Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pokaz mody w Sosnowcu. Uczniowie Technikum nr 7 w CKZiU zaprezentowali obłędne kreacje. Szkoła świętowała 75-lecie

Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Pokaz mody w Sosnowcu. Uczniowie Technikum nr 7 zaprezentowali swoje niesamowite kreacje w dwóch kolekcjach. Pokaz odbył się w ramach 75-lecia szkoły, podczas którego rozdano także statuetki dla przyjaciół placówki. Projektant Jerzy Antkowiak podarował szkole stworzone przez niego kreacje. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Pokaz mody w Sosnowcu. Uczniowie Technikum nr 7 zaprezentowali swoje niesamowite kreacje w dwóch kolekcjach. Pokaz odbył się w ramach 75-lecia szkoły, podczas którego rozdano także statuetki dla przyjaciół placówki. Projektant Jerzy Antkowiak podarował szkole stworzone przez niego kreacje. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Technikum nr 7 w Sosnowcu świętowało jubileusz 75-lecia. Z tej okazji do Sosnowca przyjechali różni goście, by złożyć życzenia i powspominać dawne czasy. W ramach uroczystości zorganizowano pokaz mody. Uczennice na wybiegu zaprezentowały zaprojektowane przez siebie kreacje. Były olśniewające.

Pokaz mody w Sosnowcu. Niesamowite kreacje uczniów Technikum nr 7

Trzeba mieć niesamowity pomysł i talent, by stworzyć kreatywne, a jednocześnie wygodne stroje. Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu przygotowali około 26 strojów w dwóch różnych kolekcjach. To była dla nich ciężka praca, szczególnie, że przerywana pandemią koronawirusa i różnymi obostrzeniami.

Kliknij poniżej i zobacz zdjęcia

Szkoła co roku organizuje pokazy, w których prezentowane są kreacje uczniów powstające w ciągu roku szkolnego. Tegoroczny pokaz był wyjątkowy, bo został zaprezentowany z okazji jubileuszu 75-lecia szkoły. Ten świętowano w środę 9 czerwca. Na przygotowanym wybiegu przy dobrej muzyce zaprezentowały się projektantki w swoich strojach.

- Jestem bardzo kreatywną osobą i miałam dużo pomysłów na sukienkę. Pomysł przyszedł mi do głowy podczas siedzenia w domu w ramach pandemii. Zdecydowałam się na czerwony kolor, bo tiul w tym kolorze świetnie pasuje do obchodów 75-lecia. Na początku był stres, ale gdy już wchodziłyśmy na wybieg to czułam się spokojnie - mówi Julia Stępnik, uczennica pierwszej klasy.

Pierwsza z kolekcji to Tiulove Love. Cechuje je eksplozja kolorów, struktur i fraktur. To połączenie trudnych materiałów. Druga kolekcja była eklektyczna i nazywała się No One. Połączono tu piękne wieczorowe suknie z elementami męskiej koszuli, różnymi kolorkami sportowymi i ciężkimi butami typu combo. Nie można było zapomnieć także o awangardowych, abstrakcyjnych fryzurach, które zachwycały i zadziwiały publiczność swoją wyjątkowością i buntowniczością.

- Sukienkę wykonałam z dwiema koleżankami z klasy. Przeglądaliśmy materiały i dobieraliśmy je tak, by do mnie idealnie pasował. Tworzenie projektu zajęło mi ponad pół roku. Musieliśmy się sprężać, przez to, że w pandemii nie mogliśmy chodzić do szkoły i szyć - powiedziała Zuzanna Gołębiowska, również uczennica pierwszej klasy.

Musisz to wiedzieć

Uczniowie przez cały rok szkolny pracują nad kolekcjami w szkole. Oprócz typowych zajęć praktycznych, uczniowie konstruują swoje kolekcje, wprowadzają różne poprawki i później prezentują ją na pokazie mody. Przeważnie jedna osoba tworzy jeden projekt. Zdarza się, że uczeń lub uczennica tworzy mini kolekcję składającą się z kilku strojów.

- Kolekcje były przygotowywane dość długo, ze względu na pandemię i zdalne nauczanie. Tiulove Love to połączenie trudnych materiałów. Praca z wymagającymi tkaninami, takimi jak welury, tiule i koronki wymaga wiele cierpliwości, a także umiejętności manualnych. Uczniowie marszczyli, łączyli, ręcznie szyli i wykańczali tkaniny. Nasi uczniowie naprawdę stanęli na wysokości zadania - chwaliła uczniów Żaneta Manikowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych. - Pomysł na tę drugą kolekcję wyszedł od uczniów drugiej klasy. Nasi uczniowie postanowili, że będzie odzwierciedlać zacieranie granic żeńskich i męskich - dodaje.

Szkoła prezentowała też 75 strojów na wystawie. To prace, które powstały przez lata istnienia szkoły. To oś czasu od początku do teraźniejszości. Możemy więc porównać różne pomysły i projekty uczniów.

Zobacz koniecznie

Technikum nr 7 świętowało 75-lecie

Pokaz mody zwieńczył galę z okazji 75-lecia szkoły. 1 lutego 1945 roku w lokalu po dawnej przedwojennej Szkole Rzemieślniczo-Przemysłowej utworzono szkołę, protoplastkę Zespołu Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru, o nazwie Dokształcająca Szkoła Zawodowa przy ulicy Jasnej 9. Pandemia pokrzyżowała plany świętowania, ale w końcu udało się przeprowadzić uroczystość, na którą przyjechali różnie goście reprezentujące jednostki miejskie, samorząd, nauczycieli, a także polityków. Nie zabrakło także mistrza mody i projektanta Jerzego Antkowiaka. Artysta przekazał do szkoły kolekcję swoich strojów.

Podczas gali przedstawiono historię szkoły, składano sobie życzenia i podziękowania. Wystąpili uczniowie, którzy zaprezentowali utwór opisujący kierunki w Technikum nr 7. Uczniowie przygotowali także list i podarki do kapsuły czasu, która zostanie wkrótce zakopana i będzie otwarta dopiero za 25 lat, z okazji 100-lecia szkoły. Wręczono także nagrody dla przyjaciół szkoły. Otrzymali je m.in. Arkadiusz Chęciński, Beata Białowąs, Bogusław Słaby, Jerzy Antkowiak, Jadwiga Nocoń, Joanna Sekuła, a także Wyższa Szkoła Humanitas czy Akademia WSB.

Nie przeocz

od 7 lat
Wideo

echodnia Drugi dzień na planie Ojca Mateusza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera