Pogoń - Podbeskidzie 2:1 Górale bez punktów, pozwolili odczarować stadion w Szczecinie [ZDJĘCIA]

Nie udało się piłkarzom Podbeskidzia po raz pierwszy w tym sezonie wygrać meczu na wyjeździe . W Szczecinie Góralom nawet nie udało się zremisować z przeciętnie grającą Pogonią i wrócili do domu z pustymi rękami. Mogą żałować, bo remis był w ich zasięgu. Gospodarze wreszcie odczarowali swój stadion, wygrywając po raz pierwszy w tym sezonie z Szczecinie.

Po raz kolejny trener Michniewicz zaskoczył składem. W porównaniu z meczem z Jagiellonią w wyjściowej jedenastce nie znalazło się czterech zawodników. Na ławce rezerwowych usiedli Marcin Wodecki, Aleksander Jagiełło i Krzysztof Chrapek, a Anton Sloboda, któremu najbardziej oberwało się za porażkę z "Jagą" pozostał w Bielsku-Białej. W dalszym ciągu nie może grać w Podbeskidziu Maciej Iwański, który czeka na certyfikat z Turcji.

Pogoń lepiej weszła w to spotkanie i po kwadransie zadała Góralom dwa ciosy w ciągu zaledwie trzech minut. Mogła wyprowadzić jeszcze jeden i pewnie po nim bielszczanom byłoby trudno już się podnieść. A tak goście wykorzystali dobrą dyspozycję... Marcina Robaka i w 38 minucie strzelili kontaktowego gola. Napastnik Pogoni pod dośrodkowaniu Adama Deji tak niefortunnie uderzył piłkę głową, że ta przelobowała Radosława Janukiewicza i wpadła do siatki.

Bramka przebudziła sennych do tej pory piłkarzy Podbeskidzia. Goście groźnie atakowali i mogli wyrównać. Na pytanie jak można nie trafić do pustej bramki z 6 metrów potrafi odpowiedzieć tylko Frank Adu Kwame.

W drugiej połowie Podbeskidzie starało się odwrócić losy tego spotkania. Dobrej sytuacji nie wykorzystali Wodecki, do bramki Pogoni nie trafił także Daniel Bujok. W końcówce, po zejściu Tomasza Górkiewicza, który nadciągnął mięsień uda, a limit zmian był wykorzystany, goście grali w dziesiątkę.

*PROGNOZA POGODY NA 19-30 WRZEŚNIA 2013
*GALERIA KATOWICKA OTWARTA: CZY WARTO DO NIEJ PÓJŚĆ? RECENZJA I ZDJĘCIA]
*Horror w Chorzowie: Dzwonię zgrobu! Uwolnijcie mnie! [NAGRANIE + ZDJĘCIA]