Podlesianka - Ruch Chorzów 0:6 NA ŻYWO, LIVE. Pojedynek liderów w Fortuna Pucharze Polski

Przed rokiem Ruch Chorzów wygrał z Podlesianką po rzutach karnych  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Przed rokiem Ruch Chorzów wygrał z Podlesianką po rzutach karnych Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W mecz półfinałowym Fortuna Pucharu Polski Podokręgu Katowice pomiędzy Podlesianką i Ruchem Chorzów wygrali Niebiescy 6:0. Od 12 minucie Niebiescy prowadzą 1:0 po golu Jakuba Słoty. Po godziny gry drugiego gola strzelił Jakub Nowak. Trzecią bramkę w rzutu karnego w 68 min. zdobył Michał Mokrzycki, a chwilę później wynik podwyższył Daniel Paszek. Piąta bramka była dziełem Tomasza Neugebauera, a ich wygraną przypieczętował Kamil Lankocz. Na stadionie przy ul. Sołtysiej w Katowicach rywalizuje dwóch liderów swoich klas rozgrywkowych - prowadząca w okręgówce Podlesianka z przodownikiem III ligi Niebieskimi. Tutaj możesz śledzić na żywo wynik i relację live z meczu Podlesianka - Ruch Chorzów.

Podlesianka - Ruch Chorzów na żywo, live

Wygraną chorzowian przypieczętowuje Kamil Lankocz finalizując kontrę 6 na 2 gości

Piąty gol dla Ruchu. Strzelcem w 73 min. Tomasz Neugebauer

Chwilę później wynik podwyższył Daniel Paszek po indywidualnej akcji posyłając piłkę pod poprzeczkę

Rzut karny dla Ruchu po faulu na Paszku. Pewnym egzekutorem jedenastki był Michał Mokrzycki w 68 min.

Chwilę po golu wynik mógł podwyższyć Rydek, lecz zmierzającą do siatki piłkę z linii bramkowej wybili obrońcy gospodarzy.

W 60 minucie po akcji Rudka z Paszkiem drugą bramkę dla chorzowian strzelił Jakub Nowak.

Janoszka z 20 m strzela nad poporzeczką

Rozpoczyna się II połowa. W zespole Ruchu w miejsce Wójtowicza wszedł Paszek, który kiedyś przez pół roku grał w Podlesiance.

Po I połowie Niebiescy zasłużenie prowadzą 1:0.

Ostatnie minuty I połowy to szarpana gra z obu stron. Tuż przed przerwą z kontrą wyszedł Ruch. Nowak przelobował bramkarza gospodarzy, ale nie trafił w bramkę.

W 31 min. Wójtowicz pada w polu karnym, ale zamiast jedenastki dla Niebieskich jest rzut wolny dla gospodarzy

W 25 min. pierwsza groźna akcja Podlesianki. Sam na sam z bramkarze znalazł się Nowotnik, ale górą z tego pojedynku wyszedł Lech.

Pierwsze 20 minut spotkania w Katowicach toczy się pod dyktando Ruchu, który ma wyraźną przewagę.

Chorzowianie objęli prowadzenie w 12 minucie. Pierwsze dośrodkowanie z rogu Łukasza Janoszki było za krótkie, ale gdy piłka ponownie trafiła pod jego nogi Ecik posłał dokładną centrę w pole karne, a młody Jakub Słowa głową skierował futbolówkę do siatki.

W pierwszych 10 minutach wzdłuż bramki strzelał Mokrzycki, a Kulejewski próbował zaskoczyć bramkarza Podlesianki przerwotkę, lecz na razie nie doczekaliśmy się na stadionie na ul. Sołtysiej gola.

W składzie Niebieskich znalazł się dziś Łukasz Janoszka. Ecik zaliczył już kwarantannę związaną z zarażeniem koronawirusa w szkole jego dziecka i z dużą chęcią do gry wybiegł na boisko.

Jakub Słota miał być na kwarantannie w związku z zarażeniem koronawirusem w szkole, do której chodzi razem z kilkoma innymi piłkarzami Niebieskich, ale ponieważ młody zawodnik przeszedł test i miał wynik negatywny, więc mógł dziś zagrać.

Podlesianka Katowice - Ruch Chorzów 0:6 (koniec meczu)
0:1 Jakub Słota (12), 0:2 Jakub Nowak (60), 0:3 Michał Mokrzycki (68-karny), 0:4 Daniel Paszek (69), 0:5 Tomasz Neugebauer (73), 0:6 Kamil Lankocz (84)

Żółta kartki Witas - Kulejewski

Podlesianka Tomanek - Sz. Nowak, Nowotnik, Brehmer, Rzepa, Nawrot, Żemła, Witas, Rosiński, Kędzierski, Gancarczyk.

Ruch Lech - Lechowicz, Słota, Kulejewski, Kowalski - Wójtowicz, Mokrzycki, Neugebauer, Jakub Nowak, Rudek - Janoszka.

Pojedynek liderów w Fortuna Pucharze Polski - zapowiedź

W półfinale Fortuna Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice zagrają dwa zespoły, które zdecydowanie dominują w swoich ligach. Podlesianka zdecydowanie przewodzi w grupie IV katowickiej okręgówki mając po 12 meczach na koncie 36 pkt i 57 strzelonych goli. Ruch jest liderem grupy trzeciej III ligi mając po 13 meczach 32 pkt i 36 strzelonych bramek.

Dziś przekonany się, który z liderów lepiej poradzi sobie w Fortuna Pucharze Polski i awansuje do finału na szczeblu Podokręgu Katowice, w którym czeka już Pogoń Imielin. Transmisję spotkania Podlesianka - Ruch Chorzów można obejrzeć na darmo w Internecie. Tutaj możecie śledzić relację live i wynik na żywo meczu Podlesianka - Ruch Chorzów.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z POPRZEDNIEGO MECZU PODLESIANKA - RUCH CHORZÓW

Pierwotnie pojedynek półfinałowy miał odbyć się dwa tygodnie temu w Chorzowie na Stadionie Miejskim na Lompy, a na widownię miało zostać wpuszczonych 200 kibiców. Mecz w ostatniej chwili odwołano z powodu fatalnego stanu boiska po opadach deszczu. Później zamknięto trybuny widowisk sportowych dla publiczności, a ponieważ formalnie gospodarzem półfinału jest grająca w niższej klasie rozgrywkowej Podlesianka, więc mecz przeniesiono do Katowic. Na stadionie przy ul. Sołtysiej oczywiście zabraknie dzisiaj kibiców.

Warto przypomnieć, że Podlesianka i Ruchu Chorzów grały już ze sobą w PP przed rokiem. Wówczas w ćwierćfinale w regulaminowym czasie był remis 2:2, ale Niebiescy lepiej egzekwowali rzuty karne wygrywają konkurs jedenastek 5:4. Czy dziś dojdzie w Katowicach do rewanżu gospodarzy?