Półfinał IMP na żużlu: Smutne pożegnanie z torem na Skałce [ZDJĘCIA]

W Świętochłowicach rozegrano półfinał IMP na żużlu
W Świętochłowicach rozegrano półfinał IMP na żużlu Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Przemysław Pawlicki wygrał półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu rozegrany w Świętochłowicach. Zawodnik Stali Gorzów zdobył 13 pkt i wyprzedził Janusza Kołodzieja z Unii Leszno i Daniela Jeleniewskiego z Motoru Lublin, którzy zdobyli po 12 pkt. Do finału IMP, które odbędą się 2 lipca w Gorzowie z zawodów na Skałce awansowali również Krystian Pieszczek z GKM Grudziądz – 11 pkt, Mateusz Szczepaniak z Wandy Kraków – 10 pkt i Dawid Lampart ze Stali Rzeszów – 9 pkt. Ten ostatni wygrał dodatkowy bieg pozostawiając w pobitym polu Kacpra Gomólskiego z Wybrzeża Gdańsk i Dominika Kuberę z Unii Leszno. Gomólski będzie w finale IMP rezerwowym.

Turniej na Skałce był piętnastą imprezą zorganizowaną w Świętochłowicach po reaktywacji żużla w tym mieście i ostatnią, którą odbywał się na tym torze, bowiem obiekt przez najbliższe półtora roku będzie przebudowywany kosztem 28,6 mln zł. Niestety nie była to najlepsza reklama speedwaya. Zawody trwały ponad trzy godziny i wielokrotnie były przerywane, bo zawodnicy narzekali na fatalny stan toru, który zwłaszcza na łukach miał dużo dziur.

Po upadku Kubery w 10 biegu organizatorzy długo poprawiali stan nawierzchni, a sędzia Wojciech Grodzki postanowił, że po rozegraniu pełnych trzech serii zdecyduje czy zakończyć zawody. Ostatecznie półfinał był kontynuowany, choć po 12 biegu wycofał się z niego Rafał Okoniewski, a w ostatniej serii startów na tor nie wyjechali Kołodziej, Daniel Kaczmarek i Patryk Rolnicki. Miejmy nadzieję, że na nowym torze, który ma być gotowy w 2019 r. zawody będą bardziej emocjonujące.