Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Policjant zamieszany w kolizję: To nie ja, to ktoś z rodziny

Alek
Policjanci z Rybnika zakończyli czynności wyjaśniające w sprawie kolizji, do której doszło 8 stycznia w Raciborzu na ul. Żorskiej. Materiały w tej sprawie zostały przekazane do KMP w Rybniku postanowieniem Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, ponieważ istniało podejrzenie, iż sprawcą tej kolizji może być funkcjonariusz komendy w Raciborzu.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce 8 stycznia na ul.Żorskiej w Raciborzu. Jak ustalili policjanci kierujący samochodem marki Audi uderzył w zaparkowany samochód VW transporter, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Na miejscu sprawca zgubił przednią tablicę rejestracyjną swojego pojazdu. Dzięki temu natychmiast po zgłoszeniu o wykroczeniu przez pokrzywdzonego, udało się ustalić markę pojazdu, a przede wszystkim właściciela. Okazało się, że Audi A4 należy do policjanta zatrudnionego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu. Aby uniknąć podejrzeń o stronniczość materiały w tej sprawie zostały przekazane do prowadzenia policjantom z Rybnika.

W trakcie prowadzenia czynności wyjaśniających policjanci z Zespołu ds. wykroczeń przesłuchali kilkunastu świadków m.in. osoby z najbliższej rodziny policjanta oraz osoby postronne, które mogły mieć wiedzę na temat okoliczności tego zdarzenia. W samochodzie zabezpieczono liczne ślady, które świadczyły o tym, że to właśnie tym pojazdem spowodowano kolizję. Na koniec przesłuchano właściciela pojazdu, który potwierdził, że jego samochodem 8 stycznia jechała osoba z jego najbliższego otoczenia, ale odmówił podania jej danych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego niestety nie udało się ustalić, kto jest sprawcą kolizji, w związku z tym odstąpiono od skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

Funkcjonariusz z Raciborza nie pozostanie jednak bezkarny, bowiem skierowano przeciwko niemu wniosek do SR w Rybniku z art. 96 §3 kodeksu wykroczeń tj. (właściciel pojazdu, który wbrew obowiązkowi nie wskaże na żądanie uprawnionego organu, komu powierzył pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie, podlega karze grzywny).

W trakcie prowadzonych czynności okazało się również, że właściciel pojazdu nie poddał go w odpowiednim terminie wymaganym badaniom technicznym, w związku z tym do Sądu Rejonowego w Raciborzu trafił już wniosek o ukaranie 34-letniego mężczyzny za brak badań technicznych samochodu audi. tj. wykroczenie z art.97 kw.


*Próbny sprawdzian szóstoklasistów 2014 ARKUSZE + KLUCZ ODPOWIEDZI
*Horoskop 2014: Karty tarota ostrzegają [PRZEPOWIEDNIE NA 2014]
*Tabliczka mnożenia do wydrukowania [WZORY TABLICZEK MNOŻENIA]
*Urlop macierzyński 2014 [ZASADY I TERMINY: URLOP RODZICIELSKI]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!