POGODA NA SIERPIEŃ 2018: Koniec upałów. Prognoza pogody NA...

  POGODA NA SIERPIEŃ 2018: Koniec upałów. Prognoza pogody NA KAŻDY DZIEŃ 15 - 31 sierpnia. Mniej burz i deszczu, więcej łagodnego słońca

  JJ

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Prognoza pogody na sierpień
  Sprawdź, jaka będzie pogoda w sierpniu 2018 na kolejnych slajdach >>>
  1/24

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  Pogoda na sierpień 2018: Mniej burz i deszczu, coraz więcej łagodnego słońca. SPRAWDŹ DZIEŃ PO DNIU Sprawdź prognozę pogody tydzień po tygodniu na cały miesiąc. Lipiec pożegnał nas męczącymi upałami. Ale sierpień jest równie gorący. Wygląda na to, że do końca sierpnia pogoda będzie wyśmienita.

  POGODA NA SIERPIEŃ 2018: KIEDY KONIEC UPAŁÓW?


  A jaka czeka nas pogoda w sierpniu? Jesteśmy na półmetku wakacji – do początku nowego roku szkolnego został tydzień, do końca astronomicznego lata – ponad 30 dni. Na jaką zatem pogodę mogą liczyć ci, którzy dopiero zaczną letni wypoczynek? Mamy bardzo dobre wiadomości dla wypoczywających na urlopach. Pogoda będzie bardzo dobra.


  SPRAWDŹ HOROSKOP NA WRZESIEŃ I PAŹDZIERNIK
  LATO NIE CHCE ODEJŚĆ, ALE BĘDĄ OKRESY BARDZO CHŁODNE


  Z wieloletnich obserwacji i zapisów meteorologicznych wynika, że polski sierpień – pora żniw nie tylko w turystyce, ale i na polach – jest miesiącem dość suchym, stabilnym pogodowo i raczej pozbawionym skrajnych zjawisk, takich jak silne burze czy trąby powietrzne.

  ZOBACZ WYKRESY Z PROGNOZA POGODY
  Zobacz galerię


  POGODA NA SIERPIEŃ 2018: BURZE I WICHURY?


  Trzeba jednak położyć akcent na słowo „raczej”, bo w Polsce zdarzały się w tym okresie potężne, niszczycielskie wichury i groźne burze z gradem, ale też inne kataklizmy związane z pogodą. Na przykład w bardzo ciepłym i suchym sierpniu 1992 roku rozpoczął się tragiczny pożar w Kuźni Raciborskiej, podsycany przez silny wiatr. Dlatego pogoda na sierpień może nas zaskoczyć

  CZYTAJ TEŻ:
  Upał w Polsce: Koniec lipca i początek sierpnia bardzo gorący. Afrykańskie upały w Polsce, burze i ulewy
  Dziennik Zachodni Pogoda Pogoda na WAKACJE 2018: LIPIEC i SIERPIEŃ Długoterminowa... Pogoda na WAKACJE 2018: LIPIEC i SIERPIEŃ Długoterminowa prognoza pogody. lato nad morzem i na Mazurach?

  POGODA NA SIERPIEŃ 2018 TYDZIEŃ PO TYGODNIU


  Ze wstępnych zapowiedzi synoptyków – choć oni nie lubią tak odległych prognoz – wynika, że drugi miesiąc wakacji będzie raczej suchy i słoneczny, ale burze nie będą już tak gwałtowne. Na sierpniowym niebie pojawi się niewiele chmur, jednak słońce będzie nas ogrzewało – szczególnie w drugiej połowie – łagodniej niż w lipcu.

  W pierwszej dekadzie sierpnia pogoda będzie przedłużeniem lipcowej: czekają nas upały z temperaturą powyżej 30 st. C, lokalnymi burzami i opadami deszczu, chociaż w najbliższy weekend – już z temperaturą w granicach 27-28 st. C – nie powinno padać. Za to w poniedziałek, 6 sierpnia, czeka nas krótkotrwałe ochłodzenie – do 21-22 st. C.

  Po tym chłodniejszym epizodzie powrócą upały, choć już nie tak uciążliwe, jak ostatnio. Druga dekada sierpnia będzie słoneczna, przeważnie z temperaturami w granicach 26-27 st. C, choć może być dość wietrznie, a termometry znów pokażą w niektóre dni ponad 30 st. C.

  Pogoda na sierpień 2018 w trzeciej dekadzie – najładniejszej i najbardziej ustabilizowanej – pojawią się już chłodne poranki i wieczory, a także pierwsze zamglenia. Ale dni wciąż będą słoneczne z temperaturami w granicach 25-26 st. C. Suma opadów w sierpniu nie powinna przekroczyć wieloletniej normy, czyli ok. 65 mm.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  odp

  marrot (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 4

  jedziemy za kilka dni do Kołobrzegu wiec pogoda zapowiada się całkiem dobrze, noclegi rezerwowaliśmy przez BookApart

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim