Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2. Komplet widzów na meczu lidera tabeli ZDJĘCIA

Piłkarze Pogoni po raz trzeci w tym sezonie przegrali z Rakowem  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze Pogoni po raz trzeci w tym sezonie przegrali z Rakowem Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Szkocki/Polska Press
W rozegranym 5 marca meczu 23. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała z Rakowem Częstochowa 0:2. Spotkanie z liderem tabeli wywołało w Szczecinie ogromne zainteresowanie przyciągając na nowy stadion Pogoni ponad 19 tysięcy widzów. Zobaczcie zdjęcia z meczu Pogoń - Raków.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2. Komplet widzów na meczu lidera tabeli

Raków po raz trzeci grał w tym sezonie z Pogonią i po raz trzeci wygrał, choć tym razem zdobył nie jedną, ale dwie bramki. Tym razem piękne gole na wagę zwycięstwa częstochowian strzelili Władysław Kochergin i były gracz szczecinian Jean Carlos.

Ukrainiec pod koniec I połowy popisał się pięknym mierzonym uderzeniem z narożnika pola karnego w długi róg, po którym bramkarz miejscowych Dante Stipica nie miał nic do powiedzenia. Do momentu strzelenia bramki niewiele ciekawego działo się na boisku.

Dość powiedzieć, że próba Kochergina była jedynym celnym uderzeniem w I połowie. Grający bez narzekającego na lekki uraz Patryka Kuna częstochowianie pozwolili gospodarzom prowadzić atak pozycyjny, lecz ci mimo optycznej przewagi nie potrafili wyprowadzić sobie żadnej dogodnej sytuacji.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POGOŃ - RAKÓW

Pogoń groźniej zaatakowała dopiero po przerwie. Najpierw w pole karne wpadł Marcel Wędrychowski, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu wracający Jean Carlos. Chwilę później po indywidualnej akcji strzelał Pontus Almqvist, ale Vladan Kovacević wyciągnął się jak długi i wybił futbolówkę na róg.

Podopieczni Marka Papszuna widząc, że to nie przelewki też przeprowadzili dwie groźne akcje i skarcili szczecinian. Kochergin źle podał do Vladislavsa Gutkovskisa, choć Łotysz miał przed sobą pustą bramkę i tę okazja została zmarnowana, ale juź Jean Carlos idealnie przymierzył z woleja z 20 m. Po tym trafieniu były zawodnik zespołu juniorów Realu Madryt nie celebrował radości, bo wcześniej przez 1,5 roku grał w Pogoni.

W końcówce gospodarze mogli zdobyć honorową bramkę, ale Almqvist przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem, ale potężne uderzenie Damiana Dąbrowskiego chybiło celu.

Przyjazd lidera PKO Ekstraklasy wywołał bardzo duże zainteresowanie w Szczecinie. Nowy stadion Pogoni wypełnił komplet widzów i spotkanie z Rakowem oglądało ponad 19 tysięcy kibiców. Pod koniec I połowy piłkarzom przyszło rywalizować w gęsto padającym śniegu, ale potem warunki do gry się poprawiły.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:2 (0:1)
0:1 Władysław Kochergin (39), 0:2 Jean Carlos (53)