Podbeskidzie wygrało sparing z wiceliderem PKO Ekstraklasy ZDJĘCIA

W drugim tegorocznym sparingu Podbeskidzie obiektach AWF Kraków pokonało wicelidera PKO Ekstraklasy Cracovią 3:2. W pierwszym Górale pokonali na boisku "na górce" w Bielsku-Białej Podhale Nowy Targ 2:1.

Dla kilku piłkarzy Cracovii mecz z Podbeskidziem był ostatnią szansa pokazania się trenerowi Michałowi Probierzowi przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji. Górale też wybierają się na Riwierę Turecką, ale przed nimi jeszcze dwa sparingi z GKS-em Katowice i GKS-em Tychy w kraju.

Po pierwszej połowie bardziej zadowolony był trener Podbeskidzia Krzysztof Brede. Górale objęli prowadzenie już w 3 minucie po uderzeniu głową Marko Roginicia. Asystę zaliczył kapitan bielszczan Łukasz Sierpina. Przed upływem pół godziny gry bielszczanie prowadzili już 2:0 i znowu w g łownej roli wystąpili Sierpina i Roginić. Tym razem jednak strzał Chorwata zdołał obronić bramkarz Cracovii, ale po dobitce Karola Danielaka był już bezradny. Gospodarze zdobyli kontaktowego gola z rzutu karnego.

Zobaczcie koniecznie

Po przerwie obaj trenerzy dokonali wielu zmian w składzie. Bramki padały jednak dopiero w końcówce. Najpierw wynik podwyższyli Górale, a w ostatniej minucie Cracovia.