Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Policjantów w Śląskiem brakuje, choć mamy 118 nowych. Rekrutacja wciąż trwa ZDJĘCIA

Bartosz Wojsa
Bartosz Wojsa
Ponad stu nowych policjantów w Śląskiem. Rekrutacja wciąż trwa
Ponad stu nowych policjantów w Śląskiem. Rekrutacja wciąż trwa Policja Śląska
Dokładnie 118 nowych policjantów zasiliło szeregi śląskiego garnizonu. Kandydaci z powodzeniem przeszli wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego i odbyli uroczyste ślubowanie. Warto jednak zaznaczyć, że rekrutacja w policji wciąż trwa.

Dokładnie 11 stycznia w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji odbyło się uroczyste ślubowanie 118 nowych policjantów, których do służby przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach, nadinsp. Krzysztof Justyński.

Zobaczcie zdjęcia:

- W rocie ślubowania, którą wypowiedzieli najmłodsi stażem policjanci, zobowiązali się oni służyć obywatelom i strzec bezpieczeństwa - mówił nadinsp. Justyński. - Niejednokrotnie może to kolidować z życiem prywatnym, jednak dobro służby powinno być dla nich priorytetem - dodawał.

SPRAWDŹ, CZY SIĘ NADAJESZ DO POLICJI

KLIKNIJ I ROZWIĄŻ TEST

Generał podkreślił, jak ważny jest etos i powaga służby policjanta, który codziennie ryzykuje życie dla dobra innych. Podziękował także rodzinom oraz bliskim za okazane im dotychczas wsparcie. Na zakończenie życzył młodym adeptom zadowolenia i satysfakcji z pełnionej służby oraz awansów.

Wśród nowo przyjętych policjantów jest 6 kobiet. Niebawem wszyscy rozpoczną kilkumiesięczny kurs podstawowy w szkołach policyjnych. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi jednostek garnizonu śląskiego.

CZYTAJ TEŻ:
Wakaty w policji 2018. W całym kraju brakuje 5 tysięcy 260 policjantów
Praca w policji: Większość kandydatów nie nadaje się do służby. Dlaczego? KGP: To już pytanie do... naukowców

Obecnie w polskiej policji zatrudnionych jest blisko 99 tys. policjantów. Od 2017 roku stan etatowy polskiej policji zwiększono o tysiąc miejsc i wynosi aktualnie ponad 103 tys. miejsc. Według stanu na 31 grudnia 2018 roku, w śląskiej policji służy obecnie 12 tys. 191 policjantów.

Rekrutacja do śląskiej policji wciąż trwa. Liczba obecnych wakatów wynosi teraz 281.

Jeśli chcesz wstąpić do policji, musisz spełniać następujące wymagania. Trzeba mieć:

  • polskie obywatelstwo
  • nieposzlakowaną opinię
  • pełnię praw publicznych
  • co najmniej średnie wykształcenie
  • odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jesteś się podporządkować
  • uregulowany stosunek do służby wojskowej

Poza tym musisz dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych i nie możesz być skazany/a prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe.

Wymagane dokumenty:

  • Podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach;
  • Wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B, należy wypełnić dokładnie każdy punkt, zgodnie z instrukcją podaną w kwestionariuszu; druk kwestionariusza znajduje się w każdej komendzie oraz na policyjnych stronach internetowych)
  • Kopie dokumentów (nie odpisy) potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe;
  • Kopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służb;
  • Oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych oraz klauzula informacyjna;
  • Kopia dowodu osobistego

Komplet dokumentów można złożyć we wszystkich komendach miejskich i powiatowych policji na terenie województwa śląskiego.

Co w zamian?
Na pewno praca na etacie. Poza tym nie ma mowy o nudzie, przeciwnie - są ogromna odpowiedzialność, wielkie ryzyko, nieodłączny stres. A zarobki...

Ile zarabia policjant? Zarobki w policji 2018: Sprawdziliśmy wszystkie grupy zaszeregowania LISTA PŁAC POLICJI

JASTRZĘBIE-ZDRÓJ - "MANHATTAN"Mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju od lat nazywają ul. Pszczyńską "Manhattanem", a to dlatego, że rozboje i kradzieże są tam na porządku dziennym. Chodzi konkretnie o okolice, w których znajdują się budynki socjalne (zdjęcie). To tam w 2016 roku grasował podpalacz, który kilka razy podkładał w mieszkaniach ogień. W jastrzębskiej komendzie policji wskazują z kolei, że najwięcej wydarzeń kryminalnych ma miejsce na osiedlach położonych w centrum miasta: os. Pionierów, Gwarków, Morcinka. Warto jednak wspomnieć o os. Przyjaźń, które od lat cieszy się złą sławą. To właśnie w klubie na tym osiedlu pobito na śmierć didżeja, o czym pisaliśmy na łamach DZ. Jastrzębianie mówią, że gdyby mieliby wskazać osiedle, które baliby się odwiedzić o zmroku, to byłoby to os. Przyjaźń.

Niebezpieczne dzielnice miast w woj. śląskim. Strach tu zagl...

Finał akcji DZ "Wybierz sobie Mikołaja"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo