Polacy w curlingowej czołówce

RP
(informacja z [email protected]) W zakończonych w sobotę we włoskiej miejscowości Cortina d'Ampezzo II Mistrzostwach Świata Par Mixtowych w Curlingu bardzo dobre 8 miejsce w stawce 27 druzyn zajęła reprezentacja Polski w składzie: Agnieszka Ogrodniczek (Media Curling Club Warszawa) i Damian Herman (Śląski Klub Curlingowy Katowice). Polska para rozegrała w turnieju 9 meczy i zakończyła zmagania bilansem 6 zwycięstw - 3 porażki.

Tytuł mistrzowski wywalczyła reprezntacja Szwajcarii pokonując w finale Węgry, a brąz przypadł w udziale reprezentantom Kanady.

Polski zespół w klasyfikacji końcowej mistrzostw uplasował się wyżej od wielu reprezentacji z krajów o bardzo bogatej tradycji curlingowej m.in. Szkocji (9 miejsce), Rosji (10 miejsce), Danii (15 miejsce), USA (18 miejsce), Norwegii (22 miejsce).