Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ruch Chorzów 1:1. Niebiescy stracili pierwsze punkty na wyjeździe

W meczu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki gola dla Ruchu strzelił Łukasz Janoszka (nr 14) Lucyna Nenow / Polska Press
W meczu 6. kolejki eWinner 2. Ligi Pogoń Grodzisk Mazowiecki zremisowała z Ruchem Chorzów 1:1. Prowadzenie dla Niebieskich zdobył po przerwie Łukasz Janoszka, a wyrównał po godzinie gry Mateusz Lisowski. Chorzowianie stracili pierwsze punkty na wyjeździe w tym sezonie, ale dalej pozostają niepokonani po awansie na szczebel centralny.

Ruch był zdecydowanym faworytem w starciu beniaminków, ale musiał zadowolić się remisem. Niebiescy nie byli zadowoleni, bo zwłaszcza po przerwie byli zespołem lepszym od Pogoni i mieli więcej dogodnych sytuacji strzeleckich.

I połowa nie była najlepsza w wykonaniu podopiecznych trenera Jarosława Skrobacza. Goście mieli co prawda optyczną przewagę, ale najlepszą okazję do zdobycia gospodarze. Michał Wrzesiński uderzył w rzutu wolnego w samo okienko, ale Jakub Bielecki popisał się kapitalną interwencją w ostatniej chwili wybijając piłkę na róg.

Niebiescy wspierani głośnym dopingiem przez grupę swoich fanów, którzy szczelnie zapełnili sektor gości, odpowiedzieli akcją Tomasza Wójtowicza. 17-letni pomocnik znakomicie dośrodkował do Michała Biskupa, który znalazł się sam przed bramkarzem, ale strzelił z 9 m w nogę Adriana Halucha.

W przerwie w szatni chorzowian musiało być gorąco, bo II połowę Niebiescy zaczęli znacznie lepiej. Już w 48 minucie Tomasz Foszmańczyk obsłużył prostopadłym podaniem Łukasza Janoszkę. Popularny Ecik znalazł się sam na sam z bramkarzem i dość szczęśliwie wykorzystał tę sytuację, bo gdy próbował kiwać bramkarza ten wybił mu piłkę. Haluch trafił jednak w nogę Janoszki i piłka wtoczyła się do siatki.

Niebiescy poszli za ciosem i dobre okazje do podwyższenia wyniku mieli Biskup, Foszmańczyk i Tomasz Neugebauer. Żadnej z nich chorzowianie jednak nie wykorzystali i po godzinie gry to się na nich zemściło. Po rzucie rożnym Ruchu Pogoń przeprowadziła szybką kontrę i biegnący z piłką przez całą połowę boiska Mateusz Lisowski skierował ją do siatki. To była pierwsza bramka puszczona przez Bieleckiego po 358 minutach gry.

Skazywani na pożarcie piłkarze z Grodziska zaczęli atakować odważniej i oddali dwa groźne strzały tuż zza linii pola karnego, po których piłka o centymetry mijała słupek bramki chorzowian,

Końcówka meczu znów należała do Niebieskich, którzy zepchnęli gospodarzy na własną połowę. Bartłomiej Kulejewski w jednej akcji strzelał dwukrotnie z 10 m, ale za każdym razem Haluch odbijał piłkę. Bramkarz Pogoni poradził sobie również z kąśliwym uderzeniem z dystansu Janoszki zostając bohaterem swojej drużyny.

Ruch zremisował drugi mecz z rzędu. Stracił też pierwsze w tym sezonie punkty na wyjeździe. Niebiescy wciąż pozostają jednak niepokonani w eWinner 2. Lidze. W piątek 3. września chorzowianie w hicie 7. kolejki zagrają na Cichej z Chojniczanką, która ma tyle samo punktów co oni i jest wiceliderem tabeli.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Ruch Chorzów 1:1 (0:0)
0:1 Łukasz Janoszka (48), 1:1 Mateusz Lisowski (60)