Podopieczni fundacji Iskierka piszą bajkę o Pinokiu

  Podopieczni fundacji Iskierka piszą bajkę o Pinokiu

  Algo

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Tomek Sikora wraz z dziećmi z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu na nowo odkrywa bajkę o Pinokio
  1/27
  przejdź do galerii

  Tomek Sikora wraz z dziećmi z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu na nowo odkrywa bajkę o Pinokio ©Tomasz Sikora, źródło: zdjęcia archiwalne Fundacji Iskierka

  Światowej sławy fotograf Tomek Sikora wraz z dziećmi z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu na nowo odkrywa bajkę o małym chłopcu z drewna. Młodzi pacjenci poznali przygody Pinokia, który odwiedził wiele miejsc wraz ze swoim przyjacielem Tomkiem Sikorą. Czy można być przyjacielem chłopca z drewna? Oczywiście, że tak! Fotograf udowodnia to na własnym przykładzie.
  Magiczna przyjaźń między fotografem i chłopcem z drewna zaczęła się w trakcie podróży Tomka Sikory do Wenecji Na Placu Św. Marka fotograf musiał przeciskać się wśród tysięcy turystów W Bolonii odwiedził targi książki dziecięcej, zaczytując się w kolorowych powieściach. Przechadzał się wąskimi uliczkami południowych Włoch, aż dotarł do „warsztatu Gepetta”, gdzie zobaczył Pinokia. Od tamtej chwili podróżują razem. Tak zaczęła się historia przyjaźni oraz nowej bajki o małym chłopcu z drewna.

  Tomek Sikora zabiera Pinokia wszędzie. Do kawiarni, nad morze, na łąki, czy urodziny dzieci. Ukradkiem robi mu zdjęcia, które są dowodem niezwykłych przygód chłopca z drewna. Dziś tę niezwykłą parę przyjaciół poznali mali pacjenci z oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Zabrzu- podopieczni fundacji Iskierka. Jutro, to właśnie oni stworzą dalszy ciąg niezwykłej bajki o przygodach Pinokia. W dodatku, każde dziecko otrzyma własną drewnianą figurkę chłopca.


  *Złoty pociąg odnaleziony! Już rozpala wyobraźnię ZŁOTY POCIĄG MEMY
  *Gala BCC Katowice, czyli rewia luksusu i przepychu ZOBACZ ZDJĘCIA
  *Tak policja z Katowic zatrzymuje handlarza dopalaczami ZDJĘCIA + WIDEO z zatrzymania
  *Tak się bawią Katowice! Koncert na 150-lecie Katowic URODZINY KATOWIC ZDJĘCIA

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo