Pogoń Siedlce - Piast Gliwice 0:4 Kanonada mistrza w Totolotek Pucharze Polski

Piłkarze Piasta Gliwice mają ostatnio powody do radości
Piłkarze Piasta Gliwice mają ostatnio powody do radości Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Pogoń Siedlce przegrała z Piastem Gliwice 0:4 w 1/16 finału Totolotek Pucharze Polski. Mistrzowie Polski urządzili sobie w Siedlcach prawdziwą kanonadę, choć trener Waldemar Fornalik oszczędzał większość swoich podstawowych piłkarzy. Rezerwowi na tle drugoligowca wypadli jednak bardzo dobrze i zaaplikowali Pogoni aż cztery bramki.

Pogoń Siedlce - Piast Gliwice wynik

Rozbita aferą dopingową Pogoń nie stanowiła dla mistrza Polski wymagającego rywala. Trener Fornalik dał w Siedlcach szansę gry zawodnikom, którzy ostatnio w Piaście pełnili zwykle rolę zmienników, a ci nie mieli problemu z odniesieniem wysokiego zwycięstwa,

Festiwal strzelecki w Siedlcach rozpoczął i skończył Patryk Tuszyński. Napastnik Piasta w obu przypadkach z bliska kierował piłkę do siatki, a każdorazowo dokładnym podaniem obsługiwał go Thiago Alves. Portugalczyk też wpisał się na listę strzelców, a Tuszyński zrewanżował mu się podaniem piętą, które otworzyło mu drogę do bramki. Ostatniego gola dla gliwiczan zdobył tuż przed przerwą grający po raz pierwszy od sierpnia w pierwszym zespole Martin Konczkowski.

Wygrana gliwiczan nad Pogonią mogła być jeszcze wyższa, bo zaraz na początku spotkania w poprzeczkę trafił Czech Jakub Holubek. Później dwie świetne okazje zmarnował Łukasz Krakowczyk, a w II połowie pod bramką zespołu z Siedlec nie popisał się Denis Gojko.

Pogoń Siedlce - Piast Gliwice 0:4 (0:2)
0:1 Patryk Tuszyński (37), 0:2 Martin Konczkowski (45+1), 0:3 Tiago Alves (76), 0:4 Patryk Tuszyński (79)