Podbeskidzie – Lechia RELACJA NA ŻYWO Lechia i koronawirus, czyli podwójna walka Górali

2

Lechia Gdańsk

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej soboty!

• Koniec meczu w Bielsku-Białej! Podbeskidzie remisuje z Lechią Gdańsk 2:2 więc sytuacja obu zespołów raczej nie ulega zmianie.

• Omran Haydary wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale także uderzył wprost w Pieskovića.

• Żółtą kartką za faul bez piłki ukarany Omran Haydary.

• Flavio Paixao wpadł z piłką w pole karne Podbeskidzia, minął obrońce i oddał strzał, który trafił wprost w Michala Peskovića!

• Do drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Kamil Biliński przyjął piłkę przed polem karnym Lechii, minął przeciwnika i mocnym strzałem przy słupku dał remis Podbeskidziu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Kamil Biliński zdobywa bramkę i ponownie mamy remis w Bielsku-Białej!

• Łukasz Sierpina zastąpił Petara Mamića w zespole Podbeskidzia.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z głębi pola do strzału głową doszedł Bartosz Kopacz i umieścił piłkę w bramce gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! Bartosz Kopacz daje prowadzenie Lechii Gdańsk!

• Omran Haydary pojawia się w miejsce Łukasza Zwolińskiego.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy do strzału doszedł Łukasz Zwoliński, jednak bramkarz Podbeskidzia interweniował bez zarzutów!

• W zespole Lechii Tomasz Makowski zastąpił Macieja Gajosa.

• Mateusz Marzec zastąpił Jakuba Horę.

• Michał Rzuchowski uderzył z rzutu wolnego, ale pewną interwencją popisał się Dusan Kuciak.

• Maksymilian Sitek ruszył na bramkę Lechii, ale został powalony przed polem karnym gości. Podbeskidzie będzie miało szansę na dobrą okazję.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu w szeregach Lechii Gdańsk. Mateusz Żukowski zastąpił Conrado.

• To powinna być druga bramka dla Lechii! Jan Biegański dośrodkował w pole karne gospodarzy, gdzie był Flavio Paixao. Snajper Lechii oddał strzał, który zatrzymał się na poprzeczce bramki Podbeskidzia!

• Kristers Tobers ucierpiał po starciu z jednym z przeciwników.

• Jan Biegański uderzył z bardzo dużej odległości, ale zrobił to niedokładnie.

• Conrado przyjął piłkę przed polem karnym Podbeskidzia, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Kristers Tobers.

• Początek drugiej części meczu jest spokojny i mało intensywny. Oba zespoły nie chcą popełnić błędu, który mógłby zaważyć na wyniku spotkania.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Natomiast Gergo Kocsis zastąpił Marco Tulio.

• Maksymilian Sitek zastąpił Jakuba Bierońskiego

• Aż trzy zmiany w szeregach Podbeskidzia w przerwie meczu.Serhij Miakuszko nie pojawi się już w tym spotkaniu, w jego miejsce wszedł Kamil Biliński

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Bielsku-Białej. Do przerwy Podbeskidzie remisuje z Lechią 1:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej dwie minuty.

• W polu karnym Podbeskidzia piłka trafiła do Paixao, ten oddał szybki strzał który jeszcze zdołał obronić bramkarz gospodarzy, jednak z dobitką nie miał żadnych szans.

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Conrado doprowadza do wyrównania w samej końcówce pierwszej połowy meczu!

• Jakub Bieroński został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Końcówka pierwszej połowy, a Lechia niespecjalnie kwapi się, by doprowadzić do wyrównania. Częściej przy piłce utrzymuje się Podbeskidzie.

• Po dośrodkowaniu Conrado do piłki dopadł Łukasz Zwoliński, ale gracz Lechii nie zdołał skierować piłki do bramki gospodarzy!

• Petar Mamić ucierpiał w narożniku boiska po starciu z jednym z przeciwników.

• Milan Rundić pewnie wykorzystuje rzut karny i gospodarze obejmują prowadzenie!

• Rafał Pietrzak zagrał ręką we własnym polu karnym i Podbeskidzie będzie miało rzut karny!

• Po zagraniu ręką Jana Biegańskiego drużyna gospodarzy będzie miała okazje na groźne dośrodkowanie.

• Pojedynek w Bielsku-Białej nie wygląda na najatrakcyjniejsze widowisko tego weekendu. Na murawie dominuje niedokładność i ostra gra. Jedna i druga drużyna nie stwarza zbytnio bramkowych okazji.

• Łukasz Zwoliński wpadł z piłką w pole karne Podbeskidzia, ale w ostatniej chwili obrońcy do spółki z bramkarzem zdołali zatrzymać snajpera Lechii.

• Mario Maloca ucierpiał po starciu z jednym z rywali we własnym polu karnym.

• Próba dośrodkowania z lewej strony boiska przez jednego z graczy Podbeskidzia, ale skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• Conrado sfaulował w polu karnym Podbeskidzia jednego z obrońców rywali i Lechia straciła szansę na groźną sytuację.

• Petar Mamić dośrodkował w pole karne Lechii, ale tam obrońcy gości spisali się bez zarzutu.

• Łukasz Zwoliński wpadł w pole karne gospodarzy, ale został zatrzymany przez jednego z przeciwników.

• Pierwsze minuty meczu są raczej na zasadzie badanie siebie nawzajem przez oba zespoły. Zarówno Podbeskidzie jak i Lechia na razie nie naciskają mocno przeciwników.

• Łukasz Zwoliński zdecydował się na oddanie strzału na bramkę gospodarzy, ale zrobił to zbyt lekko.

• Lechia zaatakowała prawą stroną boiska, ale obrońcy gospodarzy skutecznie odebrali piłkę.

• Rozpoczynamy mecz!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się już na murawie stadionu w Bielsku-Białej. Za moment początek tego widowiska.

• Ławka rezerwowych Podbeskidzia Bielsko-Biała: Leszczyński (Br.), Danielak, Biliński, Ubbink, Sierpina Kocsis, Marzec, Frelek, Sitek.

• Ławka rezerwowych Lechii Gdańsk: Alomerović (Br.), Haydary, Żukowski, Makowski, Vikri, Udovicić, Kałuziński, Musolitin, Kryeziu.

• Już za około dwadzieścia minut rozpocznie się ten pojedynek, a więc warto ujawnić rezerwowych obu drużyn.

• W jesiennym starciu obu ekip zdecydowanie lepsza była Lechia Gdańsk, która pokonała u siebie Podbeskidzie aż 4:0. Wtedy do bramki Podbeskidzia trafiali Łukasz Zwoliński, dwukrotnie Flavio Paixao, a piłkę do własnej bramki wpakował jeszcze Aleksandar Komor.

• Natomiast Lechia Gdańsk zaczęła śrubować niezłą serię. Zespół z Gdańska wygrał trzy ostatnie spotkania, nie tracąc przy tym żadnej bramki. Na szczególną uwagę zasługuje pokonanie Rakowa Częstochowa, który do niedawna był liderem tabeli.

• Podbeskidzie świetnie zaczęło ten rok kalendarzowy od dwóch zwycięstw, potem jednak przyszły dwa remisy, a przed tygodniem ulegli w Bełchatowie drużynie Rakowa Częstochowa. Dzięki tym rezultatom to Stal Mielec, a nie Podbeskidzie jest czerwoną latarnią w lidze.

• Natomiast Podbeskidzie Bielsko-Biała zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z przewagą zaledwie jednego punktu nad Stalą Mielec. Do trzynastej Wisły Płock zespół z Bielska-Białej traci aż sześć "oczek". Podbeskidzie, które awansowało do PKO Ekstraklasy może zaraz się z nią pożegnać.

• Zdecydowanym faworytem tego spotkania wydaje się być Lechia Gdańsk, która plasuje się na czwartym miejscu w tabeli ze stratą pięciu "oczek" do podium. Do liderującej Legii Warszawa zespół z Gdańska traci aż dziesięć punktów, ale, ale w ostatnich tygodniach Lechia zaczęła odrabiać stratę punktową do wyżej plasujących się drużyn.

• Witamy serdecznie! W pierwszym sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się z Lechią Gdańsk. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Zdjęcie autora materiału

Podbeskidzie Bielsko-Biała powalczy z Lechią Gdańsk o trzecie zwycięstwo w rundzie wiosennej ©Łukasz Klimaniec

W sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z Lechią Gdańsk. Beniaminek musi stoczyć podwójną walkę - z zajmującym wysokie, czwarte miejsce w tabeli rywalem, a także z koronawirusem, który wyklucza z gry kilku zawodników Górali. Relacja LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 15:00.

PODBESKIDZIE – LECHIA LIVE

Każdy mecz znanej z nieprzewidywalności polskiej ekstraklasy stanowi swego rodzaju niewiadomą. A gdy do gry wkracza koronawirus, możemy już mówić o trudnej do rozszyfrowania zagadce – i właśnie tak należy określić sobotnie starcie Podbeskidzia z Lechią. W środę u sześciu członków pierwszej drużyny Górali zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, ale Zespół Medyczny przy PZPN nie widział podstaw do tego, by przełożyć ligowy pojedynek. To oznacza, że Podbeskidzie przystąpi do meczu z Lechią osłabione brakiem kilku zawodników.

Na kogo nie może liczyć Robert Kasperczyk? To dziś ściśle strzeżona w Bielsku-Białej tajemnica. Szanując prywatność piłkarzy, a może przede wszystkim nie chcąc ułatwiać zadania przeciwnikowi, klub nie poinformował kto jest wykluczony z sobotniego występu. Pewne jest tylko to, że Górale potrzebują punktów jak tlenu. Po znakomitym początku roku beniaminek ostatnio nieco wyhamował i w ostatnich trzech meczach zdobył tylko dwa punkty. Powrót na zwycięską ścieżkę powoli staje się koniecznością, zwłaszcza, że po starciu z Lechią nadejdą kluczowe w walce o utrzymanie pojedynki ze Stalą Mielec i Wartą Poznań.

U gdańszczan problemów z koronawirusem nie ma, ale również w ich przypadku można mówić o znakach zapytania. Bo, jak zwraca uwagę sam trener Kasperczyk, niełatwo przed pierwszym gwizdkiem przewidzieć dyspozycję Lechii. – To zespół, który gra dojrzałą piłkę, ale jest też chimeryczny. Potrafi wygrywać z czołówką, ale zalicza też słabsze momenty – podkreśla trener Podbeskidzia.

Podopieczni Piotra Stokowca notują ostatnio dobre wyniki – uszczelnili defensywę i nie stracili bramki w trzech meczach z rzędu. W poprzedniej kolejce pokonali na wyjeździe Stal Mielec, choć ta przeważała i oddała aż 30 strzałów na bramkę. – Szukałem przyczyn takiego przebiegu meczu naszego rywala. Być może wyglądało to tak dlatego, że Stal zaczęła wcześniej trenować na nawierzchni naturalnej. My też już to robimy i widzę, że nasza gra będzie wyglądać bardziej płynnie. A to, jak będzie wyglądał nasz mecz z Lechią, zależy też od tego jaki pomysł będzie miał na nas trener Stokowiec – mówi Kasperczyk.

Trener Lechii spodziewa się, że Podbeskidzie wykaże się podobną ambicją jak beniaminek z Podkarpacia, ale też chce, by Lechia zaprezentowała więcej piłkarskiej jakości. - Podbeskidzie nieprzypadkowo zdobyło już osiem punktów w meczach rundy wiosennej. To drużyna, która mocno pracuje, jest zdeterminowana, więc spodziewamy się kolejnego meczu walki. Chcemy jednak więcej utrzymywać się przy piłce na połowie przeciwnika i stwarzać większe zagrożenie. Nad tym pracowaliśmy w ubiegłym tygodniu – zaznacza Stokowiec.

Lechia przyjechała do Bielska-Białej osłabiona brakiem prawego obrońcy Karola Fili, który musi pauzować za żółte kartki. Z powodu kontuzji nie zagra również Michał Nalepa, a poważnie osłabione mogą być skrzydła gdańszczan, bo na urazy narzekają także Joseph Ceesay i Kenny Saief. W szeregach Górali pewna jest absencja Davida Niepsuja. Kogo jeszcze zabraknie? Tego dowiemy się zapewne dopiero na godzinę przed rozpoczęciem gry.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA – LECHIA GDAŃSK TRANSMISJA NA ŻYWO

Tekstowa relacja live z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 15:00. Transmisja TV w Canal+Sport i Canal+Sport 3.