MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pobicie 16-latki w Jaworznie przez 13 i 14-latkę. Policja udostępniła zdjęcia i film z doprowadzenia młodocianych agresorek na przesłuchanie

Aneta Kasprzyk
Aneta Kasprzyk
O dalszym losie nieletnich zdecyduje Wydział Rodzinny Sądu Rejowego w Jaworznie. Kryminalni z Jaworzna opublikowali dokumentację filmową i fotograficzną z przesłuchania młodocianych napastniczek.
O dalszym losie nieletnich zdecyduje Wydział Rodzinny Sądu Rejowego w Jaworznie. Kryminalni z Jaworzna opublikowali dokumentację filmową i fotograficzną z przesłuchania młodocianych napastniczek. KMP Jaworzno
Jaworzniccy kryminalni udostępnili film i dokumentację zdjęciową z doprowadzenia na przesłuchanie nieletnich agresorek, które brutalnie pobiły swoją 16-letnią koleżankę. Materiał dowodowy zebrany w sprawie, policjanci przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie. O dalszym losie nastolatek zdecyduje sąd.

Aktualizacja: W piątek, 17 marca 2023 roku po godzinie 15 zakończyła się pierwsza rozprawa nastolatek przed Sądem Rodzinnym w Jaworznie. Decyzją sądu, wobec obydwu dziewcząt zastosowano tymczasowy środek zapobiegawczy w postaci skierowania ich na trzymiesięczny pobyt w ośrodku wychowawczym. To pozwoli na uporządkowanie dowodów w sprawie, zapoznanie się ze zgromadzonym materiałem, dotarcie do nowych szczegółów. O kolejnych krokach prawnych względem nieletnich, jaworznicki sąd poinformuje w późniejszym czasie.

Policjanci z Jaworzna, w czwartek, 16 marca 2023 roku przeprowadzili czynności w sprawie pobicia i kierowania gróźb karalnych wobec nieletnich, które w dniu 10 marca 2023 roku dokonały pobicia 16-latki. Materiał dowodowy zebrany w sprawie został przekazany do sądu. O dalszym losie nieletnich zdecyduje Wydział Rodzinny Sądu Rejowego w Jaworznie. Kryminalni z Jaworzna opublikowali dokumentację filmową i fotograficzną z przesłuchania młodocianych napastniczek.

Nastolatka obawiała się gróźb koleżanek

Jak pisaliśmy w poprzednich publikacjach, do brutalnej napaści i pobicia 16-latki doszło w miniony piątek 10 marca 2023 roku w rejonie centrum handlowego w Jaworznie, w miejscu nieobjęte monitoringiem galerii. Aktu agresji wobec koleżanki dopuściły się dwie nieletnie dziewczyny, 13-to i 14-latka.

-Dotkliwie pobita nieletnia, w obawie przed groźbami nieletnich sprawczyń, zataiła to zdarzenia przed rodzicami. Całe pobicie, nagrane przez jedną z napastniczek, zostało później opublikowane przez nieustaloną osobę w sieci. Kryminalni z Jaworzna, po otrzymaniu bulwersującego filmu, prowadzili własne działania w tej sprawie i ustalili tożsamość nieletnich dziewczyn w wieku 13 i 14 lat - relacjonuje Justyna Wiszowaty, pełniąca obowiązki oficera prasowego policji w Jaworznie.

Funkcjonariusze pionu ds. nieletnich i patologii szybko namierzyli agresorki

Nad sprawą pracowali funkcjonariusze z referatu do spraw nieletnich i patologii. Policjanci zebrali materiał dowodowy, co pozwoliło w środę 15 marca, namierzyć i zatrzymać obie sprawczynie.

- Nastolatki noc spędziły w policyjnej izbie dziecka. Ze wstępnych ustaleń wynika, że powodem pobicia był konflikt na tle rówieśniczym pomiędzy nastolatkami. Pokrzywdzona nieletnia nie wymagała hospitalizacji, jednak jest pod opieką lekarzy specjalistów - mówi Wiszowaty. - To nie pierwszy czyn karalny, jaki nieletnie mają na swoim koncie. W przeszłości wobec nich były prowadzone postępowania w sądzie dla nieletnich o demoralizację oraz czyny karalne - dodaje rzeczniczka

Kryminalni z Jaworzna opublikowali materiał filmowy i fotograficzny z doprowadzenia na przesłuchanie młodocianych agresorek.

Wydział Rodziny i Nieletnich SR w Jaworznie zadecyduje o losie nastolatek

Materiał dowodowy zebrany w tej sprawie, mundurowi przekazali do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rodzinnego w Jaworznie, z wnioskiem o zastosowanie środków wychowawczych przewidzianych w ustawie o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich. O dalszym losie nastolatek zdecyduje sąd. Dziewczyny mają się w nim stawić dzisiaj, w piątek 17 marca 2023 roku.

od 16 lat

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni