Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów 2:3 NA ŻYWO, LIVE, WYNIK. Niebiescy chcą wziąć rewanż za PP

Jesienią na Cichej Ruch wygrał z Pniówkiem 2:0. Teraz pora na rewanż w Pawłowicach Marzena Bugala Polska Press
Pniówek Pawłowice przegrał z Ruchem Chorzów 2:3 w 36. kolejce grupy trzeciej III ligi. Spotkanie rozegrano w sobotę o godz. 17. Niebiescy wzięli rewanż za porażkę w Pawłowicach w Pucharze Polski. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z meczu Pniówek - Ruch Chorzów.

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów na żywo, live, wynik

Koniec meczu Pniówek - Ruch. Widowisko w Pawłowicach było bardzo ciekawe, a Niebiescy odnieśli 17 z rzędu wygraną

Ecik przymierzył w samo okienko i bramkarz był bez szans, a Ruch znów wyszedł na prowadzenie

88' 2:3 Łukasz Janoszka

84' Biskup trafia w spojenie słupka z poprzeczką

Ruch wyrównał dość szczęśliwie. Po dośrodkowaniu Piotra Kwaśniewskiego w pole karne piłka odbiła się od obrońcy Pniówka i wpadła do siatki

83' 2:2 Mateusz Pańkowski (samobój)

Rezerwowy napastnik Pniówka wszedł na boisko w 55 minucie, a teraz uderzeniem głową zdobył swojego 13 gola w tym sezonie

78' 2:1 Wojciech Caniboł

71' 1:1 Przemysław Szkatuła przymierzył w okienko z dystansu i doprowadził do wyrównania

64' - Szanse na podwyższenie wyniku mieli najpierw Wójtowicz, a później Michał Mokrzycki, którzy w odstępie minuty oddali ładne uderzenia z dystansu. Piłka nie wpadła jednak do siatki i dalej jest 1:0 dla Ruchu

46' Rozpoczęła się II połowa spotkania Pniówek - Ruch

W doliczonym czasie gry I połowy Ruch wreszcie udokumentował swoją przewagę bramką. Na listę strzelców wpisał się młody Tomasz Wójtowicz, który przymierzył z kilkunastu metrów i pokonał Bartosza Gocyka. Niebiescy prowadzą do przerwy 1:0

45+1' 0:1 Tomasz Wójtowicz

Pod stadionem w Pawłowicach jest kilkuset kibiców Ruchu, którzy zza płoty dopingują Niebieskich

30' - Po pół godzinie gry bez bramek w Pawłowicach. Lepsze wrażenie sprawia Ruch, a najgroźniejszym graczem Niebieskich jest na razie Biskup, z którego powstrzymaniem gospodarze mają sporo problemów

8' - Biskup sam na sam z bramkarzem, ale nie ma bramki

Początek meczu w Pawłowicach. Gospodarze itworzyli szpaler gratulując Ruchowi awansu do II ligi

Skład Pniówka: Gocyk - Pańkowski, Weis, Glenc, Spratek, Ciuberek, Szkatuła, Wiciński, Hanzel, Filip Łukasik, Musioł.

Oto skład Niebieskich na mecz w Pawłowicach: Bielecki - Będzieszak, Kasolik, Kulejewski, Kowalski - Wójtowicz, Neugebauer, Wyroba, Siwek, Rudek - Biskup.

Rozpoczynamy relację live z meczu Pniówek - Ruch.

Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów. Niebiescy chcą wziąć rewanż za PP

Ruch swój cel w tym sezonie już osiągnął. Po środowej wygranej z rezerwami Miedzi Legnica Niebiescy awansowali do II ligi. Przez ostatnie dni podopieczni trenera Łukasza Berety zewsząd przyjmowali gratulacje z okazji powrotu na centralny szczebel rozgrywek.

Sezon w III lidze jeszcze się jednak nie skończył. Dziś Ruch gra w Pawłowicach z Pniówkiem. Chorzowianie, którzy wygrali 16. ostatnich spotkań, chcą kontynuować zwycięską passę.

Przede wszystkim Niebiescy chcą się jednak zrewanżować Pniówkowi za porażkę w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej. 12 maja piłkarze Łukasza Berety przegrali w Pawłowicach 1:3, a wielu kibiców miało po tym spotkaniu pretensje do trenera, że wystawił wówczas do gry rezerwowy skład oszczędzając najlepszych zawodników na ligę.

Dziś będziemy się więc mogli przekonać, która drużyna jest lepsza. Faworytem jest Ruch, ale nie wiadomo, czy po awansie w zespole chorzowian nie pojawi się lekkie rozprężenie.

Pniówek jest zresztą czwartą siłą tej grupy III ligi. Piłkarzy z Pawłowic poza Niebieskimi w tabeli wyprzedzają jeszcze tylko Polonia Bytom i Ślęza Wrocław. Zespół prowadzony od ponad trzech lat przez trenera Grzegorza Łukasika w 33 meczach zgromadził 64 pkt wygrywając 19 spotkań, 7 remisując i 7 przegrywając.

Jedna z tych porażek przydarzyła się Pniówkowi 17 listopada w Chorzowie. Ruch wygrał pierwszy mecz tych drużyn 2:0, a gole strzelali wówczas Tomasz Foszmańczyk i Kacper Kawula.

W Pawłowicach nie gra się Niebieskim łatwo. Poza pucharową porażką Ruch grał tam ligowy mecz w listopadzie 2019 roku i też nie wygrał remisując 1:1.

W ekipie Pniówka wyróżniają się Dawid Hanzel i Wojciech Caniboł. Dwaj najlepszy strzelcy w sumie zdobyli aż 31 bramek, czyli ponad połowę dorobku drużyny z Pawłowic.

Mecz Pniówek Pawłowice - Ruch Chorzów rozpocznie się w sobotę o godz. 17. Tutaj możesz śledzić relację live i wynik na żywo spotkania Pniówek - Ruch Chorzów.