Podbeskidzie - Puszcza [RELACJA NA ŻYWO WYNIK] Górale zbliżą...

Podbeskidzie - Puszcza [RELACJA NA ŻYWO WYNIK] Górale zbliżą się do czołówki?

Puszcza Niepołomice

1

0 1 połowa

• Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relację LIVE! Przypomnijmy jeszcze strzelców bramek, dla Podbeskidzia trafiali Tomczyk i Sabala, dla Puszczy Krzysztof Szewczyk!

• Ale nie będzie już więcej akcji! Sędzia zakończył to spotkanie, Podbeskidzie wygrywa z Puszczą Niepołomice 2:1!

• Sierpina wychodzi sam na sam po kontrze i trafia w bramkarza!

• Faul Podgórskiego, ostatnia akcja na wyrównanie!

• Fabisiak z żółtą kartką za grę na czas.

• 3 minuty doliczone do drugiej połowy.

• Mądrze teraz Podbeskidzie stara się jak najdłużej utrzymać przy piłce.

• Ależ popis umijętności technicznych Ryndaka! Ograł dwóch obrońców Podbeskidzia w polu karnym, odegrał do swojego partnera, który jednak strzela prosto w Fabisiaka!

• Jeszcze zmiana w Podbeskidziu! Na końcowe minuty pojawił się Podgórski. Zastąpił Ilieva.

• Wrzutka w pole karne Podbeskidzia, do piłki doszedł Zawadzki, ale chorągiewka sędziego bocznego w górze. Od bramki Fabisiak.

• Do ataków rzuciła się Puszcza, gracze z Niepołomic wyczuli swoją szanse po golu, ale do końca zostało tylko 7 minut, muszą się spieszyć.

• Mocne podanie Sierpiny przed pole karne, na klatkę piersiową przyjmuje piłkę Sabala i z powietrza oddaje mocny strzał! Dobra próba!

• Świetnie rozegrany rzut wolny! Podanie w pole karne na bramkę zamienia Krzysztof Szewczyk! Puszcza zdobywa bramkę kontaktową!

• Żółtą kartką napomniany Kamil Wiktorski.

• Wykorzystał wszystkie zmiany trener Tułacz. Jako ostatni zameldował się na boisku Szewczyk, który zmienił Stefanika.

• Ożywiły się trybuny w Bielsku, trwa gorący doping! A Podbeskidzie chce iść za ciosem!

• Michał Czarny z żółtą kartką! Zatrzymał nieprzepisowo Sierpinę, który wyszedł by sam na sam gdyby nie ta interwencja.

• Błąd świeżo wprowadzonego Uwakwe kosztuje Puszcze bramkę! Sam na sam wychodzi z bramkarzem Valerijs Sabala i nie marnuje tej okazji! Sam strzelec bramki na murawie od 3 minut!

• I zmiana także w ekipie gości! Kotwica już na ławce, w jego miejsce wszedł Uwakwe.

• I kolejna zmiana w zespole Adama Noconia! Sabala zastąpił strzelca jedynej jak dotąd bramki, Pawła Tomczyka.

• Teraz Puszcza oddaje pole Podbeskidziu, gospodarze od dłuższego czasu przy piłce.

• Ależ podanie Sierpiny! Z lewej strony wrzuca on piłkę w pole karne, tam niewiele brakuje aby sięgnął jej Tomczyk!

• Zmiana także w ekipie gości, Dawida Nowaka na placu gry zastąpił Dominik Zawadzki.

• Pierwsza zmiana w Podbeskidziu, Kozak zastępuje Sobczaka.

• Iliev, jakby chcąc przerwać senną atmosferę ruszył rajdem od środka boiska, strzał minimalnie przechodzi obok dłuższego słupka, dobra próba gracza gospodarzy.

• Teraz wreszcie podeszli bliżej pola karnego rywali gracze Puszczy, ale momentalnie stracili i kontra gospodarzy, w której z kolei Tomczyk był ostatnim zawodnikiem dotykającym piłki przed tym, jak opuściła ona plac gry.

• Podbeskidzie całą jedenastką na własnej połowie, Puszcza przegrywa od minuty piłkę z lewej na prawą we własnej formacji defensywnej.

• Puszcza stara się cały czas grać atakiem pozycyjnym, nie są w stanie jednak sforsować obrony Podbeskidzia, a jeśli przedostają się gracze Tomasza Tułacza pod pole karne rywala, tam brakuje pomysłu na rozwiązanie akcji. Bardzo leniwe tempo utrzymuje się do tej pory.

• Hanzel strzela bardzo mocno, ale ponad bramką. Rozpocznie Marcin Staniszewski.

• Sobczak faulowany 20 metrów przed bramką, będzie okazja do oddania strzału.

• Znów Bartków na prawej stronie starał się zagrać do Ryndaka, tym razem celnie, ale nie zdołał pomocnik Puszczy opanować piłki.

• Powtarza nam się obrazek z pierwszej części gry. Dużo walki, już kilka fauli, znów atakowała Puszcza, tym razem dośrodkowanie po ziemi Mateusza Bartkówa przechwytuje Fabisiak.

• Piłka odbita przez jednego z defensorów spada na dwudziesty metr przed bramką Puszczy, tam dopada do niej Rakowski i bardzo niecelnie uderza. Od bramki Staniszewski.

• Pierwszy faul, praktycznie przy samym narożniku boiska. Dobra szansa na dośrodkowanie dla Podbeskidzia!

• Wracamy do Bielska - Białej na drugą połowę! Od środka rozpoczęli grę piłkarze Puszczy Niepołomice.

• Koniec pierwszej połowy! Po 45 minutach Podbeskidzie prowadzi z Puszczą Niepołomice 1:0 po bramce Pawła Tomczyka. Wracamy z powrotem już za 15 minut.

• Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy.

• Orłowski w walce o górną piłkę uderzył łokciem w twarz Hanzela. Żółta kartka dla gracza Puszczy.

• Moskwik miał wolną całą lewą stronę boiska, dobrze zabrał się z piłką, znów zabrakło jednak precyzji w dośrodkowaniu.

• Ładnie na lewej stronie pograł Iliev z Sierpiną, centra bocznego pomocnika gospodarzy za głęboka i przechwycił piłkę bramkarz.

• Dawid Nowak miał teraz dobrą sytuację, przyjął piłkę na szesnastym metrze, strzał jednak za lekki, nie miał problemów z chwytem Fabisiak.

• Hanzel podaje na wolne pole do Tomczyka, szybszy jednak Staniszewski, który wyszedł przed pole karne.

• Żółtą kartką ukarany Bartosz Jaroch.

• Świetna centra Jarocha z rzutu rożnego, centymetry decydują o tym, że Tomczyk nie zdobywa głową bramki. Napastnik Podbeskidzia sygnalizuje jeszcze że był nieprzepisowo popychany, gwizdek sędziego jednak milczy.

• Kolejny faul, kolejny rzut wolny i kolejna wrzutka. i tak jak za każdym razem do tej pory, Puszcza nie kieruje piłki do bramki strzeżonej przez Fabisiaka.

• Podbeskidzie cofnięte we własne pole karne czeka na kontry, Puszcza przez większość czasu ma posiadanie piłki po swojej stronie. Do tej pory nie przekłada się to na bramki, chociaż widzieliśmy już kilka groźnych akcji gości.

• Duże zamieszanie w polu karnym Podbeskidzia po wrzutce Nowaka z rzutu wolnego, było groźnie ale ostatecznie piłka wybita w trybuny.

• Mikołajczyk fauluje Sobczaka i sędzie nie może pozwolić na dalszą tak agresywną grę. Ukarany defensor gości żółtą kartką.

• Dawid Ryndak spróbował tym razem uderzenia z dystansu. Teraz gestem dłoni przeprasza kolegów, kompletnie nie wyszedł mu ten strzał.

• Defensor gospodarzy może kontynuować już grę.

• Zaostrzył nam się mecz, po faulu Stawarczyka na murawie leży Mariusz Malec.

• Dośrodkowanie Mikołajczyka w pole karne z rzutu wolnego, tam jednak Michał Czarny faulował jednego z graczy Podbeskidzia podczas walki o piłkę.

• Nowak z Ryndakiem bardzo aktywni do tej pory. Większość ataków Puszcza wyprowadza właśnie prawą stroną. Przed chwilą znów podopieczni Tomasza Tułacza próbowali w ten sposób zagrozić Fabisiakowi, dobrze do tej pory radzą sobie defensorzy Górali z tymi wrzutkami.

• Do tej pory to Puszcza Niepołomice przeważała na boisku, a Podbeskidzie zabójczą jedną kontrą kieruje piłkę do siatki.

• Odbiór Rakowskiego na połowie boiska, prostopadłe podanie do Tomczyka, który przepycha sobie obrońcę i nie daje szans na obronę Staniszewskiemu! Tomczyk wyprowadza gospodarzy na prowadzenie!

• Faulowany we własnym polu karnym Wojciech Fabisiak, sędzia wstrzymuje grę.

• Tomczyk fauluje Kotwicę. Rzut wolny dla gości, do bramki około 30 metrów.

• Dobry strzał Rakowskiego z 25 metrów paruje przed siebie Staniszewski! Gdyby w tym miejscu stał Tomczyk, miałby przed sobą pustą bramkę.

• Teraz duże nieporozumienie w szeregach defensywnych Podbeskidzia. Do wycofanej piłki nie ruszył ani Wiktorski, ani Jaroch. Ruszył za to Domański, na szczęście dla gospodarzy uderzał niecelnie.

• Nie udało się gościom stworzyć zagrożenia po tym stałym fragmencie. Piłka poza linią końcową, rozpoczął Fabisiak.

• Dobre crossowe podanie do Domańskiego na lewą stronę, spóźniony Jaroch musiał wybijać na rzut rożny.

• Znów rozpędził się prawą stroną Ryndak, zszedł do środka, dobrze zaasekurował akcję Iliev który wybił piłkę na aut.

• Obie drużyny do tej pory grają ostrożnie, nikt specjalnie nie forsuje tempa, trwa wzajemne "badanie" możliwości rywala.

• Jaroch podawał w pole karne do Tomczyka, ten jednak będąc w dobrej pozycji bardzo źle przyjął piłlkę i stracił.

• Rzut wolny dla Puszczy około 40 metrów od bramki. Krótko rozegrany z wypuszczeniem Ryndaka, jego wrzutkę pewnie łapie Fabisiak.

• Pierwsza groźna akcja gości! Orłowski z boku boiska zbiegł w pole karne, zatrzymane jednak jego podanie przez defensorów Podbeskidzia.

• Zaczęli! Od środka gospodarze.

• Obie drużyny już na murawie, za chwilę losowanie stron i pierwszy gwizdek!

• Zarówno Podbeskidzie jak i Puszcza Niepołomice mają w tabeli 14 punktów. Dotychczas obie ekipy zanotowały cztery zwycięstwa, dwa remisy i cztery porażki.

• Goście także w swoim ostatnim spotkaniu zgarnęli komplet punktów. Zawodnicy Puszczy pokonali w Niepołomicach Stomil Olsztyn 3:1. Przerwali tym samym swoją złą serię trzech kolejnych meczów bez zwycięstwa.

• W swoim ostatnim meczu gracze z Bielska pokonali na wyjeździe drużynę Miedzi Legnica 2:0. Bramki strzelali Szymon Sobczak oraz Łukasz Sierpina, na wspomnienie zasługuje szczególnie trafienie Sierpiny, które zostało wybrane jako najładniejszy gol kolejki.

• Witamy na relacji LIVE z meczu 11 kolejki Nice I Ligi, w którym Podbeskidzie Bielsko - Biała podejmie na własnym stadionie Puszczę Niepołomice. Zawodnicy obu zespołów są właśnie w trakcie przedmeczowej rozgrzewki. Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o godzinie 18:00!

1/4

Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się w sobotę z Puszczą Niepołomice po raz pierwszy w oficjalnym meczu ligowym ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa

W sobotnim meczu 11. kolejki Nice 1. Ligi Podbeskidzie Bielsko-Biała zmierzy się u siebie z Puszczą Niepołomice. Po trzech zwycięstwach z rzędu Górale mogą dziś przebić się do ligowej czołówki. Relacja LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 18:00.
    Nastroje w Bielsku-Białej są nieporównywalnie większe niż jeszcze trzy tygodnie temu, gdy Podbeskidzie zajmowało miejsce w strefie spadkowej pierwszej ligi. W ostatnich tygodniach w drużynie prowadzonej przez Adama Noconia wyraźnie coś drgnęło - Górale wygrali trzy mecze z rzędu notując bilans bramkowy 7-0, a w międzyczasie o mały włos nie wyeliminowali z Pucharu Polski obrońcy trofeum, Arki Gdynia.

Po zwycięstwie z Miedzią w Legnicy (2-0) bielszczanie chcą kontynuować marsz w górę tabeli. Już teraz zajmują w niej ósme miejsce i tracą tylko pięć punktów do miejsca premiowanego awansem. Kolejna wygrana pozwoli im jeszcze bardziej zbliżyć się
    do ścisłej czołówki.

PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - PUSZCZA NIEPOŁOMICE RELACJA NA ŻYWO ONLINE

Tekstowa relacja LIVE z meczu Podbeskidzie Bielsko-Biała - Puszcza Niepołomice na dziennikzachodni.pl. Początek spotkania o godz. 18:00.

Progres Podbeskidzia widoczny jest zwłaszcza w grze defensywnej, na której trener Nocoń skoncentrował się w pierwszej kolejności. W Legnicy Wojciech Fabisiak nie puścił gola w trzecim kolejnym spotkaniu i w lidze jest niepokonany już od 273 minut. - Mecze na zero z tyłu cieszą nie tylko linię obrony, ale całą drużynę. Tym bardziej, że gdy nie tracimy bramek, zawsze wygrywamy - mówi lewy obrońca, Paweł Moskwik.

Zauważalna jest również różnica w podejściu Podbeskidzia do meczów rozgrywanych u siebie. Rok temu o tej porze bielszczanie wciąż czekali na swoje pierwsze zwycięstwo przy Rychlińskiego, a seryjnie potrafili punktować tylko na wyjazdach. Teraz mają na swoim koncie już trzy wygrane przed własną publicznością. - Tworzy się bielska twierdza. Tak powinno to wyglądać – w Bielsku-Białej nikt poza nami nie powinien zdobywać punktów - podkreśla Moskwik, dla którego sobotni mecz będzie szczególny. Urodzony w Oświęcimiu zawodnik swoje pierwsze kroki w seniorskim futbolu stawiał w Niepołomicach. - Bardzo miło wspominam tamte czasy i cieszę się, że po tak długim czasie mogę po raz pierwszy zagrać przeciwko Puszczy - mówi 25-letni obrońca Podbeskidzia.

Beniaminek spod Krakowa całkiem nieźle rozpoczął rozgrywki i po dziesięciu kolejkach ma dokładnie tyle samo punktów, co drużyna z Bielska-Białej. W miniony weekend Puszcza efektownie pokonała u siebie Stomil Olsztyn 3-1. - W drugiej połowie konsekwentnie realizowaliśmy założenia taktyczne. Taki swój zespół chciałbym oglądać w każdym meczu, ale przez 90 minut - stwierdził po spotkaniu trener Puszczy Tomasz Tułacz.

Podbeskidzie i Puszcza po raz pierwszy zmierzą się ze sobą w oficjalnym spotkaniu. Mecz poprowadzi sędzia Marek Opaliński z Legnicy.