupy kibiców Ruchu. Z uwagi na prowadzone prace remontowe na sektor gości wpuszczono jedynie kilkudziesięciu "Niebieskich Bajtli", czyli dzieci zasiadających na Cichej w Sektorze Rodzinnym. Towarzyszyli im dorośli opiekunowie.

Nie znaczy to jednak, że fani chorzowian nie dotarli do Pawłowic. Pod stadionem pojawiło się kilkuset kibiców Niebieskich, którzy obserwowali mecz zza płotu okalającego obiekt. Sympatycy Ruchu usadowili się za bramką od strony hali sportowej w Pawłowicach i mieli stamtąd całkiem dobry widok na to, co działo się na boisku. Kibice chorzowian przez całe spotkanie głośno dopingowali podopiecznych trenera Łukasza Berety.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy na swoim stadionie przegrali do tej pory tylko dwa spotkania. Chorzowianie szybko opanowali jednak sytuację i w 37 minucie objęli prowadzenie po szybkiej kontrze, Daniel Paszek wypuścił w bój Mariusza Idzika, a najskuteczniejszy zawodnik Niebieskich wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zdobył swoją 13 bramkę w tym sezonie.

Ruch miał w pierwszej wyrównanej połowie trzy dobre sytuacje strzeleckie. Wykorzystał jedną, bo uderzenie Mateusza Bartolewskiego z 16 m minimalnie chybiło celu, a strzał Idzika został zablokowany. Po zmianie stron Pniówejk ruszył do odrabiania strat. Kilkoma dobrymi interwencjami popisał się Tomasz Nowak, a w jednej z sytuacji bramkarza Niebieskich wyręczył Konrad Kasolik wybijając piłkę zmierzającą do bramki. Gospodarze w końcu doprowadzili do remisu po płaskim strzale Mateusza Szatkowskiego, który w zamieszaniu w polu karnym chorzowian wykazał się najlepszą orientacją i posłał piłkę w długi róg.

Zobaczcie koniecznie

Remis w Pawłowicach był sprawiedliwym wynikiem. Piłkarze Ruchu są niepokonani w III lidze od siedmiu spotkań. Zimową przerwę Niebiescy spędzą w fotelu wicelidera tabeli mając przed sobą tylko rezerwy Śląska Wrocław.

Pniówek Pawłowice Śląskie - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 Mariusz Idzik (37), 1:1 Mateusz Szatkowski (69)

Sędziował Robert Kowalczyk (Częstochowa)