Pogrzeb wicestarosty bielskiego Grzegorza Szetyńskiego. Był zawsze uśmiechnięty, radosny, jakby trudności nie istniały

JAK
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie wszyscy mogli osobiście wziąć udział w pożegnaniu, uroczystość była transmitowana on-line.
Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie wszyscy mogli osobiście wziąć udział w pożegnaniu, uroczystość była transmitowana on-line. Materiały Prasowe
Udostępnij:
Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski został odznaczony pośmiertnie wicestarosta bielski Grzegorz Szetyński. Wyróżnienie za wybitne zasługi w działalności społecznej i samorządowej w imieniu Prezydenta RP przekazał na ręce małżonki zmarłego wiceminister Stanisław Szwed. Dzisiaj we wtorek 6 kwietnia w Kozach koło Bielska-Białej odbył się pogrzeb samorządowca. Żegnała go rodzina, parlamentarzyści, samorządowcy oraz mieszkańcy Kóz i innych miejscowości powiatu bielskiego. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią COVID-19 nie wszyscy mogli osobiście wziąć udział w pożegnaniu, uroczystość była transmitowana on-line.

- Informacja o śmierci Grzegorza dotknęła nas wszystkich. Zadawaliśmy sobie pytanie: dlaczego Bóg powołał go tak wcześnie? Mógł jeszcze tyle dokonać, tyle dobra uczynić. To tajemnica Boga. (…) Chociaż odszedł, to jednak pozostał w tym czym działał, w tym co po sobie zostawił - usłyszeliśmy w homilii.

- Śpieszymy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą - Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej przypomniał słowa ks. Jana Twardowskiego. Polityk wspominał ostatnie spotkanie z Grzegorzem Szetyńskim. - Parę tygodni temu rozmawialiśmy się o tym, co najbardziej kochał i lubił w swojej pracy. O tym, jak skutecznie pomagać ludziom najsłabszym, niepełnosprawnym. Nigdy nie odmawiał pomocy i myślę, że tak go zapamiętamy- mówił Stanisław Szwed.

W imieniu samorządowców i działaczy z powiatu bielskiego żegnał zmarłego starosta Andrzej Płonka. - Wirus dosięgnął i nas, zaraziliśmy się w tym samym czasie, kto wie czy nie z tego samego źródła. Odszedłeś, a mnie pozostało Cię żegnać. Ty już wiesz, dlaczego tak musi być. Nam pozostała wiara i ufność woli Bożej - mówił starosta Płonka. Samorządowcy współpracowali ze sobą od 15 lat w bielskim starostwie. - Twój gabinet zawsze był pełen ludzi, których przyciągałeś swoją aurą jak magnes. Zawsze uśmiechnięty, radosny, jakby trudności, których było wiele, nie istniały - Andrzej Płonka podkreślał, że wicestarosta Szetyński był zwolennikiem „upartego” dialogu.

Za współpracę zmarłemu dziękował także przedstawiciel Kręgu Zdrowa Ziemia.

Grzegorz Szetyński, mieszkaniec Kóz był radnym czterech kadencji Rady Powiatu w Bielsku-Białej. Krótko po wyborach w 2006 r. radni wybrali go na członka Zarządu, a od 2010 r. pełnił nieprzerwanie funkcję wicestarosty. Przez lata podlegały mu wydziały: gospodarki mieniem, budownictwa oraz ochrony środowiska, rolnictwa i leśnictwa, a jego oczkiem w głowie była pomoc społeczna. Doprowadził do utworzenia Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czechowicach-Dziedzicach i Kozach oraz rozbudowy warsztatów przy Bielskim Centrum Psychiatrii – Olszówka. To dzięki jego zaangażowaniu podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Wilkowicach mają coraz lepsze warunki. Dbał też o mieszkańców czechowickiego domu dziecka.

Wicestarosta działał charytatywnie. Współpracował ze stowarzyszeniami i grupami parafialnymi na rzecz osób dotkniętych ubóstwem, niepełnosprawnością, czy ciężką chorobą. Współpracował z PCK, Caritasem i klubami Honorowych Dawców Krwi, był przewodniczącym Rady Krajowej Stowarzyszenia Charytatywnego im. Ojca Pio. Samorządowiec działał także na rzecz rolnictwa ekologicznego, organizował konferencje popularno-naukowe, był inicjatorem powstania Podbeskidzkiego Centrum Mikroorganizmów w Kaniowie.

Wicestarosta Grzegorz Szetyński zmarł 22 marca, w wieku 61 lat.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wizyta Janet Yellen w Polsce

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie