Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 1:0 ZDJĘCIA, RELACJA Tytuł wicemistrza Polski też ucieka gliwiczanom

Pogoń Szczecin pokonała Piasta Gliwice 1:0   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Pogoń Szczecin pokonała Piasta Gliwice 1:0 Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Szkocki/Polska Press
Pogoń pokonała Piasta 1:0 w 36. kolejce PKO Ekstraklasy. Porażka w Szczecinie może być bardzo kosztowna dla gliwiczan, którzy stracili drugą pozycję w tabeli na rzecz Lecha. Jeśli taka kolejność utrzyma się po ostatniej kolejce to na konto Piasta wpłynie ponad 3 mln zł mniej z tytułu premii dla pucharowiczów, niż gdyby zespół z Gliwic był wicemistrzem Polski, Zobaczcie zdjęcia i relację z meczu Pogoń Szczecin - Piasta Gliwice.

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice wynik, relacja, zdjęcia

Piast już wcześniej zapewnił sobie grę w europejskich pucharach, a teraz toczy korespondencyjny pojedynek z Lechem o drugie miejsce w tabeli. Gdyby gliwiczanie wygrali dwa ostatnie spotkania zostaliby wicemistrzami Polski bez oglądania się na wyniki poznaniaków. Niestety w Szczecinie przydarzyła im się porażka, a poznaniacy wygrali w Krakowie z Cracovią i przed ostatnią kolejką spadli na trzecią pozycję.

Podopieczni trenera Waldemara Fornalika w I połowie meczu w Szczecinie zagrali słabo. Wprawdzie mieli optyczną przewagę i dłużej utrzymywali się przy piłce, ale nie potrafili wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Najlepszą okazję miał w tej odsłonie Dominik Steczyk. 21-letni napastnik przed przerwą dostał piłkę w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Młodzieżowiec gliwiczan zamiast strzelać z pierwszej piłki przełożył ją na prawą nogę i obrońcy w ostatniej chwili zdołali zablokowac jego uderzenie. Zamiast gola był tylko róg dla Piasta, bo piłka przeleciała nad poprzeczką.

Pogoń do przerwy oddała tylko jeden strzał, lecz to wystarczyło do objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego dośrodkował żegnający się ze Szczecinem Ricardo Nunes, a Tomasz Podstawski głową skierował piłkę do siatki. Portugalski pomocnik polskiego pochodzenia na gola w PKO Ekstraklasie czekał aż 48 spotkań, bo poprzednio trafił do siatki w naszej lidze 27 października 2018 r.

Po przerwie Piast zagrał nieco lepiej i starał się odrobić straty, lecz groźniejsze były kontry gospodarzy. Z dystansu minimalnie niecelnie strzelał Maciej Żurawski, a z bliska Sebastian Kowalczyk. Gliwiczanie odpowiedzieli kolejnym uderzeniem Steczyka. Młodzieżowy reprezentant Polski ładnie przymierzył z 18 m, lecz Dante Stipica sparował tę piłkę na róg. Później świetną sytuację miał Bartosz Rymaniak. Po dalekim podaniu Patryka Sokołowskiego doświadczony obrońca był sam na sam z bramkarzem, lecz Stipica odbił to uderzenie na boczną siatkę.

Końcówka była bardzo dramatyczna. W 90 min. po podaniu Rymaniaka z 6 m strzelał wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Patryk Tuszyński, ale uderzył nad poprzeczką, a później boleśnie zderzył się z bramkarzem. Sędzia Krzysztof Jakubik długo oglądał tę sytuację na monitorze, a następnie podyktował rzut karny, bo Stipica wszedł w napastnika gości wyprostowaną nogą. Już w doliczonym czasie gry do jedenastki podszedł doświadczony Gerard Badia, ale strzał Hiszpana obronił chorwacki bramkarz.

Wcześniej gliwiczanom dopisało im szczęście, bo Paweł Cibicki będąc sam na sam z bramkarzem trafił w słupek. Pogoń wygrała pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej.