Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3. Wicemistrz Polski lepszy w pojedynku medalistów ZDJĘCIA

Raków wygrał w Szczecinie z Pogonią zwycięstwem kończąc najlepszy sezon w historii klubuZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Andrzej Szkqcki/Polska Press
W meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin przegrała z Rakowem Częstochowa 1:2. Na stadionie im. Floriana Krygiera doszło do pojedynku dwóch medalistów tego sezonu. Lepszy okazał się wicemistrz Polski, który wygrywając zrewanżował się szczecinianom za porażkę w pierwszym meczu tych drużyn w Bełchatowie. Zobaczcie zdjęcia z meczu Pogoń - Raków.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:1. Wicemistrz Polski lepszy w pojedynku medalistów

Jeszcze na początku maja wydawało się, że mecz w Szczecinie zadecyduje o kolorach medali w PKO Ekstraklasie. Czołową trójkę w lidze poznaliśmy już dawno, ale szczecinianie mieli apetyt na zdobycie po 20 latach przerwy tytułu wicemistrza Polski.

Końcówkę sezonu znacznie lepszą mieli jednak piłkarze Marka Papszuna i to oni już w przedostatniej kolejce zapewnili sobie drugą lokatę. W tej sytuacji mecz w Szczecinie był tylko preludium do rozdania medali, które planowano wręczyć piłkarzom obu drużyn po ostatnim gwizdku sędziego.

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Pogoni, którą z trybun po raz pierwszy od siedmiu miesięcy wspierali kibice. Na przebudowywanym stadionie gotowe są już dwie trybuny i w niedzielę mogło na nich zasiąść 2200 widzów. Najlepszą okazję do zdobycia prowadzenia miał Michał Kucharczyk, który uderzył mocno z bliska, ale piłka przeleciała obok słupka.

Raków był bardziej skuteczny. Po dośrodkowaniu z rogu i piąstkowaniu Dante Stipicy częstochowianie znów posłali piłkę w pole karne. Goście wygrali dwa główkowe pojedynki i Zoran Arsenić z bliska posłał piłkę do siatki.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU POGOŃ - RAKÓW

Gospodarze atakowali i po przerwie mogli wyrównać. Kucharczyk strzałem nożycami trafił w słupek, a po chwili uderzenie zza pola karnego Jakuba Bartkowskiego broni Dominik Holec.

Atakujący szczecinianie popełniali jednak proste błędy w obronie. Po takiej właśnie pomyłce piłkę przed polem karnym gospodarzy przejął Fran Tudor i podał do Iviego Lopeza, a Hiszpan obijając jeszcze słupek trafił do bramki

Pogoń honorową bramkę zdobyła w 70 minucie. Tym razem Kucharczyk wystąpił w roli nie egzekutora, a asystenta dośrodkowując piłkę w pole karne, a wprowadzony chwilę wcześniej na murawę Adam Frączczak głową posłał piłkę do siatki. Dla żegnającego się z Pogonią 33-letniego pomocnika była to 70 bramka w barwach szczecinian.

Odpowiedź Rakowa była jednak natychmiastowa. Tudor popisał się kolejnym precyzyjnym podaniem w pole karne, a zamykający akcję Jakub Arak z bliska posłał piłkę do siatki przypieczętowując trzecie z rzędu zwycięstwo częstochowian.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 1:3 (0:1)
0:1 Zoran Arsenić (31), 0:2 Ivi Lopez (67), 1:2 Adam Frączczak (70), 1:3 Jakub Arak (77)